Jump to content

short shift clio 172/182


Goran89

Recommended Posts

Je li itko imao/vozio navedenog clia sa short shiftom?

Iskustva i koji proizvodjac?

Eventualno bi se sam pozabavio sa tim, kupio bi novu polugicu i prepravio ju.

Link to comment
Share on other sites

pogledaj u DIY podforumu kako se radi za megane 2 ph1 i ph2 pa mozda se moze tako i na cliu

Link to comment
Share on other sites

Znam da moze, nije to uopce upitno :-)

Pitanje je kakva su iskustva u voznji, je li se falije usaltat brzina itd

Link to comment
Share on other sites

Od short shifta to se ne mjenja. Tj ne mjenjas otklonl jevo desno tako da preciznost ostaje.

Link to comment
Share on other sites

Tako je, ostaje preciznost. Ali je hod rucice smanjen, smanjen je hod i napred nazad i lijevo desno. E pa zbog smanjenog hoda lijevo desno su 1.-3.-5. i 2.-4.-6. brzina blize, tj manje se gura lijevo za u 1.-2. i manje se gura desno za 5.-6.

Kod brzog minjanja brzina moze se dogódit da usaltam u 3.a ne u 5.

E pa koliko je to izrazeno?

Dalje, kakvi je osjecaj u voznji?

Isplati li mi se zezat s tim?

Link to comment
Share on other sites

Oke ovisi kakav je sistem. Ak je dve sajle i uradi se kao ona ono diy kojeg sam postavio hod ljevo desno se ne mjenja. Kako je na cliu?

Link to comment
Share on other sites

Tu gdje je strelica se hvata šipka, a ne sajle. Tako da mislim da ce se meni mijenjat i hod livo desno.

Ako budem sam radio, skratit cu ovaj dio izmedju strelice i tog gumenog dijela lijevo od strelice, tj unutar te gume je kugla. Taj ravni dio sipkice treba skratit.

post-13935-0-22145300-1423006181_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

U principu meni ovo treba. Ili cu napravit od svoje/ nove ili kupit ovu kracu sipkicu.

post-13935-0-37483500-1423007327_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi ti to tokar morao moc napraviti u sat vremena...

Link to comment
Share on other sites

Ima iskustva. Kolega je na 182 imao od kteca shortshifter. Jedva je cekao da ga skine i stavi original natrag. Vozio sam i ja taj auto u vise navrata i nije mi odgovarao.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, hvala!! Na guglu su podijeljena misljenja, neki kazu da je ok, a neki da ne valja, hahaha. Onda cu jos vidit sta cu. Sva sreca cijeli pothvat me nebi puno kostao, 50ak eura najvise, pa ako se odllucim na to i ne bude mi odgovaralo lako vratim serijsko.

Ovako na prvu pari jako zanimljivo, ali ako kazete da nije bas dobro jbg onda...

Link to comment
Share on other sites

50€ je previse po meni. 

nadji nekog normalnog tokara i ne smije te izac vise od 150kn... 

Link to comment
Share on other sites

E znam za ED, vidio sam da ima za manje od 50ak eura.

U krajnju ruku originalna je 120kn pa mogu i s njom izkombinirat.

Penezic, thnx. Javi sta kaze kumm :-)

Link to comment
Share on other sites

Imao je to čardak na svom 172 pa je iz kraja cetvrte ubacio u trecu i dijelova mjenjaca je bilo svugdje..i po autima koji su jurili iza njega. Znam da je Domo na žutom 182 bio lakirao haubu. Motor mu je spasilo kvacilo koje se rasulo pa se nije puno prevrtio

post-70-0-45075100-1423136410_thumb.png

post-70-0-21353000-1423136460_thumb.png

post-70-0-06525100-1423136526_thumb.png

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

Ako budes pa se javi, mogli bi tako izkombinirat.

Thnx :-):-)

Narucio sam sinoc. Drugi put

Link to comment
Share on other sites

nije sve short shift kriv nego i vozač ;)

...ne bi se bio ovako zašaltao da nije imao short-shifter...

Link to comment
Share on other sites

meni nije jasno kak ljudi fale da ubace u 3 umjesto 5 ili u 4 umjesto 6.. (sem ak im mjenjac ima praznog hoda) pogotovo na short shiftu. 3 i 4 samo u neutral i gurnes napred/nazad, bez da "ciljas" ljevo desno a 5 i 6 povuces u stranu, a tek s ShortShiftom to jedva trebas napravit.... 

Link to comment
Share on other sites

...ne bi se bio ovako zašaltao da nije imao short-shifter...

možda je trebalo malo polugu namjestit da ljepše sjeda u petu.

i ovako tvornički auto možeš stavit u treću umjesto u petu.

ima slučajeva.....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.