Jump to content

Renault Twingo II 1.2 16V 75 ks naknadna ugradnja brojača obrtaja


Blue_Knight

Recommended Posts

Moze li netko objasniti koliko je komplicirana i skupa naknadna ugradnja originalnog ili nekog univerzalnoh brojaca okretaja u Renault Twingo II 1.2 16V 75 ks iz 2011. godine jer taj instrument stvarno nedostaje u voznji.

Pretpostavljam da treba kupiti originalni ili neki univerzalni brojac okretaja i senzor mozda?

Hvala... :)

Link to comment
Share on other sites

Ugrađuje se kao poseban instrument sa gornje strane obloge volana. Možda da skineš gornju oblogu i ako budeš imao sportske sreće tamo već bude konektor sa sprovedenom instalacijom.

 

Rev counter.pdf

 

Imaš ih za uzeti na ebay-u. Npr, evo jedan:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Twingo-2007-2012-Instrument-Panel-Dials-Rev-Counter-Clocks-/191064141769?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c7c4f6fc9

Link to comment
Share on other sites

Hvala... :)

Ako postoji spreman konektor samo kliknem u njega ovakav s ebaya i to je to?

Jel ne treba kupovati zasebno jos i neki rpm senzor koji se spaja na motor ili jos neke druge sitnice?

Link to comment
Share on other sites

Ma neki jednostavni nosac za mob, elm obd2 bt adapter od par $ i torqe aplikacija na mobu, pa dobijes i puno vise od samo obrtaljke a puno i jednostavnije

Link to comment
Share on other sites

Znaci naruciti sa ebaya ELM327 icar OBD2 II Bluetooth Diagnostic Car Auto Interface Android i na mobu preko aplikacije sve gledati?

Twingo je od supruge pa bih joj najradije instalirao "ćuku"...

Jel prodaje mozda tu vekericu netko sa foruma?

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, a njoj vjerovatno i ne treba obrtaljka, zato ti kad se vozis skopcas mob i uzivas, a mozes i vecinu gresaka ocitati i ponistiti, + iznenadices se koliko jos stvari mozes pratiti i koliko u stvari senzora ima taj mali autic, a nema pokazivaca.

Link to comment
Share on other sites

Dado87 jel pricas to iy iskustva ili s videa sto si gledao po YT?

svi ovi ispod 20usd su 100% kopije ELM chipa i 90% stvari ne mogu raditi tj neznaju komunicirat. isto je i s elm327 usb connectorom.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam taj od ispod 20 dolara i uredno prikazuje tlak turbine temperature blabla + iscitavanje gresaka i brisanje... radi kako spada... iz iskustva a ne youtubea...

 

da su kopije je tocno ali isto tako ako radi radi :)

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

oces mi probat iscitat gresku AirBag/a :D

ocito i izmedju njima ima razlike :(

Link to comment
Share on other sites

Airbag ne ocitava i ne ponistava ali vecinu gresaka da. Imam jedan a kupio sam ih jos 3 i podjelio raji i svi rade bez greske

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dižem stari topic, ali točno odgovara mom pitanju, da li netko konkretno zna odgovor na originalno pitanje, i ne zanima me ovaj offtopic sa dijagnostikama i ostalim :p

 

Brojač okretaja kupim na eBayu, to štima.

Instalacija? Da li neko zna je li to predviđeno u svim autima ili nije, Štarkelj ne zna baš odgovor, tj. oni kažu da je naknadna ugradnja praktički nemoguća :D

Auto je 12.mj. 2012., opreme ima MASU (bluetooth, najjača multimedija, panorama, tempomat, vamo tamo) a ovo nema :)

Jel treba kakav nosač, vjerojatno nova plastika stupa volana?

 

Nakon toga potrebno i kodiranje?

 

Imamo nekoga tko može ovo odraditi nakon što nabavim okretomjer recimo?

 

LP

Link to comment
Share on other sites

Evo da sam sebi odgovorim :)

 

Potrebno je:

 

8200762810 - brojač okretaja (P/N se može razlikovati, boja samog kućišta i obruba, ovo je crno-sivo), već je namontiran na metalni bracket, ima po eBayu

8200536459 - poklopac stupa volana sa otvorom

8200565125 - poklopčić metalnog bracketa odozada

 

To je sve uz preduvjet da instalacija postoji, što ću tek sutra/prekosutra moći vidjeti... držite fige.

Također, ako netko zna za Twingo II razbijen ili slično, neka javi.

Link to comment
Share on other sites

8200565125 - poklopčić metalnog bracketa odozada

 

Samo bi ti ovaj P/N ispravio.

 

8200565126.

Link to comment
Share on other sites

Evo fige su pomogle, danas sam otvorio poklopac volana - imam kabel  :00009019:

Već naručen okretomjer sa eBaya, jedini problem je sad novi poklopac volana - 1400kn je novi u Renaultu što je idiotizam - ima netko negdje nekoga, za jeftinije, rabljeno? :D

I drugi problem je što inače stup volana za okretomjer ima navaren metalni nosač gdje se okretomjer šarafi... moram i to navarit :)

 

Da li netko zna jel se mora kodirati išta u ovom slučaju? Ili će sve raditi čim spojim okretomjer?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

ima li novosti? zanima me kako je ovo zavrsilo?

Evo fige su pomogle, danas sam otvorio poklopac volana - imam kabel  :00009019:

Već naručen okretomjer sa eBaya, jedini problem je sad novi poklopac volana - 1400kn je novi u Renaultu što je idiotizam - ima netko negdje nekoga, za jeftinije, rabljeno? :D

I drugi problem je što inače stup volana za okretomjer ima navaren metalni nosač gdje se okretomjer šarafi... moram i to navarit :)

 

Da li netko zna jel se mora kodirati išta u ovom slučaju? Ili će sve raditi čim spojim okretomjer?

Link to comment
Share on other sites

ima li novosti? zanima me kako je ovo zavrsilo?

Obrtomjer složen, radio je bez problema čim je spojen.

Složio metalni nosač i na kraju kupio ipak novu plastiku.

Auto je prodan pa nisam dalje ništa pisao, zamijenio ga Clio 3 RS...

Može lock na ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.