Jump to content

Megane I,problemi sa km satom,putni kompjuter?


misko

Recommended Posts

Imam Megane I,2000.-ta,1,4,16v.Ne vide se dobro digitalne brojke predjenih km dok se auto ne ugrije dobro. Ako pritisnem staklo ispred brojki one se pojave. No,manji brojac km za podesavanje km na 0 se uopce ne vidi?Druga stvar koja me zanima je ima li moj Megane putni kompjuter. Naime,na rucici brisaca imam jedan gumbic za koji ne znam cemu sluzi? Tamo di je sat vidim i vanjsku temperaturu. Da li bi taj gumbic mogao sluziti za podesavanje putnog kompjutera? Da li bi na mjestu malog brojaca km,gdje se nista ne vidi,mogao biti mjerac potrosnje i sl.? Da li netko zna koliko bi popravak toga mogao kostati? Uzeo bih polovni mjerac kilometara

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš taj botun na vrhu ručice brisača onda je velika vjerojatnost da imaš putno računalo.

 

Kako ti izgleda display?

Ako je kao na prvoj slici onda nemaš putni komp, a ako je kao na drugoj onda imaš.

 

post-14075-0-88413000-1418908600_thumb.j   post-14075-0-59696400-1418908617_thumb.j

 

Slikaj cijelu svoju tablu i stavi sliku u topic da vidimo kako izgleda.

 

Ako ti je display kao na drugoj slici onda na onu malu kilometražu koja se resetira na 0 prebaciš tako da pritisneš jednom na botun na ručici. Tada će ti se ta kilometraža prikazati na displayu umjesto ukupne kilometraže.

 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda kao na drugoj fotki ali ima i onaj štift za poništavanje dnevnih km. Kada upalim auto gornjih brojeva nema a dole se pojavi OIL OK. Zatim se nakon nekog vremena pojave km gore. Dole se ne pojavljuje ništa. Budem fotkao

Link to comment
Share on other sites

Izgleda kao na drugoj fotki ali ima i onaj štift za poništavanje dnevnih km. Kada upalim auto gornjih brojeva nema a dole se pojavi OIL OK. Zatim se nakon nekog vremena pojave km gore. Dole se ne pojavljuje ništa. Budem fotkao

mozda ti je negdje zica od toga tipkala u prekidu pa ti ne radi

ili je tipkalo pokvareno

 

malo procitaj temu od @dario radic gdje je spajao putni kompjuter pa nadji zicu koja ti je od toga

Link to comment
Share on other sites

Onda imaš putni komp.

Ajde napravi testiranje kompa. Pritisni i zadrži botun na ručici i tada daj kontakt. Tada ti se moraju upaliti kompletno svi segmenti LED displeja. Sada pritisni jednom kratko botun pokazati će ti koliko još goriva u litrama imaš u tanku. Pritisni opet kratko jednom pa će ispisati ako ima memoriranu neku grešku (greške ispisuje slovnim oznakama j, d, h).

Iz test moda izlaziš tako da pritisneš i zadržiš botun duže od 2sec i usput se resetira i briše sve greške.

Link to comment
Share on other sites

Probao,samo se dole pojavilo oil ok.Ponekad se na tren pojave brojke u donjem redu(l/km),vrlo rijetko i ako stiscem onaj stift za podesavanje kilometraze ili pritiscem staklo iznad. Pritiskom na gumbic se bas nista ne dogadja?

Link to comment
Share on other sites

Probao,samo se dole pojavilo oil ok.Ponekad se na tren pojave brojke u donjem redu(l/km),vrlo rijetko i ako stiscem onaj stift za podesavanje kilometraze ili pritiscem staklo iznad. Pritiskom na gumbic se bas nista ne dogadja?

onda ti je 100% zica u prekidu

 

koliko sam skuzio po komentarima @draganST-a ide samo jedna zica

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja tebe razumio, tebi se nevide nikakve brojke na LED displeju, a kada prstom pritisneš displej i tako držiš onda se pojave.

Ajde daj kontakt i slikaj displej, pa ga onda pritisni prstom i opet slikaj. Stavi ovdje te dvije slike da vidimo točno šta se dešava.

 

Nakon šta upališ auto na displeju ispiše OIL OK, pa nakon 30 sec umjesto toga ispiše ukupnu kilometražu. To je normalno i tako komp radi.  

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast :respect:  Bila je žica u prekidu  Išao kod mehaničara,zajedno smo je lemili. Prijašnji vlasnik ju je lemio al očito nije jako vješt u tome pa se odlemila.Sad kad smo sve spojili rade sve funkcije osim koliko je goriva ostalo. Umjesto tog podatka su samo crtice ----.??Budem fotkao.

 

Sve ostalo je OK. Inače,problemi sa displayem su ostali. Kad je hladno brojke se jednostavno ne vide dobro. Kad vozim i auto se zagrije(ponekad to traje 30 minuta ponekad,kad je toplije,15-tak sve brojeve i slova a sada kad imam putni i simboli se pojave.

 

Išao sam majstoru da mi popravi zadnji brisač. Na kraju je ispalo da nema struje do stražnjeg brisača jer motor(brisač radi),ručica je OK(rade prednji brisači),osigurači su OK..kaže mehaničar da je vjerovatno problem u nekoj žici koja ide do tamo. U jednom momentu je dobio na sekundu struju a onda opet ništa. Dal to znači da električar mora raskopati sve do ne dođe do mjesta gdje je možda žica oštećena?? Jel to skup popravak?

Link to comment
Share on other sites

Hvala Ti Frenckey. Imam mehaničara sa kojim sam non stop,pomalo učim od njega :-) Sada me uhvatila želja da sredim auto do kraja..valjda to drži čovjeka kad tek kupi auto ;-) Moj prvi francuz

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast :respect:  Bila je žica u prekidu  Išao kod mehaničara,zajedno smo je lemili. Prijašnji vlasnik ju je lemio al očito nije jako vješt u tome pa se odlemila.Sad kad smo sve spojili rade sve funkcije osim koliko je goriva ostalo. Umjesto tog podatka su samo crtice ----.??Budem fotkao.

 

Sve ostalo je OK. Inače,problemi sa displayem su ostali. Kad je hladno brojke se jednostavno ne vide dobro. Kad vozim i auto se zagrije(ponekad to traje 30 minuta ponekad,kad je toplije,15-tak sve brojeve i slova a sada kad imam putni i simboli se pojave.

 

stisni tu tipku na rucici brisaca i drzi ju

dok ju drzis daj kontakt i trebale bi ti sve kazaljke pocet plesat i popalit se lampice (to je test mode)

kad ti se to napravi onda opet s tipkicom na rucici prisaca tipkas dok ne dodjes do nekih slova

@draganSt je napisao da su to "j,d ili h"

sko imas neka od tih slova  onda na kontrolnoj tabli stisnes onaj pipac za ponistavanje

on ce ti ponistit greske i trebalo bi ti proradit

tak je bilo kod mene

javi rezultat

:)

Link to comment
Share on other sites

Moguce i to

KAd dodje do 70 km onda pokaze samo crtice

Ispod toga ne moze izracunat

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo svima želim Sretan Božić,puno zdravlja. Naravno,i malo kvarova :D. Natočio sam gorivo,30 litara,ista stvar,crtice i dalje.Pokušat ću ga opet resetirati kako kaže Scenic RXE. Budući da sam stalno kod mog mehe kad radi razmišljam da i ja nabavim one čudne imbus ključeve(zaboravio kak se zovu),pa da možda počnem i ja šerafiti. Iako kod mene bude uvijek viška dijelova :blush:

Link to comment
Share on other sites

Danas probao resetirati. Dobio grešku "J" ali nisam stisnuo onaj dole štift. Kad sam pritisnuo putni sve kazaljke su poludile. Evo,napravio sam par fotki:

Nisam vozio 160 km/h,bio sam pred kućom :-)

 

post-15982-0-18396700-1419797295_thumb.j

post-15982-0-39922800-1419797304_thumb.j

post-15982-0-18551100-1419797309_thumb.j

post-15982-0-92086700-1419797313_thumb.j

post-15982-0-49936400-1419797323_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Nisu kazaljke poludile nego ti je to test mode kompjutera table i kada si u tom režimu popale se lampice, LCD displej i sve kazaljke na tabli se pomiću.

Mene više zabrinjava izgled toga tvoga LCD displeja. Naime kada se uđe u test mode kompletno svi segmenti toga LCD displeja se upale i to izgleda ovako:

 

post-14075-0-94615300-1419847074_thumb.j

 

Greška "J" koju ti je ispisao znači da je komp table izgubio signal iz davača količine goriva u tanku za više od 100 sec.

 

Idi opet u test mode i resetiraj tu grešku pritiskom na botun na tabli.

Nadalje, kad si u test modu pritisni prstom LCD displej pa vidi da li će se upaliti svi segmenti displeja, tj. da li će izgledati kao na gornjoj slici.

Link to comment
Share on other sites

Nisu kazaljke poludile nego ti je to test mode kompjutera table i kada si u tom režimu popale se lampice, LCD displej i sve kazaljke na tabli se pomiću.

Mene više zabrinjava izgled toga tvoga LCD displeja. Naime kada se uđe u test mode kompletno svi segmenti toga LCD displeja se upale i to izgleda ovako:

 

attachicon.gifLCD.jpg

Ponovio sam opet cijeli postupak samo sto ovaj put nisam zaboravio pritisnuti onaj stift'(crni pipac za pon.dnevnih km),i pokazalo se tocno to. Nije mi odmah poceo pokazivati koliko imam km sa benzom unutra ali nakon 2 km sve je proradilo. Interesantno kako nesto takvo moze razveseliti covjeka :-) Ostao je problem sa displayem dok je hladno. Cim se auto ugrije(pretpostavljam kabina),sve proradi. Hvala svima na savjetima. Sad jos zadnji brisac i onda bi trebalo biti sve u funkciji

 

Greška "J" koju ti je ispisao znači da je komp table izgubio signal iz davača količine goriva u tanku za više od 100 sec.

 

Idi opet u test mode i resetiraj tu grešku pritiskom na botun na tabli.

Nadalje, kad si u test modu pritisni prstom LCD displej pa vidi da li će se upaliti svi segmenti displeja, tj. da li će izgledati kao na gornjoj slici.

Link to comment
Share on other sites

Dakle'hvala na savjetima. Sad je sve OK,zaboravio sam stisnuti donji pipac(stift za ponistavanje dnevne km). Jedini je problem sto se ne vide znamenke na displayu dok je auto hladan. Sad jos autoelekricar i zadnji brisac i auto je 100% u funkciji :-)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.