Jump to content

pomoć u vezi sa zamjenom xenona


denis4287

Recommended Posts

Pozz

 

 

Molim nekoliko svjeta u vezi sa zamjenom xenon žarulja na mojoj Laguni 1.9dci iz 2002 :happy2:

Pred koji dan mi je krepala desna žarulja, pa sam na preporuku gospodina koji mi je prodao nove, umjesto d2r stavio d2c koje bi prema specifikaciji trebale davati 20% do 30% više svjetla, a razlika je u zaštiti koju d2r žarulja ima(žarulje su zamjenske, napravljene po specifikacijama Philipsa). Zamjenio sam samo desnu jer sam poslje zamjene primjetio da mi lampa baca krivo, i to ne da baca krivo nego ubija ekipu ispred za podivljat. Naletio sam negdje na forumu na sličan topic koji kaže da bi sustav poslje svake zamjene trebalo kalibrilati, pa ako je problem samo u tome onda ću otići u neki ovlašteni servis i probati napraviti to. Ako netko slučajno ima neki savjet ili ideju što bih još mogao pogledati/napraviti bio bih zahvalan na pomoći :D

Link to comment
Share on other sites

Prvi propust je sto d2c nije namjenjen za far bez leće, drugi sto sama zarulja nije original pa može stradati reflektor fara i balast.

Znači kod tebe mora biti žarulja d2r jer ona ima na samom tijelu žarulje sjenilo da ne rasipa okolo. Klikni u Google d2r i d2c pa ces vidjeti o cemu pričam, d2c moze mijenjati d2s za silu, ali tvoju nikako.

Vrati se gospodinu i traži da ti zamjeni za d2r ili nek vrati novce i nek ne vara ljude.

Isto tako bilo bi dobro promjeniti obje žarulje u paru zbog boje svijetla, preporuka 4300K.

Link to comment
Share on other sites

Prvi propust je sto d2c nije namjenjen za far bez leće, drugi sto sama zarulja nije original pa može stradati reflektor fara i balast.

Znači kod tebe mora biti žarulja d2r jer ona ima na samom tijelu žarulje sjenilo da ne rasipa okolo. Klikni u Google d2r i d2c pa ces vidjeti o cemu pričam, d2c moze mijenjati d2s za silu, ali tvoju nikako.

Vrati se gospodinu i traži da ti zamjeni za d2r ili nek vrati novce i nek ne vara ljude.

Isto tako bilo bi dobro promjeniti obje žarulje u paru zbog boje svijetla, preporuka 4300K.

Puno hvala :D

Ionako sam mislio promjeniti obje ali onima 6000k, tako da hvala i na preporuci za 4300k :D

Link to comment
Share on other sites

6000K je plavo-ljubičasto.

Potraži malo jer je nedugo Zrmi stavljao nove žarulje i našao je tko ima dobru robu za prihvatljivu cijenu.

Link to comment
Share on other sites

Doista ovisi i o stanju fara. Neki dan sam gledao ugradnju xenona u farove Daf kamiona. Stavljen je i novi lijevi far, a desni ispoliran. Iako su bile 5000K u starom faru je izgledalo kao 4300 a u novom skoro kao 6000K

Link to comment
Share on other sites

Fino te nasanjkao lik.

zaprvo sam ja ispao tulipan jer nisam prije pitao, a s obzirom da nisam ni imao vremena mislio sam da tip zna-još smo se mailali i prije kupnje, rekao mi je da ih svi kupuju i da su zadovoljni s njima.

eto veli da sam mu ja 1. nezadovoljni kupac :freak6:

Link to comment
Share on other sites

Ma posalji ga u rodno mjesto jer nema pojma kaj prodaje ili je bezobrazan pa podvaljuje, a ti si s takvim zaruljama opasnost za sebe i druge! Nadam se da ces uspjet dobiti D2R ali ida ces razmisliti pa kupiti Philips ili Osram pbje nove jer je to ulaganje jdenom u 6-7 godina..

Link to comment
Share on other sites

Ima lik na njuškalu s nick-om cro xenon koji prodaje originalne philips i Osram D2R 4300 K ksenonske žarulje (400 kn par). Kupio ih ja i odlične se pokazale.

Link to comment
Share on other sites

Ima lik na njuškalu s nick-om cro xenon koji prodaje originalne philips i Osram D2R 4300 K ksenonske žarulje (400 kn par). Kupio ih ja i odlične se pokazale.

 

 

I ja uzeo Osram NB unlimited sve od njega i to je origigi.

Link to comment
Share on other sites

I ja uzeo Osram NB unlimited sve od njega i to je origigi.

Ima još članova ovog foruma koji su zadovoljni cro xenon-ovim proizvodima. Ove D2R što je meni prodao su sigurno original i ja sam super zadovoljan. Boja svjetla i intenzitet  su na razini originalnih žarulja

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.