Jump to content

Pedale i ručica mjenjača


dragon

Recommended Posts

Da li ima gdje u ZG za kupiti gume za pedala? U Sloveniji sam naišao na www.salamon.si. Alternativa bi bila neke alu pedale, ali ako netko ima neku preporuku, isprobanu, da se to ne klima i slično...

Također mi je ručica mjenjača u banani, znam da nije jednostavno za promijeniti... ima gdje kakav tutorijal? Preporuka za ručicu, gdje kupiti? Nešto nenapadnog dizajna...

 

Tnx

Link to comment
Share on other sites

za skinut rucicu mjenjaca ti trebaju klijesta, sklalpel i puno zajebancije. ja sam svoju jedva skinuo, moras ju sa svake strane malo po malo rezat. kao da operiras

Link to comment
Share on other sites

Ma ova ručica je u banani i neće mi je biti žao demolirati... ali prvo moram naći neku zamjenu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja se isto spremam promijeniti ručicu, ali nikako na ebayu naći sivu kakva je original :)

Evo upute koju sam našao na DE forumu:

http://www.twingotuningforum.de/thread-6815.html

 

@zekan

Jesi ti uspio cijelu ovu tvrdu plastiku ispod skinuti kliještima ili i to treba rezati, malo mi je nejasan ovaj njemac u svojem tekstu?

Link to comment
Share on other sites

Promijenio sam ručicu.... muka živa. Pokidao sam je na razne načine (staru) i plastični dio sam demolirao kombinirkama...

Najveći problem je nabiti gore nove. Ne ide to lagano, probao sam turpijom malo obraditi nazubljeni dio štange, ali nije baš pomoglo. Uglavnom, tukao sam čekićem po ručici odozgo (skinuo prije toga oznaku brzina i uzeko komad drveta da ne oštetim tijelo ručice) i nisam uspio do kraja... fali jedno 3mm ili tako nešto. Stavim fotke kada stignem poslikati.

 

Da li netko zna da li se daju nabaviti zamjenske ručice za regulaciju nagiba sjedala ili mora biti origigi Renault? A i dalje u HR ne mogu pronaći zamjenske gume za pedale....

Zahvalan sam za svaki info...  :freak6:

Edited by dragon
Link to comment
Share on other sites

Imaš zamjenskih za sjedala na ebayu, ali vidio sam samo crne. Meni isto jedna puknuta, a jedna krcka pa tražim [emoji4]

Gdje si na kraju kupio ručicu?

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Ja se isto spremam promijeniti ručicu, ali nikako na ebayu naći sivu kakva je original :)

Evo upute koju sam našao na DE forumu:

http://www.twingotuningforum.de/thread-6815.html

 

@zekan

Jesi ti uspio cijelu ovu tvrdu plastiku ispod skinuti kliještima ili i to treba rezati, malo mi je nejasan ovaj njemac u svojem tekstu?

 

malo sam i sa skalpelom morao zarezat da lakse skinem. pazi sta narucujes sa ebaya. ja sam narucio original rucicu od twinga a dobio sam crnu od clia

Link to comment
Share on other sites

Evo, pronašao sam sive ručice za namještanje sjedala http://www.ebay.com/itm/RENAULT-Twingo-seat-handle-seat-adjust-lever-handle-pair-left-right-2-x-3518-/131438765912?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1e9a5c6758

 

... i naručio.  :5_1_116[1]: pa ćemo vidjeti kako to izgleda kada dođe.

Još moram zvučnike riješiti, nabaviti neoškrabane komade ventilacije (ako netko ima, neka viče, samo da nisu žute/zelene boje) i pedale, onda je unutrašnjost više-manje gotova (možda još plavo osvjetljenje kilometar sata)... samo da uhvatim malo svjetla dana da pofotkam...  :buck:

Link to comment
Share on other sites

@dragon

Po dialogysu za mojeg bi trebala biti šifra 7701206179 (to je kao set 2 komada), kad to ubacim u search na ebayu ne dobivam ništa, ali dialogys navodi i kao zamjenu šifru za jednu ručicu 7701209658, a ta vodi ovdje:

http://www.ebay.com/itm/Neu-Renault-Twingo-Sitzverstellung-Rechts-Beifahrersitz-Seat-Adjustme-Handle-Rh-/171684990836?pt=DE_Autoteile&hash=item27f9390f74

Međutim, ta crna po izgledu nije kao od mojega, po godištima to bi bilo možda za twingo II.

 

Ručica mjenjača izgleda lijepo, daj neku fotku okini da vidimo kak to izgleda u stvarnosti namontirano :)

 

@zekan

Od clia barem na slikama izgledaju identično. Čim se vrijeme malo skocka idem doma skinuti s clia jednu i probati jel paše na twinga :-)

Ne znam zašto na ebayu navode lijeva+desna, dialogys ima istu šifru za obje strane, mislim da su simetrične.

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

@dragon

 

 

Ručica mjenjača izgleda lijepo, daj neku fotku okini da vidimo kak to izgleda u stvarnosti namontirano :)

 

 

Evo kako je to ispalo.... cilj je bio da ne bude otrcano. Vjerojatno se da pronaći ljepših dizajna ručice i po većoj (možda i manjoj) cijeni, ali meni ni ovako nije loše. :-)

post-1599-0-33549300-1425365344_thumb.jp

post-1599-0-65069700-1425365380_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

@zekan

Od clia barem na slikama izgledaju identično. Čim se vrijeme malo skocka idem doma skinuti s clia jednu i probati jel paše na twinga :-)

Ne znam zašto na ebayu navode lijeva+desna, dialogys ima istu šifru za obje strane, mislim da su simetrične.

 

jedino je razlika u boji. a meni sve sivo u autu a crna rucka :D jedino je dobro sta sam posalo mail liku koji mi je to poslao da cu mu smanjit rating i dao mi je lovu nazad i da zadrzim ovu. tako da sam badava prosao. pase sigurno, ja cu isto za vikend od clia tu stavit :) to ni meni bas nije previse jasno

Evo kako je to ispalo.... cilj je bio da ne bude otrcano. Vjerojatno se da pronaći ljepših dizajna ručice i po većoj (možda i manjoj) cijeni, ali meni ni ovako nije loše. :-)

 

pa super je ovo ispalo. bas je fora rucka. koliko si platio? ako nije tajna :)

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su žute ručice i prekidači u twingu, svaka druga boja je poboljšanje [emoji4]

@dragon

Pisaosi da niso uspio do kraja nabiti ručicu, da li ti smeta za stavljanje u rikverc i koliko je cca sad više ispalo?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nedostaje još cca. 3mm, ali išao sam do toga da ne smeta za rikverc... do sada nijednom nije zapelo ili zasmetalo. Kada bi se dosjed na ručici nekako skinuo za 0,5mm ili slično onda bi išlo super... ili se možda još da isturpijati šipka, ja sam imao malecku turpiju pa više nije išlo. Za sada je sve za 5 što se tiče ručice... još mi preostaje pronaći par stvari pa da unutrašnjost bude uredna...

Link to comment
Share on other sites

Kako izgleda ta unutrašnjost ručice, jel to isto rebrasto unutra? Možda bi se dalo dremelom malo skinuti.

Link to comment
Share on other sites

@dragon

Pisaosi da niso uspio do kraja nabiti ručicu, da li ti smeta za stavljanje u rikverc i koliko je cca sad više ispalo?

 

Fali ti kvačica.  :rotfl:

 

Mislim da nedostaje još cca. 3mm, ali išao sam do toga da ne smeta za rikverc... do sada nijednom nije zapelo ili zasmetalo. Kada bi se dosjed na ručici nekako skinuo za 0,5mm ili slično onda bi išlo super... ili se možda još da isturpijati šipka, ja sam imao malecku turpiju pa više nije išlo. Za sada je sve za 5 što se tiče ručice... još mi preostaje pronaći par stvari pa da unutrašnjost bude uredna...

 

Zašto turpijati metalnu šipku? Švabo je bušilicom proširio rupu na plastici ručice i onda bez problema montirao istu na šipku.

Druga varijanta (šta je i ispravno) je zagrijavanje ručice prije montaže na šipku.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne sjećam se... a bilo je prije par dana  :sp:  dalo bi se dremelom malo to obraditi, samo ne treba pretjerivati jer mora ići "na knap" da se kasnije ne vrti... nemam radio u ZG di bi se s time igrao, a ne da mi se u stan, pa u auto, pa ako ne valja onda ponovno... 

Link to comment
Share on other sites

Fali ti kvačica.  :rotfl:

 

 

Zašto turpijati metalnu šipku? Švabo je bušilicom proširio rupu na plastici ručice i onda bez problema montirao istu na šipku.

Druga varijanta (šta je i ispravno) je zagrijavanje ručice prije montaže na šipku.

Treba imati takav borer ;-) pri ruci....a ni šipka ne plaće kada se turpija... zagrijavati nisam probao, a iskreno nisam se ni sjetio.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Tebi je ovo odlično ispalo.

Ovo za grijanje mi je rekao meštar. Tu je jedini problem ako je nakon grijanja montiraš malo ukrivo, a ručica se u međuvremenu ohladi i stisne. Tada nema popravka bez ponovnog pilanja i uništenja ručice.

Link to comment
Share on other sites

E, to nisam pitao. Pretpostavljam sa onim fenom za skidanje piture.

Ili kao šta ima ona jedna uputa za skidanje stare i stavljanje nove ručice na način da se skine kompletna ručica mjenjača (šipka skupa sa ručicom) i uvali u kipuću vodu. Stara ručica se raširi i jednostavno ide vani, a nova se ugrije u toj vodi i montira na šipku.

Link to comment
Share on other sites

Da. Zato nikako nemogu razumit zašto su ručicu uprešavali na šipku, umjesto da je išlo na navidavanje.  :wall:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.