Jump to content

Pitanje za ABS i ASR!


Mišo227

Recommended Posts

Znalo mi se jednom davno upaliti kada sam vizio po kisi CHEK ABS i  ESP/ASR SYSTEM FAULT, nakon ponovo pokretanja auta nije se vise pojavila ta greska, jucer opet vozim pada snjeg i kisa, i opet mi se upali ta greska, no danas sam ponovo upalio auto u nadi da se vise nece pojaviti, no je opet, I naravno ABS neradi!

 

dali je imao netko isti problem?

post-14900-0-15737400-1420542130_thumb.j

post-14900-0-17860200-1420542143_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

I jos jedna stvar, imam nekakav utikac kod prednjeg ljevog kotaca, koji nemam gdje ukljuciti, visi onako bezveze, pitao sam u servisu gdje odrzavam auto dali znaju sta je to, naravno nemaju pojma, nisam se sjetio uslikati da vam pokazem, ali dali je moguce da imaa neke veze sa tim?

Link to comment
Share on other sites

Ako ti se javljalo po kiši onda je očito ušla voda u neki od senzora. Trebalo bi provjeriti konektore na svim senzorima.

Šteta šta nisi slikao taj konektor. Inače na svako kolo imaš kabel i konektor senzora ABS-a. 

Prvo šta mi je palo na pamet da je to konektor koji se spaja na disk pločice (upali se alarm kad se pločice istroše).

Link to comment
Share on other sites

moram sad na redovan servis pa cu im reci da mi pregledaju sve te konektore ABS-a, i spoje na kompjuter,  no ovaj sto nisam slikao postoji samo kod  prednjeg  ljevog tocka, ni na jednom drugom!  uslikam pa postavim sliku, !

Link to comment
Share on other sites

Meni se desavalo na Megane 2, kad se upali greska stanem , ugasim upalim i sve ok,  gledali u servisu navodno prljavstina i tako skoro tri godine :)

Link to comment
Share on other sites

i meni je bilo prvi puta, upalim ugasim i sve ok, sad vise nece tako! opet se pojavi!

Link to comment
Share on other sites

Nakon kratkog vremena, se greska ugasila sama, spojen na kompjuter, nije nikakvu gresku spremio!  cudno!

 

evo slike o utikaču kojem sam spominjo! stim da sam ga napunio silikonom da mi neulazi voda vise!

post-14900-0-50880900-1420813229_thumb.j

post-14900-0-18989700-1420813238_thumb.j

Edited by Mišo227
Link to comment
Share on other sites

ja bih rekao da je to od senzora za visinu koji sluzi za Xenon farove.

Link to comment
Share on other sites

nemam na autu xenon, nalazi se odmah iza kotaca, ovo sastrane je polu osovina, i crijevo kocnice.

Link to comment
Share on other sites

I jos jedna stvar, imam nekakav utikac kod prednjeg ljevog kotaca, koji nemam gdje ukljuciti, visi onako bezveze, pitao sam u servisu gdje odrzavam auto dali znaju sta je to, naravno nemaju pojma, nisam se sjetio uslikati da vam pokazem, ali dali je moguce da imaa neke veze sa tim?

To ti je najvjerojatnije pripema i ožičenje za xenon svjetla.

Link to comment
Share on other sites

Da, izgleda da je to instalacija za automatsko niveliranje svijetala. Na taj konektor se spaja kompjuter/senzor nagiba. Trebalo bi da isto tako već imaš i konektor za stražnji senzor.

Link to comment
Share on other sites

nisam nasao nigdje vise takav konektor samo na prednjem ljevom tocku, ali sta me cudi da to tako bezveze stoji otvoreno nezasticeno!

Link to comment
Share on other sites

Jako je glupo....

Straznji senzor u 99% nije provucen do zadnjeg kotaca, nego samo do prednjeg jer je isti dio jednog drugog ozicenja, dok je za zadnji samo za to

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.