Jump to content

Turbina


Zoran J

Recommended Posts

Pozdrav svima. Nedavno bio kod mehaničara zbog formalnosti...ABS senzor a na kraju se otkrio još jedan problem.

Turbina pušta ulje. Jel se isplati kupovat novu? Jel se isplati reparirat staru? Možda netko zna dobrog majstora za repariranje turbine okolica VŽ-Čk može i ZG...

 

Hvala Vam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MilosB

    14

  • Brainmind

    7

  • Zoran J

    6

  • hyko

    4

Top Posters In This Topic

reparirat, nikako novu, ona je 1000€....

repariranu sam ja platio 300€ bez da sam slao moju... pa razmisli. 

Link to comment
Share on other sites

bitno je sledece a to je da ti radi balansiranje turbine i nakon sastavljanja a ne samo balansiranje jezgre ili jos gore, zamjena jezgre onom s aliexpresa od 100€

Link to comment
Share on other sites

Gotove jezgre su već balansirane...Moj prijedlog je kupiti gotovu jezgru od kvalitetnog dobavljača (mislim da Melett, Turbotehnics nisu loši) i onda naći majstora "turba" da to namjesti i ispita...

 

Inače u regiji su najbolji za to u Srbiji u Užicama ali to je nama predaleko i komplicirano...

 

Ja sam svoju odradio na način kao što sam naveo i auto perfektno vozi ali neznam koja je ugrađena.. (1800 kn s ugradnjom navodno ko "za mene")

Link to comment
Share on other sites

300€ je turbina reparirana bez da saljes svoju u Uzicama u 3D-Turbo servisu. 

balansirana je i prije i nakon sastavljanja tj balansira se skupa s kucistem. 

Link to comment
Share on other sites

ja s mojom i 20oookm nemam nikakvih problema 

uzeta bas kod njih bas po toj cijeni. 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na savjetima,probat ću kontaktirati taj 3-D Turbo servis pa ćemo vidjet.

Jel praksa odmah mjenjat i intercooler ili nema potrebe?

Link to comment
Share on other sites

kakva zamjena intercoolera haha on se mijenja tek kad pukne. sad bi bilo dobro sve isprat posteno. 

Link to comment
Share on other sites

Da se razletila turbina onda sigurnije uzet novi intercooler,pobere smeca,mada nebi smjelo,dalje od njega proc,al nije za zajebavat se

Link to comment
Share on other sites

Da se razletila turbina onda sigurnije uzet novi intercooler,pobere smeca,mada nebi smjelo,dalje od njega proc,al nije za zajebavat se

Hvala Bogu nije se razletila (još  :bigl: )a kak će dugo ovak neznam. 

Jel riskiram veću štetu na motoru ako ju vozim "dok ide"?

Link to comment
Share on other sites

Ak se razleti,druga turbina,kompletno ciscenje cijelog sistema,novi intercooler,dvaput ulje,skuplje ruke i cekas auto duze naravno ako je neplanirano:D tako je kolega kad se na passatu razletila

Uvijek postoji mogucnost da masina onda dobije po pi*ki*a...zbog spene,svasta je moguce

Link to comment
Share on other sites

sva sreca 5klika na "start/stop" i zatvara se klapna na usisu

Link to comment
Share on other sites

Kolko sam upucen sve koji imaju taj gumb za startanje. To mu je nes kao panic stop jer inace ne slusa kad stisnes ak se kreces za razliku od okretanja kljuca npr. A gasenje povlaci za sobom zatvaranje klapne na usisu

Link to comment
Share on other sites

Onda trebas 2 puta klinkunt. Al to nemozes u toku voznje napraviti.

Link to comment
Share on other sites

Onda vjerojatno ovo sta si napisao ne vrijedi za novije jer to nije tako napravljeno na meganeu 3 (ovo za 2 puta stisnut pa vjeorjatno nije ni ovo 5 puta)...

na meganeu 3 se gasi bez kartice tako da se dugo drzi tipka...

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

A kolko drugo treba drzati? A i auto samo drzanje vjerojatno smatra slicajnim pritiskom ili da je nesto palo na dugme i ostalo tako. Zato je ovde bas tih 5 jer slucajno nemozes stisnut 5 put uzastopno i brzoa ni da ti padne nesto na gumb.

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.