Jump to content

Bruji kod naglog kočenja


mlugaric

Recommended Posts

Neznam, nisam pronašao sličnu temu, pa sam odlučio otvoriti novu ;)

 

Uglavnom o čemu se radi, dakle čuje se čudan zvuk, pomalo zaglušujući, prilikom naglog kočenja u području prednjih kotača. To mi se počelo dešavati kada sam prešao sa 17" felgi(ljetne), na zimske 16" felge. A diskove i pločice sam mijenjao prije pet mjeseci, i sve je bilo ok do promjena felgi sa gumama. Imam osječaj da će se nešto raspast kod naglijeg zaustavljana(ruži). Kada sam mijenjao diskove i pločice prekontrolirao sam čeljusti i sve je bilo dobro, klip se vraćao na mjesto.

 

dali je netko imao sličan problem ?

 

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

Ne bi se htio ispast blesav, niti jedan od onih koji se prave pametni, ali zar nije normalno da se čuje taj zvuk "brujanja" kod naglog kočenja ? naime, to ti je ABS, meni kad full naglo zakočim kad mi netko iskrsne pred nos onda se na par sekundi dok auto ne zakoči čuje to brujanje. To ti je zvuk ABS-a ja mislim. I još kažeš da si sve promijenio vezano za kočioni sustav. Ne vidim razlog za paniku, ali to je samo moje mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Poštujem mišljenje MeganeC2, no ne pali se ABS, jel bi ABS vraćao nogu sa pedale, odnosno nebi mogao stisnuti pedalu do karaja, i noga bi osjetno vibrirala. Ovdje se radi o tome da kada naglije zakočim na 0Km/h onda se čuje taj tupi zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Jesi pogledao plastike u unutrašnjosti blatobrana? Ja sam imao slučaj gdje je jedna plastika bila malo potrgana i ispala je kopča i kad se kočilo plastika je strugala po gumi...

Link to comment
Share on other sites

evo sada sam išao pogledati i na jednom i na drugom blatobranu mi fali ona kopća, pa zar stvarno to može strugati po kotaču, mislim ipak stoje na svojem mjestu, ali im fali kopča...hmmmm.... ?

Link to comment
Share on other sites

Mozda da ipak opet pogledas plocice ? Meni se jednom desilo da mi se na desnom kotacu lijeva plocica istrosila full a ostale bile ko nove

Link to comment
Share on other sites

I zaboravih reci da sam onda promjenio par na desnom kolu i nije mi se to nikako ponovilo,u cemu je bio problem neznam , novo ulje i crijeva su s plocicama promjenjeni ..

Link to comment
Share on other sites

evo sada sam išao pogledati i na jednom i na drugom blatobranu mi fali ona kopća, pa zar stvarno to može strugati po kotaču, mislim ipak stoje na svojem mjestu, ali im fali kopča...hmmmm.... ?

Link to comment
Share on other sites

@ mlugaric probaj rukom pomaknuti da procjenis silu kojom moraš pomaknuti plastiku do gume

@teskera zna se na bolcnama unutar gumica napraviti neka vrsta korozije i čeljust ne putuje po njima kako treba i onda klip otpusti jednu pločicu a druga ostane pritisnuta uz disk i troši se...

Edited by dre_magnus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

kod mene se isto to brujanje počelo dešavat prije par dana, pogledat ću najprije te plastike

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.