Jump to content

Problem sa kontrolnom tablom i paljenjem svjetala


manzzetta

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, 

 

od neki dan sam počeo imati problema sa kontrolnom talbom kad palim svjetla

 

U trenu kad upalim svjetla ugasi mi se svjetlo na kontrolnoj, padnu obrtaju 0, resetira se brojač kilometara, i par ms nakon toga se sve upali, kao da sam dao kontakt, i sve radi kako bi trebalo. Ali zašto se to događa. Prije nekoliko dana mjenjao sam akumulator, te ubacio xenon sjvjetla, dali je nešto od toga razlog možda ? I da događa se samo kad je auto hladan, odnosno kad je hladno vani, najčešče ujutro kad idem na posao. Dali je možda xenon problem ?

 

Hvala unaprijed na odgovorima i savjetima ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ali nedogada se svaki puta, nego bas kad dugo auto odstoji, neznam stab to moglo biti. Da probam skinit xenon ?

Link to comment
Share on other sites

Probaj. Vjerojatno je masa u pitanju kako piše senicRX.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Jesi li dobro stisnuo minus klemu kada si mijenjao akumulator?

 

Jesam, momački je sve stegnuto, čak štoviše, skinuo sam glavni minus što ide na šasiju, prebrusio stopico i na autu, da bi kontakt bio što bolji. Budem sutra skinuo sve dolje i pogledao ponovo. Ako imate još kakvih predloga recite da sve u komadu pregledam ;) 

Link to comment
Share on other sites

Očistio sam minus klemu, dobro stegao, također sam rastavio i kontrolnu tablu i našpricao sa kontakt sprejom, ali se opet dogodi, sad čak i nije hladno vani (10 stupnjeva) Dali je moguće da xenon prilikom paljenja baca neku smetnju ?

Link to comment
Share on other sites

A zasto jednostavno ne probas izbaciti xenon iz jednadzbe tako sto ces ga izvaditi? 

Link to comment
Share on other sites

neznam dali je netko probao ubaciti xenon, mjesta za ruke nema, jedva sam nekako to uglavio, pa ipak gledam sve druge opcije bez vađenja, ali izgleda da mi drugo nepreostaje :( 

Link to comment
Share on other sites

Zašto jednostavno ne izvadiš osigurače prednjih svjetala i tada upališ svijetla na ručici. Ako ti je tada sa tablom sve Ok onda znaš da ti xenoni stvaraju neki problem. 

Link to comment
Share on other sites

po internetu sam čitao svašta o tim xenonima naknadno ugrađenim, da pregara motor brisača,da neki imaju problema sa radiom kad su ugradili xenon, tj. loš signal... ja sam ih imao na prijasnjem autu pa nista nije bilo :D sad ti znaj.

Link to comment
Share on other sites

ja imam isti problem ali se više ni ne obazirem, kad upalim xenon, možda svaki 10ti put mi se do desi. I vrati se u normalu nakopn 15-20 min vožnje. Koliko sam uspio skužiti to se događa samo kad je vlažno. Xenon je problem a zašto nemam pojma

Link to comment
Share on other sites

Evo izvadio sam xenon, sad ovaj dan nisam imao problema, ali primjetio sam da mi je izolirka s kojom sam izolirao spojeve xenon/auto (+ i -) bila žuta, kao da je iskrilo, odnosno da je bio loš kontakt, sad ako se nebude događalo sa halogenima, vjerojatno je samo bio loš kontakt i zbog toga mi je pravilo smetnje

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.