Jump to content

Hladnjak


usrmaatre

Recommended Posts

Poštovane kolege,

Jeli netko od vas zna (tko ima Dialogys) jesu li hladnjaci (rashladna tekućina-antifriz) isti na 1.9 i 2.2 dCi? Odnosno dali na moj auto paše hladnjak kataloškog broja 8200008764.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • usrmaatre

    33

  • frenchkey

    16

  • Mafro

    9

  • marrky112

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Možeš probati provjeriti preko kataloga nekog proizvođača hladnjaka.

Valeov katalog(a čini mi se i techdoc) imaju popis auta i modela na koji paše pojedini dio.

Tako često znam tražiti od kojih još auta mi neki dio odgovara. Da proširim raspon potrage.

Ili mi pošalji vin broj pa ti mogu probati provjeriti danas/večeras.

Bilo bi poželjno i oznaku modela sa 1.9dci-jem. Tako nemoram pogađati.

Link to comment
Share on other sites

VF1BG0F0627957284 ti je vin. Vidi samo jeli paše 8200008764 hladnjak.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Vidio i ja da paše prema ebayu, ali nisam siguran. Zato i pitam vas kolege.

Link to comment
Share on other sites

Evo vako!

 

Za tvoj model (BG0F) mi daje dvije mogučnosti.

Za model prije 0405 (prije 4 mjesec 2005) daje broj hladnjaka 8200008765 i 8200302463

Za model poslije 0405 (poslije 4 mjesec 2005) da je samo broj 8200302463

 

Prema tvom proizvodnombroju auta kod tebe bi trebao ići model za aute prije 0405

 

 

VALEO katalog za tvoj auto (BG0F 150ks oznaka motora G9T700 I G9T702) daje oznaku 732828 i kaže da se taj hladnjak odgovara za vozila Laguna II 2,016V; 2,016VTurbo i 2,2dci (između ostalog ide i na espace, vel satis)

 

 

Prema istom katalogu VALEO na 1,9dci je išao hladnjak 8200008764 odnosno 738287 .....

 

znači drugačiji hladnjak

 

 

 

A VALEO katalog možeš pogledati na linku pa malo bolje pronjuškati

http://www.valeoservice.com/index.php?zone=europe&lang=en

 

Ovaj katalog mi je jako dobra upravo za traženje ovakvih informacija

 

Za bolju informaciju trebao bi podatak o modelu nekog ko ima 1,9dci motor i njegova godina proizvodnje

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Izgleda ipak da je kod mene ovaj 8200008765, a ne 8200008764. Koja je razlika između njih ne znam, ali sigurno nisu isti hladnjaci.

Link to comment
Share on other sites

Zvrcni sutra ujutro lagerosa. Meni je izvuka kataloski za nosac motora fiata. Sve sto su mi po trgovinama pricali nije bilo to. On ima mikrofilmove originala tako da mi je puno pomogao.tvoj pusta?

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Sutra dolazi wan wezel hladnjak. Danas sam skidao stari. Užas jedan, potrebno je pola auta rastaviti da bi se došlo do istog. Inače, originalni hladnjak je počeo puštati još 2011, ali sam ga ja uspješno držao na životu do danas, kad sam ga odlučio zamijeniti. Također, kupljene 3 litre koncentrata Glaceol RX Type D antifriza koji će kad se razrjedi "držati" do -30 stupnjeva.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

I kod mene procurio preklani u proljeće, nasuo na preporuku meha onaj prah (Abro, mislim) jer sam morao na put, lani mijenjao kompletan antifriz i još drži, ne urekao ga.

Link to comment
Share on other sites

Moli Boga da ponovo ne procuri, jako ga je zahebano za promijeniti (kondenzator klime i interkuler su na njemu). Čudno mi je da je original "tako brzo" procurio. Ipak je Behr jedna jako renomirana tvrtka.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Cijeli sendvič je tamo, znam. Ma i ovo ne znam kako drži ovako dugo, a i meni je bilo čudno, iz čistog mira. Nije bilo jako jedva malo slinilo, skužio po mirisu iz ventilacije.

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, zar je tebi mali hladnjak u kabini procurio s obzirom da se osjeti miris u kabini.

Link to comment
Share on other sites

Di je točno pustio? Meni je s vozačeve strane pored donje cijevi, na spoju plastike i aluminija.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je to zahebano mjesto. Sad će mi ova izmjena dobro doći da pregledam sva crijeva od turba/intercoolera. Premda sami intercooler nije uopće zauljen. Također ću dobro očistiti kondenzator klime.

Link to comment
Share on other sites

Pušta dosta kod mene, naročito kad se postigne radni tlak od 1 bar. Nije isti hladnjak za 1.9 i 2.2 dCi. Za 2.2 dCi je 5 mm duži, 11 mm deblji i 1,2 kg teži. Visina je ista.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je hladnjak?

Sa svim mogućim i nemogućim popustima 735 kn.

Link to comment
Share on other sites

Kad je sve raskopano iskoristiš priliku i sve očistiš, tako sam i ja s blatobranima :D . Koliko blata se tu nabralo ne bi vjerovao, preklani zadnji desni (popravak bravice rezervoara), poslije toga prednji desni, pranje fara iznutra, nije bilo poklopca. Lani (nedavno) prednji lijevi zbog udesa i sad još zadnji desni kad ću raditi lim.

Pa eto tih -100eura nije ni tak strašno.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da će biti i skuplji s obzirom da je za Golfa 2 oko 450 kn.

Link to comment
Share on other sites

Odavno sam skužio da ništa posebno dijelovi nisu skuplji u odnosu na druge marke, jbg svaki ima nešto specifično šta košta više ili manje. Ako se pokvari svaki je skup, i auto i dio. Eto samo na tvom primjeru sa Golfom 2.

Link to comment
Share on other sites

Gdje si našao Glaceol antifriz i za koju cijenu, ja sam jednom zvao Renault servis i tamo ga deru po, čini mi se, preko 60 kuna, nisam pitao koji je, ali vjerojatno isto Glaceol, taj je kao original za Renault

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.