Jump to content

Loš kontakt, paljenje lampica


tino

Recommended Posts

U zadnje vrijeme pali mi se lampica maglenke kad stavim u rikverc, kad upalim žmiga i lampica maglenke. Negdi ga muci kontakt ili uzemljenje.

Posprejal kontakt sprejem kontakte između džeka i lampe al nije pomoglo.

Savjeti? Di da kopam?

Edited by tino
Link to comment
Share on other sites

masa. ja sam imao isti problem i odveo sam auto u električara koji je to prespojio i sve 5 :)

Link to comment
Share on other sites

U zadnje vrijeme pali mi se lampica maglenke kad stavim u rikverc, kad upalim žmiga i lampica maglenke. Negdi ga muci kontakt ili uzemljenje.

Posprejal kontakt sprejem kontakte između džeka i lampe al nije pomoglo.

Savjeti? Di da kopam?

uzmi spiccange i samo malo povijaj kontakte na zadnjim lapama da ima bolji spoj

i naspricaj opet  kontakt sprej i trebalo bi bit dobro

 

tak sam barem ja kod sebe rijesio

 

ili napravi ovo kaj je @lucky77 napravio

Link to comment
Share on other sites

U zadnje vrijeme pali mi se lampica maglenke kad stavim u rikverc, kad upalim žmiga i lampica maglenke. Negdi ga muci kontakt ili uzemljenje.

Posprejal kontakt sprejem kontakte između džeka i lampe al nije pomoglo.

Savjeti? Di da kopam?

 

Identično se i meni događa svakih godinu i pol do dvije. Masa nije dobra na konektoru. Druga strana mase na šasiji je savršeno dobra.

 

Nije ti dovoljno pošpricati kontakt sprejem. Možeš uzeti štapić za uši, natopiti ga u kontakt spreju i s njim izribati oksidaciju s kontakata od fara. Onaj L-konektor koji vodi struju u far okupaj u kontakt spreju jer na onom predgibu isto gubi kontakt. Žaruljice isto lagano zalijem kontakt sprejem po metalnom dijelu o brišem oksidaciju krpom. Tako mi drži bar godinu i pol bez da zeza. Koristim Kontakt 60.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je kontakt sprej bil dovoljan. Vise ne svijetle lampice. Kad pocne opet onda ide elektricaru

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni se indikacija maglenke pali kad nista nije upaljeno.. i kad upalim kratka svjetla  ikona maglenke se iliugasi, ili skoro ugasi. 

 

Gdje da gledam masu.. na faru ili na maglenkama? Nekako mislim da bi na maglenkama trebalo pogledati...

Link to comment
Share on other sites

meni lagano tinja žaruljica od ručne, ali samo kada vani pada kiša. Vjerojatno nešto s onim kabelom od ručne a on je ispod zaštitnog lima odozdo pa mi se neda to skidati

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.