Jump to content

Ležaj (šalica) amortizera


spoofy

Recommended Posts

Pozdrav!

 

Ovako ide priča: Kad smotam desno i prelazim preko neravnina nešto jako lupa u prednjem lijevom kotaču. Nagledao sam se dolje i vidim kad je volan smotan da donji rub opruge izađe van ležišta na amortizeru pa vjerovatno to lupa. Po nekoj logici kriv bi trebao biti aksijalni ležaj na vrhu amortizera.

 

Pitanje je koliko je to posla za zamijeniti i treba li razmontirati feder jer nisam siguran gdje su mi škare za stiskanje federa. Može li se možda ležaj zamijeniti bez skidanja amortizera? Ako dam to raditi koliko bi me koštalo kod nekog mehaničara?

 

Ako je netko radio molio bih iskustva.

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Lezaj ne mozes zamijeniti bez skidanja amortizera i opruge. A ako nemas škare nemoj ni pokušavati razmontirati jer te moze teže ozlijediti.

Pogledaj da ti nije pukla opruga, jer ona iskoči iz ležišta kad pukne.

Link to comment
Share on other sites

Moguće da ti je pukla opruga. Isti simptom imam, skinuo sam kotač i gledao, te našao komad opruge. Baš sad vozim majstoru na izmjenu opruga.

Link to comment
Share on other sites

Moguće da ti je pukla opruga. Isti simptom imam, skinuo sam kotač i gledao, te našao komad opruge. Baš sad vozim majstoru na izmjenu opruga.

Ufff, budem ga digao i pogledao, aj please napiši koliko te bude koštalo kad to napraviš.

 

Lezaj ne mozes zamijeniti bez skidanja amortizera i opruge. A ako nemas škare nemoj ni pokušavati razmontirati jer te moze teže ozlijediti.

Pogledaj da ti nije pukla opruga, jer ona iskoči iz ležišta kad pukne.

Imam negdje škare, tj. one stezače ali mi je koma s tim raditi jer se znaju izmaknuti, mislim da budem ipak kod nekog majstora otišao.

Link to comment
Share on other sites

ja sam 200 kn platio izmjenu sva 4 amortizera. amortizeri su bili cca 1500 kn svi. Kolegi je na dci-u pukla opruga prednja.. mislim da je bilo oko 360 kn obje.. al sam tad imao hebene popuste.. sad bi bilo nesto vise.. oko 450...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.