Jump to content

Ne rade brisači


Zarko

Recommended Posts

Imam problem s brisačima odnosno na  prvoj i drugoj brzini ne rade, a na trećoj, najbržoj, rade. Prekjučer sam se spuštao sa Sljemena i bilo je oko -5 stupnjeva. Ja sam očistio led sa stakla, ali počelo je na prvoj brzini jedva brisati da bi nakon nekoliko minuta prestali raditi osim na trećoj brzini. Da li je otišao onaj motorić? 

Link to comment
Share on other sites

Motorić je najvjerojatnije dobar kada može vrtiti u trećoj brzini.

Ja bi prvo provjerio ručicu na volanu. Skini je i pogledaj.

Za skidanje pročitaj cijeli ovaj topic.

 

 

Da li redovno čistiš odvode vode ispod vjetrobrana u motornom prostoru? Nemoj dozvoliti da se začepe jer će ti motor brisača plivati u vodi i onda imaš veću štetu.

Link to comment
Share on other sites

meni ti je bio identičan problem  prije dva mjeseca, baš sam na ovoj temi pisao ako se ne varam.

ubrzo nije radilo ni u trećoj i morao sam kod anđelka naručiti novi motor za 400 kuna.

bilo je pokušaja autoelektričara da spasi stari motor što se isto može, ali kod mene je ga je očito zalila voda ili tak nekaj.

 

PS clio ili svi renaulti imaju manu da im se začepi ono đubre za odovd vode sa lišćem pa je pametno maknuti plastiku, ali samo sa rupa da budu šire

Link to comment
Share on other sites

Znači da moram skidati brisače i cijelu plastiku koju drže ona 2 šerafa da bi to očistio? To je jako loše riješeno.

Link to comment
Share on other sites

A jeli se netko pita zašto ona gumena crijeva na odvodu imaju suženje na preklop?

Link to comment
Share on other sites

a ne pitaš se koja to redovno ne čisti :bigl:

 

šalu na stranu, suženje je napravljeno da ne ulaze kukci, insekti, zmije gušteri itd. Dakle nebi bilo zgodno da ose naprave osinjak, gušteri i zmije prespavaju ili svi skupa povire na ventilaciu kad upališ ventilator. Jest da je takva mogućnost stvarno minimalna, ali proizvođači si ne mogu priuštiti miljunske odštete koje bi mogle proizaći iz toga

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Otišao mi je motorić koji košta od 500 kn na više. Da li netko možda zna što je točno otišlo na motoriću, jer ne rade prve dvije brzine, a treća radi. Pitam jer se možda da popraviti bez da se kupuje novi. Kod Tokića košta oko 680 kn što mi je stvarno puno. Možda se da raskopati pa popraviti.

Link to comment
Share on other sites

daj nekom (auto)električaru da popravi. meni su probali kod kocmana popraviti i reko mi je meštar da je previše "poplavljen" bio i da nema snage.

naručio sam novi kod anđelka (lageros VG) za 399,00 kuna i ruke 150 kuna ili staviš sam ako znaš.

Link to comment
Share on other sites

Jučer sam složio brisače. U motoru je bilo vode. Električar je očistio motorić i nije ništa mijenjao na njemu i radi. Ja prezadovoljan, jer sam jako dobro prošao.

Link to comment
Share on other sites

Navedečeterdesetaj ruke brisača,kad zapeknu (znam iz iskustva) postanu jedno tijelo s ostatkom mehanizma što bude *ebeno.

Link to comment
Share on other sites

To je glagol izveden od imenice WD-40. Navedečeterdesetati. Kužiš? :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Ma jasno mi je isprve, samo taj glagol nisam nikad čuo, a baš je zanimljiv i jednostavan za izgovoriti poslije par piva.  :D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Opet mi ne rade prednji brisači. Gdje je najpovoljnije u Zagrebu za kupiti novi motor za prednje brisače? Kod Tokića je 575 kuna i to neki koji nije original.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.