Jump to content

gume iz slovenije


marko_st

Recommended Posts

Da ne otvaram novi topic,sad sam zvao carinu i rekli su da se carina ne placa ukoliko na racunu pise da je guma oliti felga europski proizvod.Sljedi pitanje,ako netko zna

Dali je moguce kod Lasica dobiti takav racun :??:

Ma uzmi prek Penezica i bok, kaj ces se hebat sad sa carinicima zbog par sto kuna ;)

Ja sam se vrlo ugodno iznenadio sa cijenama kod Penezica jer su gume dosta jeftinije nego recimo prije pola godine kad sam ga isto pitao za cijene. Meni je dofurao 195/45/16 gy f1 za 750kn/kom sto je IMO vrlo pristojna cijena (prije su bile 950kn). Recimo u Gumelu je ista guma 1098kn + PDV??? Mislim nasi fakat nisu normalni :mad:

BTW Ovo sto se tice racuna, najbolje da zvrcnes Lasica ili Furlana i pitas da li ti mogu dati takvu potvrdu ili racun jer sam prije par tjedana cuo od frenda da je neki njegov popusio na grani jer kao na gumi pise Made in Germany ali ga carinik nije hebao 2% i tvrdio da to njemu nist ne znaci i uredno mu lupio carinu na to

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • psykoman

    66

  • Dinnek

    22

  • niko

    20

  • Vare

    7

Top Posters In This Topic

Guest Spirit
Ma uzmi prek Penezica i bok, kaj ces se hebat sad sa carinicima zbog par sto kuna ;)

Ja sam se vrlo ugodno iznenadio sa cijenama kod Penezica jer su gume dosta jeftinije nego recimo prije pola godine kad sam ga isto pitao za cijene. Meni je dofurao 195/45/16 gy f1 za 750kn/kom sto je IMO vrlo pristojna cijena (prije su bile 950kn). Recimo u Gumelu je ista guma 1098kn + PDV??? Mislim nasi fakat nisu normalni :mad:

su to GY F1 "obicne" ili GSD3

Link to comment
Share on other sites

Ma uzmi prek Penezica i bok, kaj ces se hebat sad sa carinicima zbog par sto kuna ;)

Ja sam se vrlo ugodno iznenadio sa cijenama kod Penezica jer su gume dosta jeftinije nego recimo prije pola godine kad sam ga isto pitao za cijene. Meni je dofurao 195/45/16 gy f1 za 750kn/kom sto je IMO vrlo pristojna cijena (prije su bile 950kn). Recimo u Gumelu je ista guma 1098kn + PDV??? Mislim nasi fakat nisu normalni :mad:

BTW Ovo sto se tice racuna, najbolje da zvrcnes Lasica ili Furlana i pitas da li ti mogu dati takvu potvrdu ili racun jer sam prije par tjedana cuo od frenda da je neki njegov popusio na grani jer kao na gumi pise Made in Germany ali ga carinik nije hebao 2% i tvrdio da to njemu nist ne znaci i uredno mu lupio carinu na to

Jučer zvao Furlana - pazi cijene za plačanje gotovinom!!!

195/45R16

pi*ki*a P ZERO NERO XL 84V 64

Link to comment
Share on other sites

ja sam vam lijepo rekao skupite se vas 10 odem u sloveniju kupim gume ili felge nademo se isti dan i dam vam naruceno.

jedino na onu cijenu iz furlana ili lasica dodajte par kunica za lika na znate gdje i to je to!!

Link to comment
Share on other sites

2 Niko: Htjeo sam ja preko tebe ali dok se skupi na forumu 10 ljudi koji trebaju gume proci ce ljeto ;)

2 Psyko: Ove cijene jesu super ali kao sto kazes to je bez PDV, carine i sl. Tko hoce sverat svaka cast stvarno se isplati. Ja ne zelim sverat jer jednostavno nemam zivaca za natezanje sa carinicima i cvikanje hoce li me hebat ili nece (hebga imam neku paranoju prema drugovima u plavom jos iz mladosti) tako da meni to ne igra ulogu iako su me ljudi isto nagovarali da sam odem po to. Radje ja dam Penezicu 800kn i mirno spavam i jos mi ih covjek dofura ispred vrata a opet sam sretan jer sam prosao pk jeftinije nego da sam ih kupio tu kod nas

Link to comment
Share on other sites

Definitivno je puno jeftinije, ali cekaj to su cijene bez njihovog DDVa i sa popustom jel? A PDV, carina i ostale gluposti?

Situacija je slijedeća:

1. Carina se NE plaća jer su proizvodi iz EU.

2. DDV platiš i odmah pokupiš (ili kadi ideš ponovo u SLO ili sa onom tax free karticom)

3. Porez ne plačaš jel "nemaš" račun i gume su kupljene "prije par dana" u hrvatskoj.

i to je to.

Ja sam to izveo već 7 puta (na 4 različita auta).

Dodatne upute za dva načina izvadbe.

Idete sa dva auta, na jedan namontiraš nove gume i felge, a stare staviš u drugi auto. Zamoliš vulkanizera da ti napravi račun kao da si kupio rabljene gume za malo para (pa na to ne ide porez). Račun od novih guma također staviš u drugi auto. Ti pređeš granicu normalno, sve 5, a drugi auto potvrdi povrat DDVa i ima račun za gume u gepeku ak ga gnjave naši na granici. Sve funkcionira.

Druga, jednostavnija varijanta, jedan auto.

Promjena zimske / ljetne gume.

Odeš u SLO kupiš nove gume i felge a na stare felge kupiš zimske gume na akciji i ostaviš na čuvanju (120kn za cijelu godinu).

Da ne pišem dalje, sve varijacije i kombinacije funkcioniraju, provjereno.

A mo

Link to comment
Share on other sites

2 Psyko: Ove cijene jesu super ali kao sto kazes to je bez PDV, carine i sl. Tko hoce sverat svaka cast stvarno se isplati. Ja ne zelim sverat jer jednostavno nemam zivaca za natezanje sa carinicima i cvikanje hoce li me hebat ili nece (hebga imam neku paranoju prema drugovima u plavom jos iz mladosti) tako da meni to ne igra ulogu iako su me ljudi isto nagovarali da sam odem po to. Radje ja dam Penezicu 800kn i mirno spavam i jos mi ih covjek dofura ispred vrata a opet sam sretan jer sam prosao pk jeftinije nego da sam ih kupio tu kod nas

Ma da znam, tak sam i ja razmišljal, i već se skoro dogovorio sa penezićem, al kad sam preračunao razliku od 2500kn (jel uzimam i gume i felge), sam sku

Link to comment
Share on other sites

Znam sto posto za još jednog člana koji bi uzeo gume 16" x 4

Pitam ga sutra p ajavim ovdje

2Moshus: Koja ti je zemlja proizvodnje na gumi. Navodno imaju dvije verzije, jedna s tajvana, druga iz EU. Ove s Tajvana su lošije i jeftinije za više desetaka posto???

Mo

Edited by hrwac115
Link to comment
Share on other sites

2Moshus: Koja ti je zemlja proizvodnje na gumi. Navodno imaju dvije verzije, jedna s tajvana, druga iz EU. Ove s Tajvana su lošije i jeftinije za više desetaka posto???

Mo

Link to comment
Share on other sites

(hebga imam neku paranoju prema drugovima u plavom jos iz mladosti)

Hmda, mada trebaš uzeti u obzir da si u mladosti bio "take-no-shit-from-nobody" tip, pa se drugovima u plavom to nije sviđalo. Ah, pa ti nisi mogao subotom (zapravo nedjeljom ujutro) doć doma, a da nisi bio tra

Link to comment
Share on other sites

Ma da znam, tak sam i ja razmišljal, i već se skoro dogovorio sa penezićem, al kad sam preračunao razliku od 2500kn (jel uzimam i gume i felge), sam sku
Link to comment
Share on other sites

Hmda, mada trebaš uzeti u obzir da si u mladosti bio "take-no-shit-from-nobody" tip, pa se drugovima u plavom to nije sviđalo. Ah, pa ti nisi mogao subotom (zapravo nedjeljom ujutro) doć doma, a da nisi bio tra
Link to comment
Share on other sites

Guest Spirit

eto, ja sam sad kontaktirao Furlana

znaci cijene guuma za 16" su kak je psy napiso, a odnose se na placanje gotovinom, kad se vrati porez..

samo za felga sam pito isto za sebe i reko je da ih nema trenutno, ako ih ima u slo, dodju za dan-dva, ako idu iz italije, treba 10-14 dana

btw, felge i gume, mozete racunati duplo, kao dvoje ljudi, hehe, pa nas se mozda i skupi hehehehe ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Spirit

1. Psykoman (gume+felge 16")

2. Dinnek (gume+felge 16")

3. Spirit (gume+felge)

4.

ja sam zainteresiran definitivno..e sad, mislin da nas nemora biti 5, da nas je i troje cetvoro mozda isto ok, jer bi svi na kraju trebali biti zadovoljni.. eto

mogu pricekati koji dan da se odlucite, ako nis odoh ja sam, vec cu nekaj iskombinirat, ali je ponavljam najjednostavnije ovako.. ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Psykoman (gume+felge 16")

2. Dinnek (gume+felge 16")

3. Spirit (gume+felge)

4.

ja sam zainteresiran definitivno..e sad, mislin da nas nemora biti 5, da nas je i troje cetvoro mozda isto ok, jer bi svi na kraju trebali biti zadovoljni.. eto

mogu pricekati koji dan da se odlucite, ako nis odoh ja sam, vec cu nekaj iskombinirat, ali je ponavljam najjednostavnije ovako.. ;)

Pa to te ja pitam!!! :hura:

Ajmo još jedan, 2 i to je to!

Ja mogu pričekat još 10ak dana, valjda bu nas se skupilo do onda. :yeah:

Link to comment
Share on other sites

Evo ja zvao fuky-a i rekal mi tetica da su wrc superturismo sa popustom nekih 115 eur-a 16", kad se vrati porez nekih 96 eur.

Ma mogu ja cekati i mjesec al da znam da ce biti i ak nas bude jos mozda padne i neki popust veci jel?

Mislim da bi Niko tu mogao nesto organizirat, ak se ne varam mislim da je rekao da ima nekog tipa tam preko u slo da je jos jeftiniji od furlana?? Niko? :??:

Link to comment
Share on other sites

Evo ja zvao fuky-a i rekal mi tetica da su wrc superturismo sa popustom nekih 115 eur-a 16", kad se vrati porez nekih 96 eur.

Ma mogu ja cekati i mjesec al da znam da ce biti i ak nas bude jos mozda padne i neki popust veci jel?

Mislim da bi Niko tu mogao nesto organizirat, ak se ne varam mislim da je rekao da ima nekog tipa tam preko u slo da je jos jeftiniji od furlana?? Niko? :??:

Bilo bi zgodno da dobimo neki grupni popust.

Ajde Niko uleti sa nekom kombinacijom!

Ja naručio ultraleggere graphit 16" sa svim popustima 105

Link to comment
Share on other sites

Guest Spirit

ovisi kolki bi bio popust ,ak bi bio na kolicinu, ekipa s kombijem si moze uzet taj popust ili dio ili sta ja znam i svi sretni i zadovoljni..

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi zgodno da dobimo neki grupni popust.

Ajde Niko uleti sa nekom kombinacijom!

Ja naručio ultraleggere graphit 16" sa svim popustima 105

Link to comment
Share on other sites

pa ultrica jos bolja, ma najbolje tam kad dodjemo i vidimo ponudu u zivo...

neka neka, ajmo dopisujte se!

Pazi neke felge se čekaju, nema ih na lageru!!!

Tak kad se dogovorimo, ja bum poslal faxom kompletnu naruđbu, pa da vidimo ko je kolko du

Link to comment
Share on other sites

Bio ja nedavno u Sloveniji kod Lasica (jeftiniji je od Furlana) po felge i na carini ljepo kazem cariniku da imam cetiri felge u gepeku i majstor mi lupi carini i porez, al opet su me ispale jeftinije nego kod nas.

Inace za informaciju:

500kn je kazna ako se kaze da se nema nista za carinit, a carinik nesto nađe (pa tko voli nek izvoli...)

10% od cijene na racunu je carina na SVE proizvode, i europske (jedino nije na slovenske, npr. sava gume, slovenski namjestaj... Rekla mi gospodja gdje sam placao carinu)

22% od cijene na racunu je porez

Znaci na carini, na cijenu koja je na racunu dodaju 32% i naplate (i to platis u posti pored koja ti jos uzme postarinu na to)...

20% od cijene koja se plati u Sloveniji je povrat poreza iliti TAX FREE (da se potvrdi mora se imat putovnica, i moze se podici u roku od 6mjeseci)

Eto to je 100% tocno jer sam se raspitivao kad su mi vec lupili carinu, gospoda bila ljubazna pa sve ljepo objasnila...

Link to comment
Share on other sites

Bio ja nedavno u Sloveniji kod Lasica (jeftiniji je od Furlana) po felge i na carini ljepo kazem cariniku da imam cetiri felge u gepeku i majstor mi lupi carini i porez, al opet su me ispale jeftinije nego kod nas.

Inace za informaciju:

500kn je kazna ako se kaze da se nema nista za carinit, a carinik nesto nađe (pa tko voli nek izvoli...)

10% od cijene na racunu je carina na SVE proizvode, i europske (jedino nije na slovenske, npr. sava gume, slovenski namjestaj... Rekla mi gospodja gdje sam placao carinu)

22% od cijene na racunu je porez

Znaci na carini, na cijenu koja je na racunu dodaju 32% i naplate (i to platis u posti pored koja ti jos uzme postarinu na to)...

20% od cijene koja se plati u Sloveniji je povrat poreza iliti TAX FREE (da se potvrdi mora se imat putovnica, i moze se podici u roku od 6mjeseci)

Eto to je 100% tocno jer sam se raspitivao kad su mi vec lupili carinu, gospoda bila ljubazna pa sve ljepo objasnila...

Hvala na ovim iscrpnim informacijama.

Ja se i dalje nadam da bu se još neko javil na listu pa da napravimo neku grupnu kupovinu!

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.