Jump to content

Laguna 2 far


Penava

Recommended Posts

Ljetos me netko zviznuo na parkingu, taman toliko da se odmah nije ništa vidjelo i taman toliko da branik polomi far odozdo :(. Sad mi ulazi vlaga unutra, probao sam ga predihtati i izbušiti rupicu da voda otječe ali ne pomaže. Problem je što imam xenone i nisam nigdje uspio pronaći far sa lećom (u Renaultu se nisam usudio ni pitati). U međuvremenu je vjerojatno od vlage krepala i elektronika tak da se sad vozim bez jednog svjetla, već me murja bila zaje* a i tehnički se bliži.

 

Ukratko nakon tužne priče (a i lud sam već), gdje bih mogao pronaći xenon far po normalnoj cijeni? Već sam na rubu da prodam auto u ovakvom stanju ali žao mi je jer je održavan, i stvarno je sve super osim je*nog fara. Je li moguće zamijeniti oba fara sa farovima sa običnim svjetlima, oba bi me koštala oko 1100 kuna (Tokić, vjerojatni Kinez), neka dam još nešto majstoru za retrofit mislim da bi me najjeftinije izašlo, ali me moj majstor uvjeravao da ne pašu da mora baš ići xenon gore.

 

Kaj da radim, pomozite :(

Link to comment
Share on other sites

Na ebayu imas po 350 € s dostavom.

 

http://www.ebay.de/itm/RENAULT-Laguna-II-2-Xenon-Scheinwerfer-RECHTS-VALEO-2005-2007-/330872317745?pt=DE_Autoteile&hash=item4d0986e731

 

Glupo bi bilo prodati auto zbog fara, dogodi se s**nje, ali ne mozes si pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Zasto ne ubacis drugi aftermarket balast? Ja sam kupio auto sa jednim original balastom i jednim Made in PRC. I evo ga dandanas radi normalno. Digitalne, a kvalitetne mozes naci vec za 120kn.

Link to comment
Share on other sites

Zasto ne ubacis drugi aftermarket balast? Ja sam kupio auto sa jednim original balastom i jednim Made in PRC. I evo ga dandanas radi normalno. Digitalne, a kvalitetne mozes naci vec za 120kn.

nemogu se vise smijat jer cu se upisat..

sta ti je ocjena kvalitete da rade dulje od pol godine ? NHF 

 

ako imas ballast s 12 pinova ces jako tesko naci a i tesko ih je popraviti. ak je s 4 pina onda ces lakse naci i pase s bilo kojeg a mozes i kineski ubaciti. (12 pinski ima kontrolu visine fara u sebi)

 

u rijeci na otpadu sam video takav far, za kolko bi ga prodao nemam pojma a i to je bilo prije 2 mjeseca. 

 

edit:

kad googlam, mi izlazi valeo 5gl ballast tako da mozes staviti i zamjenski ballast, samo da ti se projektor nije ostetio. a staklo nadji neki obican i prebaci staklo samo :D

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

NHF ali gdje ti vidis da mi je interval procjene kvalitete pola godine? Ako se referiras na rekla kazala trajnost, onda se upisaj slobodno. Decku sam dao prijedlog za jeftinu alternativu da moze proci tehnicki, stoga idi se popisaj, pa se nastavi smijati zato sto imam nesto sto radi vec jako dugo i kvalitetno za stotinjak kn. NHF naravno

Link to comment
Share on other sites

opet gde je tvoja kvaliteta? to da upali sijalicu dugo vremena, nhf al ballasti treba da traju duze od auta. a uglavnom ako ne dodje do prodora vode u njih i traju.

kvaliteta ballasta se mjeri u brzini paljenja kao prvo, drugo je kolko on stvarno daje zarulji. i vjeruj mi za 120kn nema kvalitetnog ballasta, neg ima kineskog ballasta koji radi eto kod tebe duze vrijeme. 

 

od kvalitetnih aftermarket su 

hyluxtec, morimoto i fast bright, svaki je prek 50€ za par. i kolko pratim sve to JEDINO oni daju stvarno 35W ka zarulji, a vecina tolko trosi, tj na zarulju ide manje od 28 do 32W (efikasnost od 0.8 do 0.9) a to se vidi i po struju koja je specificirana na kutijica kao potrosnja... a uglavnom se ista mjeri na 12V 

Link to comment
Share on other sites

Sve OK. Penava svakako ima alternativu koja ne ukljucuje kupovinu drugog fara. Ja mu predlazem da slusa tvoj prijedlog. 

Link to comment
Share on other sites

Našao sam kod VG Autodijelova ovaj far, 2600 kn tako da nema neke razlike u cijeni spram ovoga sa E-baya :). I taj čini mi se ne dolazi sa balastom tak da moram još i tu ulupat pare. Niš, mislim da će biti varijanta da stavim novi balast. Gdje da ga nađem u ZGu i da nije smeće koje će krepati za pola godine?

 

edit: baš gledam po e-bayu, 6G balalasta (to su valjda ti 12 pinski) ima za 60-90 eura, pa bi svakako stavio takav, da ne izgubim nivelaciju. Samo gdje da nađem u ZG, da ne čekam mjesec dana dostavu?

Edited by Penava
Link to comment
Share on other sites

Nemozes mijenjat koji je koji. Ne pasu medjusobno tek tako. Prvo provjeri koji je tvoj. Postoje sledece varijante

Valeo:

5G - 12 pinski

5GL - 4 pinski

6G - nem pojma iskreno :D al je skroz drugcijeg oblika od prethodna dva tako da ces skuzit razoiku

I sto ne upitas po otpadima? Koja strana ti treba uopce?

Edit: Takodjer kad skines svoj ballast ako je 5G ako hoces mozes skinut poklopac ballasta i poslikat kako izgleda. Mozda bi ga se cak dalo popravit pa ti ostane za rezervu.

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Lijevi (vozačev). Budem sutra malo po otpadima nazvao, iako je moj majstor nije niš našao. A jel stvarno toliko problematično napraviti retrofit na halogene farove?

Link to comment
Share on other sites

Cuj ja idem uobrnutom smjeru i samo konektori su 130kn jer ne pasu medjusobno. Oke u pitanju je megane al nznm kolko se razlikuje laguna u odnosu na megane-a. Fora je da xenon farove kontrolise jedan modul pogotovo ak su 12 pinski ballasti tj do fara dolazi abs, senzor visine , i con port , i onda ballast kontrolise motoric visine dok na 4 pinskom ti uch kontrolise visinu fara. Na 6g nem pojma kako je rjeseno.

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

to mu nayalost nis ne znaci. svi imaju 3 pina koji idu na zasebni "igniter" ili ya d1s zarulje

Link to comment
Share on other sites

Evo da se javim. Far našo u BL, došao danas busom. Dao sam 40 € za njega, pristojno s obzirom da niti na jednom otpadu u ZG i okolici nisam našao.

Ostaje sad samo balast (žarulja je ok, probao sam zamijeniti lijevu i desnu). Gdje da ga kupim???

Link to comment
Share on other sites

Banja Luka, yes, ne znam je li otpad ili je čovjek imao, poslao mi je link kolega @odlicno. Poslao sam ženinog rođaka koji je od tamo da pokupi i pošalje na bus, tako da nisam niš vidio :).

 

E da, situacija je ovakva, balasti na starom i novom faru nisu isti, stari je 5GL a na novi ide 6G. Konektori na faru su sva sreća isti :)

Edited by Penava
Link to comment
Share on other sites

Našao 6G, 300 kuna :)

 

Dobro sam na kraju i jeftino prošao (600 kuna sve skupa), ali da sam se namučio naći far, jesam, nema ih uopće po otpadima, a sam far bi platio 350 €.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.