Jump to content

Clio 2 koji antifriz


teskera

Recommended Posts

Hmm,negdje sam procitao da za 16v ide crveni,nisam siguran dali je tocno ali sam ulio crveni,a danas jedan prijatelj kaze da misli da ide plavi,neznam bas razliku pa zato pitam , mozda se javi jos ko

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je dosao Clio 1.5 dci sa tim crvenim a nesto nisam zapamtio koja je razlika izmedju crvenog i plavog

Edited by Srky007
Link to comment
Share on other sites

Cak sam na jednom forumu procitao da ako stavim crveni a trebao sam plavi da moze otic dihtung glave,nadam se da je neko krivo informiran posto sam prije par sto km mjenjao digtung glave i sve ostalo sta ide uz to :p

Link to comment
Share on other sites

Ma gluposti ,bitno da ne mijesas crveni i plavi,jer si nisu kompatibilni bas...i bitno je da ne stavis previse antifriza,mora bit najvise 1:1...ne na renolu al na drugom autu se dogodilo da je pojelo neke gumice na sistemu hladjenja

Ja u meg 2 16v imam plavi

Link to comment
Share on other sites

Sistem je bio dobro ispran prije sipanja crvenog antifriza,nisam puno antifriza stavljao jer kod mene tesko temperature idu ispod 7

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sada promjenio antifriz i ulio sam INA razrjeđeni do - 40C.

Takav isti sam ranije ulijevao i u Daihatsu i sve je bilo OK.

Link to comment
Share on other sites

a sta s onim G- oznakama, a sta sa razlicitim materijalima i njihovom kompatibilnoscu s rashladnim tekucinama nije vrag da je boja modni detalj. Nisam kemicar samo glasno razmisljam.

Link to comment
Share on other sites

Nemogu pronaci bocu da vidim koji sam uzeo , samo se sjecam da je pisalo na njemu da se moze mjesati sa drugim antifrizom

Link to comment
Share on other sites

Ljudi G oznake antifriza su VW-ove. U Renault-e ide isključivo Glaceol RX Type D koji je fluorascentno zeleni. Najsličniji antifriz prema svojstvima mu je G12 (VW).

Link to comment
Share on other sites

Znam da onaj tq zuti koncentrat nije bas prijateljski nastrojen prema aluminiju,vidio sam slucaj di je pojeo aluminijsku glavu i jos neke dijelove rashladnog sistema koji su bili aluminijski a bio je mjesan 1:1.meni je pred 2 godine taj isti pojeo dihtung glave.

Pazite dobro kojeg cete nasipat,nije to za zajebanciju.

Link to comment
Share on other sites

Dragane navodno se taj antifriz stavlja u ovlastenom renault servisu , tako procitao , i danas sam otisao u ducan di sam kupia antifriz i pravim se lud i kazem kao treba mi antifriz,pitaju me koji je bio unutra taj da stavim,ja kazem da je voda da neznam,onda me pita koja godina je auto,ja kazem clio 2002 i kazu mi best buy crveni,da manje nagriza od ostalih,to je taj koji sam vec uzeo i sad sam uzeo litru da imam ako zafali,slike antifriza slijede

Link to comment
Share on other sites

Btw 4 radnika je bilo tu kad sam uzimao,svi su se slozili za taj,nisam valjda toliki baksuz da nijedan nezna sta prica :)

post-15050-14193339386639_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dragane navodno se taj antifriz stavlja u ovlastenom renault servisu , tako procitao , i danas sam otisao u ducan di sam kupia antifriz i pravim se lud i kazem kao treba mi antifriz,pitaju me koji je bio unutra taj da stavim,ja kazem da je voda da neznam,onda me pita koja godina je auto,ja kazem clio 2002 i kazu mi best buy crveni,da manje nagriza od ostalih,to je taj koji sam vec uzeo i sad sam uzeo litru da imam ako zafali,slike antifriza slijede

Ako stavljaju taj antifriz onda im treba oduzeti licencu. Renault za svoja vozila propisuje isključivo Glaceol RX Type D i ništa više. Ja ne tvrdim da je taj antifriz bogom dan, ili "eliksir za motor", ali Renault propisuje isključivo njega i toga se ovlašteni servisi trebaju držati.

Link to comment
Share on other sites

Uhh, onda sam se izgleda zahebo. Kupio ga u Merčepa. Jedino su taj imali.

 

attachicon.gifGlacelf.jpg

Nećeš se zahebati i moja namjera nije bila upućivati isključivo na Glaceol. Ali Renault propisuje isključivo taj antifriz i toga se ovlašteni servisi trebaju držati.

Link to comment
Share on other sites

Uhh, onda sam se izgleda zahebo. Kupio ga u Merčepa. Jedino su taj imali.

attachicon.gifGlacelf.jpg

Ako se dobro sjećem ja sam na velikom servisu stavio taj i namješao ga na -37...u to vrijeme je bio jedan od najboljih antifriza....ogromne kilometraže su se mogle nspravit prije izmjene ili 4-5 godina ne znam točno
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

trebao bi malo dosipat antifriza jer mi sad drzi do samo -19

slab je zato kaj sam dosipavao vode

svakih cca 2 mjeseca moram dolijat oko 0.5-1 dcl

negdje mi gubi vodu

 

unutra je nekakav zuti antifriz a ne znam koji proizvodjac

 

zanima me koji da kupim i gdje

 

uskoro budem morao radit i veliki servis tak da je ovo samo da izdrzi zimu

rekao mi je mehanicar da probam izvadit litru toga i da dolijem litru koncentrata

Link to comment
Share on other sites

Totalov Glacelf supra

taj je crveni a meni treba zuti

 

kupio sam nekakav "PENA"

 

ispunjava zahtjeve prema standardima BS 6580:2010 I ASTM D3306

 

a sad me zanima kak da ispustim litru iz auta van da mogu dolijat ovog

 

ili da izvucem iz posude koliko ide pa da samo dolijem ovoga koliko mogu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.