Jump to content

Greška: Neispravan senzor temperature goriva


manzzetta

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, 

 

bio sam na dijagnostici jučer, i izbacila mi je jednu grešku, seznor temperature goriva, neispravan, pokazuje da je temperatura -39,9 stupnjeva. 

 

I malo sam se raspitivao gdje ima za kupiti, nitko nezna ni gdje to stoji, kako izgleda ?! onak nemojte me jebat. Ponude su od 700 do 1500 kuna, bitno da nude, a neznajui ni šta nude. 

 

Dali netko zna točno gdje se to nalazi, da ga skinem i serijski broj prepišem i kupim u originalu, jer nigjde na internetu nemogu ga nači, i kako uopće izgleda

 

Riječ je o Laguni 2, 2002 godina, 1.9dCi 88kW

 

puno hvala ;) 

Link to comment
Share on other sites

Na meganu je to na povratu goriva u rezervoar, prati cijevi povrata goriva iz dizni i raila i doći ćeš do njega dimenzije cca 3x3 cm

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je senzor temperature/tlaka goriva integriran u tlačni vod.

Link to comment
Share on other sites

Nije na tlačnom vodu. Prati povrat goriva, izgleda kao plastični kvadratni jack, lijevo od otvora za ulijevanje ulja kad se gleda od naprijed.

Link to comment
Share on other sites

Sa prednje strane motora. Na slici u prilogu pozicija 1066.

 

F9Q.PDF

 

Originalno je Magnetti Marelli ili Elth.

Kada ga skineš možeš ga i ispitati instrumentom. Ako je dobar onda ćeš očitati otpor od 2050 Ohma na temperaturi od 25°C.

Link to comment
Share on other sites

Sa prednje strane motora. Na slici u prilogu pozicija 1066.

 

attachicon.gifF9Q.PDF

 

Originalno je Magnetti Marelli ili Elth.

Kada ga skineš možeš ga i ispitati instrumentom. Ako je dobar onda ćeš očitati otpor od 2050 Ohma na temperaturi od 25°C.

 

skinuo sam ga, bili su oksidirani kontakti, očistio i našpricao kontakt sprejom, sad pokazuje normalnu temperaturu (bila je 25 i rasla) te neizbacuje grešku. NIsam nažalost mjerio otpor, nemam instrument pri ruci, bude kad ga nabavim i to provjerio. Puno hvala dečki ;) 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.