Jump to content

Savjet i pitanja :) kod kupnje dosta sam pročitao ovdje, ali...


andy

Recommended Posts

A gle, za Lagunu je taj motor u biti slab. Ja sam većinom sa njom u gradu i za tu vožnju je ok, na otvorenoj cesti mu fali snage pogotovo na uzbrdicama. Potrošnja je oko 10-11 lit. plina po gradu, otvorene nešto manje.

Kakav je taj motor u scenicu ne znam jer ga nisam probao.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ok, tako sam i mislio...

znači za svakodnevnu uputrebu je ok, a tih par puta godišnje kaj putujem, budem zažmirio malo...

a kaj se scenica tiče, mislim da ovaj normalni ( znači ne grande verzija ) nije nešto teži od lagune... :nezna:

potrošnja je odlična, tak osam i računao...

Link to comment
Share on other sites

Imam ti ja od listopada 2015. Scenica 1.6, 2004. godište. Kupio sa 147000, sad ima 173000. Ugrađena Emer plinska instalacija, nikad nije zaštucao na plinu (ustvari ni na čemu, osim standard podizača stakla i instrument table). Jedini nedostatak auta je što je slab i treba ga zavrtiti... Da sam znao kupio bih 2.0T, ali ih baš i nije bilo onda :) Ali to ovisi od čovjeka do čovjeka

 

Potrošnja ne prelazi 10 L nikada, s tim da imam 80% otvorene ceste.

A i ja imam tako par puta godišnje putovanja i moram zažmiriti... jer ne volim vozit 130 kmh i gledati 4000 okretaja (i preko), i slušati to vrištanje... Tako da, ako imaš koji 2.0 u zamjenu, dođi si po ovaj :)

Edited by nspadic
Link to comment
Share on other sites

:yeah::yeah:

 

eto vrapca, tak sam i mislio.... a daj mi reci na autoputu, da li je moguća vožnja od cca 160 km/h konstantna... hoću reći, ako vrišti već na 130, mislim da iste zvukove provodi i na 160 km/h? ili je to čisti hedonizam? :jez:

eh da i koliko te izašla ugrardnja plina, iskreno nisam nikad čuo za tu marku?

Edited by twingokile
Link to comment
Share on other sites

Znam da puno ovisi o izolaciji od modela do modela ali meni u Laguni na 160 km/h motor se praktički i ne čuje. Jedino kod ubrzavanja se javlja za mene sasvim lijepi zvuk motora.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nu krasno, sad sam još blentaviji :deda::aua:

a ništa, mislim da će trebati uzeti nečiji auto u ruke i napraviti par km s njim da dobijem filing...

no molim i ostale za iskustva...

Link to comment
Share on other sites

 

Potrošnja ne prelazi 10 L nikada, s tim da imam 80% otvorene ceste.

A i ja imam tako par puta godišnje putovanja i moram zažmiriti... jer ne volim vozit 130 kmh i gledati 4000 okretaja (i preko), i slušati to vrištanje... Tako da, ako imaš koji 2.0 u zamjenu, dođi si po ovaj :)

Ma zar ima auta do 15 god. starosti a da su bučni na 130 km/h ?!

Link to comment
Share on other sites

:yeah::yeah:

 

eto vrapca, tak sam i mislio.... a daj mi reci na autoputu, da li je moguća vožnja od cca 160 km/h konstantna... hoću reći, ako vrišti već na 130, mislim da iste zvukove provodi i na 160 km/h? ili je to čisti hedonizam? :jez:

eh da i koliko te izašla ugrardnja plina, iskreno nisam nikad čuo za tu marku?

160 konstantno bih, ali sa čepićima :) meni očito treba dizel...

 

Plin koštao 7000, Boyski Potpićan. Nisam htio Flashlube, smatram da mu ne treba. Isti sustav ima i sestra u svomauto i nikad problema, znači u dva auta oko 60000 km. Preporuka i plina i servisera

Link to comment
Share on other sites

Tak je i na mom civic-u, posle 130 je kriminalno bučno, kratka getriba i nema 6. brzine, ne baš dobra izolacija.

Isto tako, natrpan, sa klimom uz breg je takvo mučenje kao da vozim twingo 1.2 :)

Ali zato, nema kvarova, jako mala potrošnja i solidna živost po ravnom, mislim da je jako sličan motor tom renaultovom 1.6

Isto imam plin i nema problema.

Kad sam proučavao to u vezi plina, svi su jako hvaliti boyski.

Link to comment
Share on other sites

odlično, ovaj što se meni nudi je 2007 godina i ima 6 brzina, to bi moglo spasiti stvar... što se buke tiče...

Link to comment
Share on other sites

odlično, ovaj što se meni nudi je 2007 godina i ima 6 brzina, to bi moglo spasiti stvar... što se buke tiče...

To svakako... Često u vožnji posegnem za šestom :) ali nema je :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mogu ja reći svoje iskustvo...

Imao sam lagunu 1.9dci 2005 model karavan, model prije redizajna....

Motor je bio dovoljne jačine za povuć auto pun ljudi i za preticanja... O pouzdanosti ne mogu puno govoriti jer sam ga vozio 30 tisuća.. kad sam ga kupio imao je 120tisuća. nikad problema ALI ŠTO SE TIČE UNUTRAŠNJOSTI AUTO JE SMEČE sve živo i mrtvo škripi u njemu.. SVE PLASTIKE SVE... navodno sam čuo da je u radizajnu to riješen.... visok sam 190 i želio sam taj auto zbog svoje veličine no nakon nekog vremena svve mi je teže bilo ulazit i izlazit iz njega jer auto je nizak i oni bočni nasloni na sicevima su otežavali ulazak i izlazak tak oda sam ga se riješio.. meni nije odgovarao.. 

KUPIO SENIC 19DCI

Daleko bolji izbor od lagune... 2004 godina u autu ništa ne škripi.. čak ni nasloni za ruku.. mjesta za vozača i putnika kao u bajci, ulazak i izlazak kao u bajci... bunker velik... TOPLA PREPORUKA SVIMA

Link to comment
Share on other sites

To škripanje plastike nisu riješili ni u redizajnu. Gdje god malo takneš plastiku ili se nasloniš odmah škripuće. U vožnji je još i dobro dok ne dođeš na neravnine i rupe, imaš osjećaj da će se sve raspast.

Prije Lagune smo imali Fabiju i po tom pitanju je daleko kvalitetniji materijal i plastika ugrađena u nju. Nikakvog škripanja, cvrčanja ili sličnog nije bilo.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.