Jump to content

carica batteria anomalia


sikt

Recommended Posts

pozdrav!kao što i naslov kaže,upalila mi se  lampica od akumulatora i lampica stop i piše carica batteria anomalia...desilo mi se to taman pred kućom ,nisamprimjetio nikakve promjene na autu pa me zanima jel zna itko o čemu se radi?motor je 1.5 dci 105 ks,2006god,naravno ,uvoz iz italije :D svaka informacija dobro došla

   unaprijed hvala

Link to comment
Share on other sites

Alternator ti nije kako treba. Ostat ćeš u dogledno vrijeme na cesti ako je stvarno do njega. Prijevodom navedenoga dolazimo do toga. Ne znam zašto i sam nisi preveo na netu... Koliko je star aku?

Link to comment
Share on other sites

aku je nov,i sam sam pretpostavio  da je do alternatora,e sad dal je regler il nešto drugo...koliko je riskantno vozit se s tim,jer sumnjam da ću uspijet do majstora danas?a auto mi je neophodan...

Link to comment
Share on other sites

ma možeš do majstora samo pogasi nepotrebna trošila, svjetla, radio itd.

Meni se lampica punjenja počela povremeno javljati, zatim stalno, da bi se gasila preko 4000 o/min i tako sam vozio par dana.

Za početak izmjeri napon punjenja unimjerom

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

ja sam imao taj problem, otisle cetkice u alternatoru i onaj dio po kojem se cetkice krecu (kako se zove neznam)  sve to nije problem, ali je strasan problem doci do alternatora, zanci kompletno rastavljanje prednjeg djela auta, uzas!

Link to comment
Share on other sites

cetkice idu po kliznim prstenovima. neki to još zovu kolektor. kad se mijenja jedno mijenja se i drugo. oboje ne bi smjelo koštati više od 100kn + ruke.

Link to comment
Share on other sites

ja sam platio sve skupa oko 300kn,  vise je bilo posla dok se doslo do alternatora, i sve to vratilo nazad!  ja bi ti preporucio da odmah izmjenjas i lezaje i regler, ali mislim da ce ti to i majstor predloziti!

Link to comment
Share on other sites

Na mom R19 sam promijenio četkice, klizne, diode i regler. Sve zajedno s rukama je bilo 600kn s tim da je alternator bio vrlo pristupačan.

Link to comment
Share on other sites

moj kolektor je po riječima strujića dobar da izdrži još jedne četkice

Link to comment
Share on other sites

Evo rješen problem,otišao regler,promjenjeno i vozi dalje...hvala na informacijamj

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.