Jump to content

megane 1.6 16v luda elektronika + akumulator pomoc


brzi16v

Recommended Posts

auto je normalno palio i sve to...zadnja 2 dana ga nisam koristio i danas trebam upalit on nedaje nikakve znakove znaci niti da svijetli onda ledica unutra nista....nema otključavanja, kontakta...mrtav ful kao da nema akumulatora....nekako sam uspio napuniti akumulator i upalio je auto....normalno trazio je CODE za radio....AVERAGE 60l/100km sto je ubrzo palo...e sad problem je u podizacima za staklo....znaci i vozacev i suvozacen bez obzira dal stisnem na prvi ili drugi klik oni jednostavno se krecu malo po malo ajmo rec kao da zapinje....vozacev sam uspio nekako duzim klikanjem vratiit u normalu ali suvozacev ne...jednostavno ako kliknem jednom ili jace za dva klika prozor ode dole cca 10cm i stane i opet ponovo moram klikat.....sta da napravim???

 

 

usput ako opet se sutra ponovi koji akumulator tj Ah uzet?  83kW je auto

Link to comment
Share on other sites

Moraš držat prekidač u krajnjoj poziciji cca 10 sec da nauči krajnju točku....aku ti je riknuo....

Link to comment
Share on other sites

hoces rec da kad je staklo do kraja gore da onda stisnem i drzim 10 sek?

Link to comment
Share on other sites

evo pokuso tako i proradilo je znao jesam da treba drzat duze ali ne i da u kojem polozaju, zasluzio si Radlera.

 

jos ostaje pitanje oko akumulatora kolko Ah da uzmem?

Link to comment
Share on other sites

Ja na istom motoru imam 55 Ah i pali ko mina u sekundi. Moj je Megane 1 Coupe PH2, dakle linija prije tvoje, ali isti je to motor uglavnom ja mislim, jedina je razlika koliko vidim u KW, tvoj je 83, moj 79 KW. Ali ne vjerujem da radi ta 4 kilovata trebaš jači akumulator.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sebi uzeo od 70 i nesto ah, ne sjećam se više...uglavnom gledao sam da staje po max dimenzijama ...gledaj oko 65 ah da je sto jeftiniji i da ima što dulju garanciju, te što noviji datum proizvodnje....

Link to comment
Share on other sites

ja imam običaj staviti isti ili za broj veći od tvornice. Ne može škoditi. Svako daljnje povećanje je bacanje novaca

Link to comment
Share on other sites

Ispod 55 ništa. Na 44 mi je migalo svjetlo kada bih npr upalio klimu ili spuuštao staklo a ne vozim stojadina da bih to htio da mi se dešava. Trenutno imam 77 i imam struje za komšiluk. :D

Link to comment
Share on other sites

Jos vezano za nestanak struje onog dana sta je nastavak price brisaci na auto modu javljaju ovu gresku

post-11333-0-74568000-1419711393_thumb.j

motoric vrti tu i tamo pljuvne tekucinu ali nazad nece..nema onog pritiska jakog rasprskavanja

Link to comment
Share on other sites

za ovo ćeš morat na dijagnostiku...jesi promjenio aku? jel ti rade sad brisači ili ne ili samo pumpica ne radi kako treba?

Link to comment
Share on other sites

znas da sam ti pricao bio da se vec prije ta greska pojavila.. nisam jos kupio akumulator, uglavnom nema vise te grske sad na auto modu radi opet sve dobro....motoric se cuje da vrti ali nazad ne sprica samo da nije opet nagrizlo....bit ce red skidat dole 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja sam sebi uzeo od 70 i nesto ah, ne sjećam se više...uglavnom gledao sam da staje po max dimenzijama ...gledaj oko 65 ah da je sto jeftiniji i da ima što dulju garanciju, te što noviji datum proizvodnje....

a jel bi smio sa dizelaša 74 ah staviti imam sedana 1,6 16 v 82 kw

Link to comment
Share on other sites

Može,zašto ne. Ja imam 77 na 1.6 16V. Od viška glava ne boli. Na 55 kad kod upaljenih svjetala upališ klimu ili spustiš staklo,sve miga... *ebeš to. Stavi jačega samo povedi računa da fizički stane i provjeri s koje je strane + da ne bude kasnije da si se za*ebo. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

ok jer taj aku sam kupio u 10 mj lani a steta mi ga dat sa autom koji prodajem,hvala ekipa

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.