Jump to content

Mehanizam za otvaranje haube


stefan

Recommended Posts

Naime kada zatvorim haubu, dovoljno mi je samo malo jače povući ju da bi se sama otvorila (ona polugica što bih trebao iz unutrašnjosti povući). Probao sam pigat malo haubu ili gljivicu tu al ništa od toga, Hvala na pomoći, pozdrav!

IMAG0866.jpg

Link to comment
Share on other sites

ako ja išta ovdje razumijem...Današnji profesori Hrvaskog jezika su svi preko veze našli posao

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio povlačenjem poluge u kabini hauba se skroz otvori, a ne na "prvi zub"...

Link to comment
Share on other sites

znači da nije sjela do kraja kada se zatvori. Ili je mehanizam brave prenisko pa ga treba malo podignuti ili ne zalupi dovoljno jako

Link to comment
Share on other sites

po onome sto vidim vjerujem da je hauba zamjenska i da je auto bio lupan naprijed pa ko god da je slagao nije slozio kako treba a sad dali je do veznog lima ili same haube tesko je napamet

Link to comment
Share on other sites

Moguce da su one gume koje drže haubu u ravnini previse vani.

Pokusati ih zasarafiti jedan krug.

Link to comment
Share on other sites

ako brava skroz škljocne nema teorije da s onim izvlakačem otvori haubu, on je samo tu kao prvi zub

Link to comment
Share on other sites

Ako brava skljocne onda niti nemoze uzesti izvlakac rukom.. mislim da kad zatvori i napravi skljoc da onda moze rukom dignuti haubu na onaj zadnji zub kad moze uzeti izvlakac i skroz otvoriti haubu.

Link to comment
Share on other sites

Evo, ja se ispricavam ako niste razumjeli, ali da, problem je taj da se hauba moze otvoriti rukom na prvi zub nakon sto skljocne. Ko da slabo drzi na taj prvi zub. Vidio da je ova plastika napuknula(ova crna sa slike), jel bi to mogao biti uzrok?

Link to comment
Share on other sites

Ako misliš na tu okruglu crnu plastiku onda je odgovor ne. Ona služi da sabije/stisne taj feder kada zatvoriš haubu (to je feder koji otvara haubu na prvi zub). Da budeš skroz siguran okreni tu plastiku za pola kruga da taj puknuti dio dođe suprotno od sadašnje pozicije.

 

Moje je mišljenje da ti nije problem tu na haubi nego na onome dijelu brave koji se nalazi na šasiji. Evo slikao sam kako je kod mene da ti mogu lakše objasniti.

 

post-14075-0-21711000-1421753413_thumb.j   post-14075-0-77055300-1421753429_thumb.j

 

Na prvoj slici sa donje strane rupe se vidi polukružni dio metala. E taj komad je zadužen da zaključa haubu. Kada potegneš ručicu u kabini preko sajle taj komad se pomakne i oslobodi cijelu rupu pa hauba iskoči vani na prvi zub.

Moguće da ti se taj dio izlizao pa ne zatvara dovoljno rupu (usporedi koliko kod tebe zatvara rupu u odnosu na ovo kod mene).

 

Druga stvar koju moraš provjeriti je feder koji taj komad lima drži u tom zatvorenom položaju. Feder sam ti na drugoj slici označio crvenom strelicom. Ako ti taj feder oslabi ili pukne nemože dovoljno ubaciti taj komad lima i tako čvrsto zadržati onu metalnu gljivu na haubi već ručnim povlačenjem haube gljiva iskoči na prvi zub (takva je sad situacija kod tebe). Probaj rukom provjeriti da li feder povuće lim ispod rupe do kraja. Povuci rukom u desno dio koji sam ti označio zelenom strelicom. Tada će lim skroz otvoriti rupu. Sada pusti i feder bi morao povući lim unutar rupe (kao na prvoj slici) i tako zaključati gljivu.

U ovoj situaciji provjeri rukom i sajlu. Mora biti labava i nesmije natezati feder.

 

Nadam se da si shvatio šta sam htio reći.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Ako misliš na tu okruglu crnu plastiku onda je odgovor ne. Ona služi da sabije/stisne taj feder kada zatvoriš haubu (to je feder koji otvara haubu na prvi zub). Da budeš skroz siguran okreni tu plastiku za pola kruga da taj puknuti dio dođe suprotno od sadašnje pozicije.

 

Moje je mišljenje da ti nije problem tu na haubi nego na onome dijelu brave koji se nalazi na šasiji. Evo slikao sam kako je kod mene da ti mogu lakše objasniti.

 

attachicon.gifHauba1.jpg   attachicon.gifHauba2.jpg

 

Na prvoj slici sa donje strane rupe se vidi polukružni dio metala. E taj komad je zadužen da zaključa haubu. Kada potegneš ručicu u kabini preko sajle taj komad se pomakne i oslobodi cijelu rupu pa hauba iskoči vani na prvi zub.

Moguće da ti se taj dio izlizao pa ne zatvara dovoljno rupu (usporedi koliko kod tebe zatvara rupu u odnosu na ovo kod mene).

 

Druga stvar koju moraš provjeriti je feder koji taj komad lima drži u tom zatvorenom položaju. Feder sam ti na drugoj slici označio crvenom strelicom. Ako ti taj feder oslabi ili pukne nemože dovoljno ubaciti taj komad lima i tako čvrsto zadržati onu metalnu gljivu na haubi već ručnim povlačenjem haube gljiva iskoči na prvi zub (takva je sad situacija kod tebe). Probaj rukom provjeriti da li feder povuće lim ispod rupe do kraja. Povuci rukom u desno dio koji sam ti označio zelenom strelicom. Tada će lim skroz otvoriti rupu. Sada pusti i feder bi morao povući lim unutar rupe (kao na prvoj slici) i tako zaključati gljivu.

U ovoj situaciji provjeri rukom i sajlu. Mora biti labava i nesmije natezati feder.

 

Nadam se da si shvatio šta sam htio reći.

Puno hvala na odgovoru! Sutra ću se malo poigrat s tim mehanizmom pa javim.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.