Jump to content

Voda za zadnji brisač


sarkisimus

Recommended Posts

Imam čudan problem (Megane Grandtour 1,5 dci, 2007.) sa špricanjem vode na zadnje staklo.

Naime kada uključim zadnji brisač okretanjem na ručici, brisač se normalno uključi, ali kad ga okrenem dalje da šprica vodu, voda šprica na prednje staklo.....

Prednji brisači i špricanje vode rade normalno!

Link to comment
Share on other sites

Nedugo isti problem na 2008 ...puklo ono crijevo di ti je pregib iza na karavanu( vratima) guma ti je ona mozda mozes cak i opipat da nemas crijeva unutra ternutno

Link to comment
Share on other sites

Ili ti se u pumpici zaglavio klipic koji preusmerava vodu prednje/zadnje od nekvalitetne tekucine.

Link to comment
Share on other sites

Auto je od starog. Otpeljao u ovlasteni i za par kn zamjenili crijevo , nije mu se dalo doma zezat oko toga .mogu ti doznati cijenu

Link to comment
Share on other sites

Pa može....al probao bih i sam riješiti ako nije problem, pa molim savjete...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Još nisam popravio....im li kakvih savjeta?

Link to comment
Share on other sites

Ili ti se u pumpici zaglavio klipic koji preusmerava vodu prednje/zadnje od nekvalitetne tekucine.

 

Još nisam popravio....im li kakvih savjeta?

 

ak te zanima dalje ti objasnim

Link to comment
Share on other sites

Ako ti prska prednje staklo kada staviš na prskanje zadnjeg stakla onda nije problem u puknutom crijevu nego opće poznati problem koji ti je i rekao MilosB, zaglavio je klipić unutar pumpe koji regulira da li će voda ići na šajbu ili na stražnje staklo. Klipić ima dvije gumice, koje s vremenom, a uslijed korištenja jeftinih tekućina za pranje, nabubre pa klip blokira u jednom položaju. Tebi je očito zablokirao u polažaju da šalje vodu samo na prednju šajbu.

Trebaš skinuti i rastaviti pumpicu za pranje i lagano pobrusiti gumice tako da klip bude pokretan. Kada pobrusiš gumice i pumpicu ponovo sastaviš ispobaš je tako da je drmaš u ruci i moraš čuti/osjetiti kako klip giba lijevo/desno.

 

Evo ti link iz uradi sam. Nije Megane II, ali kod svih je totalno isti princip.

 

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Meni na Cliu kada idem oprat prednje staklo, voda mi ide i iza. A kada idem samo zadnje onda mi voda ide i na prednje staklo. Dali je to normalno ?

Link to comment
Share on other sites

Nije. Tebi je klipić zaglavio u međupoložaju pa šiba voda na oba stakla. Isto kao i on moraš to rastavit i pobrusiti gumice na klipiću.

Pumpica radi tako da ako ideš prati šajbu klipić se pomakne u jednu stranu i sa gumicom zatvori crijevo koje vodi na stražnje staklo. Kada ideš prati zadnje staklo klip se pomakne u drugu stranu i zatvori crijevo prema šajbi.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem, idem probati......

Link to comment
Share on other sites

i sve ovo zbog nasih uber tekucina koje stavljamo u posudicu :D 

Link to comment
Share on other sites

Nisam uspio, kada sam djelomično skinuo plastiku u blatobranu i došao do posude za vodu nigdje nisam dokučio pumpicu

....

Link to comment
Share on other sites

nemislim ni ja kupovat neku skupu :D lool :D samo sam svestan stete. samo da mi se ne krene ljustiti lak kao nekima na krovu i oko spricalice (i nigde drugde) sto je ocito posledica lose tekucine za stakla. 

Link to comment
Share on other sites

A ne znam čemu služi ova cjevčica na motoru jer nisam pronašao drugi kraj....ima li veze s ovim problemom ili je to nešto novo.....

Edited by sarkisimus
Link to comment
Share on other sites

Pumpa ti je ubodena u tank. Samo se izguli vani.

 

post-14075-0-97339500-1425995383_thumb.j

 

Kakvu cjevčicu na motoru spominješ?

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

A ne mogu staviti fotke.....

Link to comment
Share on other sites

Idi u "More Reply Option", onda na "Chose File", pa "Attach this file" i na kraju postaviš kursor u post gdje oćeš da bude slika i klikneš na ""Add to post"

Link to comment
Share on other sites

A ne znam čemu služi ova cjevčica na motoru jer nisam pronašao drugi kraj....ima li veze s ovim problemom ili je to nešto novo.....

nema a nisam siguran cemu sluzi :D

Link to comment
Share on other sites

i sve ovo zbog nasih uber tekucina koje stavljamo u posudicu :D

15 godina Sonaxa i destilirane. Nikad zaštopano, klipić nikad taknut, lak normalan [emoji106]
Link to comment
Share on other sites

kolko kn za 5L dodje ?

kad preracunas :)

 

ja otp potrosoim 3L za 20h vozjnje po autocesti, a po gradu oko mjesec dana 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.