Jump to content

gewinde


clio7774

Recommended Posts

Pozdrav

Imam u planu uskoro mjenjati amortizere na svom cliu.

Sada sam u fazi razmisljanja dali staviti neke bolje plinske amortizere,posto su tvrde opruge na autu,ili staviti gewinde?

E sad,ako bih uzimao gewinde zanima me Vasa iskustva,koje,koliko novaca,sta valja,sta nevalja.

Svaki savjet je dobrodosao.

Link to comment
Share on other sites

Koje to dobre gewinde su 4-5000kn?

 

gledaj ima gewinda od 2 soma kuna koje ne preporucujem al za 4-5 soma mozes nac neke koje mogu zadovoljavat neke kriterije a i zna se kolko para ima vecina nasih ljudi koji tuniraju aute za prave gewinde treba porosit 2 soma+ eura a toliko mu auto ne vrijedi

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

što su točno gewinde, što plinski amortizeri, što sportske opruge, koje su kombinacije i što ide sa čime...

plizzzzz...

Link to comment
Share on other sites

gewinde su zapravo amortizer sa oprugom koji se moze stelat po visini (tvrdoci, nagibu) bez ikakvih mijenjanja, rezanja itd. najskuplje su ali najlakse za radit. skines felgu i odredis visinu auta. plinski amortizeri se obicno stavljaju na auto sa sportskim oprugama da amortizer ne propisa. sportske opruge su tvrde i nize opruge od originalnih. ali ima kolega koje se puno bolje kuze pa ce bolje objasnit

Link to comment
Share on other sites

Stelas visinu opruge pomicanjem nosaca pomocu vijka preko "tijela" amortizera. Tvrdocu i visinu same opruge nemozes mijenjat (mozes je jace prednapregnut tj prividno smanjit visinu u opustenom stanju al ce tad auto zapravo sjedeti vislje)

Link to comment
Share on other sites

znači ako stavim amortizer sa gewindom (nazovimo to tako) onda ne trebam opruge ili još dodatno moram stavljati opruge... ako da jel u tom slučaju ostaju serijske ili trebaju sportske... sorry totalno sam neupućen po tom pitanju...

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.