Jump to content

Clio III phase 2


Darth Sidious

Recommended Posts

Evo, Clio navršio 4 godine i vrijeme je za napraviti servis.

Prema programu održavanja na autu je potrebno promijeniti ulje, filter ulja, filter zraka, filter kabine, kočiono ulje i antifriz.

Sad trebam savjet gdje to obaviti u Koprivnici ili okolici. Koga preporučate? I da li se kočiono ulje i antifriz stvarno trebaju mijenjati? Ne bježim od zamjene, ali ako fakat nije potrebno, ne bih mijenjao. Neki govore da treba, neki da ne treba ako se utvrdi da su ispravni i sad ne znam koga da poslušam.

I na kraju, koliko bi to koštalo?

Konkretno, radi se o Clio III, phase 2, 2011. godina, 1.2 16V motor, 32089 km.

Link to comment
Share on other sites

Kociono ulje se provjeri i prema postotku vlage u ulju zna se da li je za promjenu ili nije. Mada po meni bi trebalo nakon 4g promijeniti. Trošak max 200kn.

Antifriz osim sto sprijecava smrzavanje podiže točku vrelišta, i sprijecava oksidaciju unutar motora.

Trosak nije velik, a miran si opet 4g.

Link to comment
Share on other sites

Nije miran opet 4 godine , jer je iduće godine vakat za zupčasti remen (5 godina , jer kilometre ionako neće imati na kojima se mijenja) pa će opet ispuštati antifriz , a najbolje da će to hvatati u posudu i cijediti.

Ulje u kočnicama provjeri koliki je procenat vlage , ako treba promjeni , a zamjenu antifriza bi ja lično uradio kad se bude mijenjao remen i vodena pumpa.

Link to comment
Share on other sites

Idi u Szakal metal,tamo kupi sve dijelove, imaš tamo i majstora koji doma ima radionu (legalnu) i to će ti zamijeniti, reci mu da sam te ja poslao, preći ćeš u pola cijene nego u ovlaštenom.

 

P.S. - A onda se javi meni, da te provozam u Meganu, da vidiš da nije bio novinarski i da nije rasturen   :spex  :D

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

mjenjaj ulje u kočnicama svake 4 godine! 80 kn troška. 

 

Antifriz samo provjeri. sumnjam da treba zamjena. 

 

 Veliki servis ide nakon 6 godina ili 120k km. 

 

Moja preporuka je 5 godina ili 90k km pogotovo ako se mjenja antifriz onda vodena pumpa može popustit. 

Link to comment
Share on other sites

Blue a koja je cijena zamjene tekucine, jer na ovima s esp ili asr treba spojit na clip da se aktiviraju ventilici u sustavu inace zamjenis samo jedan dio ulja tj napravis polovican posao.

Link to comment
Share on other sites

Blue a koja je cijena zamjene tekucine, jer na ovima s esp ili asr treba spojit na clip da se aktiviraju ventilici u sustavu inace zamjenis samo jedan dio ulja tj napravis polovican posao.

Iskreno neznam koja je cijena zamjene jer sam to radio uz zamjenu ulja. Moj nema asr ni esp pa niti to neznam.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.