Jump to content

Lupkanje u prednjem dijelu


vip3141

Recommended Posts

Vec neka 2-3 tjedna me mucilo nekakvo lupkanje u prednjem dijelu pri svakom prijelazu preko neravnina. Otprilike kao da komad tvrde plastike udara u nesto.

 

Konacno sam se ovaj vikend zainatio to istjerati na cistac i nakon sto sam svaki moguci komad plastike oko motora i auta ispipao, skuzim da mi je pukla lijeva opruga! Odlomljeni komad (cca 10 cm) je lezao na onom dijelu amortizera sto izgleda kao tanjuric salice za kavu. Buduci da je taj vrh opruge u plastitci, zato se i culo udaranje plastike o metal, a ne zveckanje metala o metal. 

 

Zanimljivo je da se u voznji (doduse gradskoj) uopce nije moglo osjetiti da ima bilo kakav problem. Kasnije sam skuzio da je auto na tu stranu malo nagnut, ali tek kad sam to isao ciljano provjeriti.

 

Dakle problem je rijesen, post je cisto info sta da se pogleda ako cujete slicno lupkanje pri prijelazu preko rupa. 

 

 

P.S.

I sad dolazi dio koji je zabolio!

U Njemackoj sam i za 2 opruge (Sachs) i rad u lokalnoj radioni su mi uzeli 440€!!! :blink:

 

Link to comment
Share on other sites

Tamo se rad masno naplačuje za naše pojmove.

A i nemožeš se baš dogovarati

Dobiješ račun, oni plate porez i svi čisti

Ti imaš dokaz u slučaju nadaj bože reklamacije

Tamo nama oprosta poreznih dugova kao kod nas a i plače su redovite

Zato država i funkcionira kako treba

I njemac bi prevario državu, ali zna da ako ga uhvate, onda je obrao bostan

A kod nas nikome ništa

Link to comment
Share on other sites

I zato se vani ne isplati održavati stari auto...jeftinije je uzeti novi sa garancijom i starog u smeće (ili na brdoviti balkan za 2000€)

Link to comment
Share on other sites

Kad istekne garancija, pošalješ ga k nama ili u Bugarsku, Rumunjsku, Ukrajinu.... mi skinemo kilometre na fantastičnu cifru od 120 000 km

održavamo ga sami ili kod susjeda u garaži... i sretni smo jer ne vozimo više Lade, Moskviće, Zastave i sl

Živio zapad koji se rješava svog smeća i prodaje ga nama

Tko nam je kriv kad nam standard ne dozvoljava kupovinu novog auta

I ne samo auta

Link to comment
Share on other sites

I zato se vani ne isplati održavati stari auto...jeftinije je uzeti novi sa garancijom i starog u smeće (ili na brdoviti balkan za 2000€)

Druga stvar smo mi fanatici koji smo uložili toliko vremena i novaca na stare aute da smo mogli kupiti 2 nova. :D

Link to comment
Share on other sites

Druga stvar smo mi fanatici koji smo uložili toliko vremena i novaca na stare aute da smo mogli kupiti 2 nova. :D

 

Laguna mi je u ove 4 godine previse prirasla srcu da bi je se tek tako rijesio. :D  A i kad sam ju i htio prodati nisam mogao, bar ne za cash sto je meni u tom trenutku trebalo. U 4 mjeseca na Njuskalu imao sam 1-2 ozbiljna poziva, uz jos naravno par gdje su mi nudili zamjenu za kukuruz, vikendice i sl.

 

Na kraju sam popiz..o i prebacio ju na njem. tablice. U Njemackoj nema uvoza, trosarina i ostaloga. Treba samo napraviti tehnicki i otici u njihov MUP po nove tablice. I to je to. Citava procedura, od trenutka kad sam banuo u STP (TÜV) samo da priupitam sta tocno trebam napraviti, do trenutka kad su njem. tablice vec bile na autu je traja oko 1,5h. Jel treba reci da sam vise vremena izgubio u Heinzelovoj kad sam taj isti auto isao odjaviti. Baba na salteru me natjerala da joj prevodim papire s njemackog.

 

Naravno da je Laguna glatko prosla famozni njemacki TÜV. :00009019:  Tako da usrmaatre ima nesto i u tom nasem fanatizmu.

 

I tako sam ja postao jedini gastarbajter koji je auto s balkana uvezao u Njemacku! Majko Bozja Gastarbajterska!

 

Na kraju se ispostavilo da ovo i nije bas tocno, jer mi je lik na tehnickom rekao da ovakav slucaj ima bar jedanput tjedno. Ne naravno samo iz Hrv, vec opcenito iz EU gdje ljudi svoje aute prebacuju na njem. tablice.

Edited by vip3141
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.