Jump to content

Daljinski ključ za Twingo 1 ph2.


logan

Recommended Posts

Na Twingu kojeg sam dobio od kćeri imam samo jedan remote ključ i našao sam povoljno za kupiti još jednog ali nisam potpuno siguran hoće li odgovrati.

Naime nisam siguran za frekvenciju na kojoj radi moj sadašnji ključ a ovaj kojeg bih kupio je sa chipom 7946 i radi na frekvenciji 433 MHz.

 

Ima li netko da mu je ovo domaći teren i pouzdano zna na kojoj frekvenciji rade ključevi Twinga iz 2001 godine kako ne bih uzaludno bacio novce?

Što se tiče transpondera u ključu za blokadu paljenja, njegovo programiranje mi nije problem jer već sam to radio prošle godine.

 

post-1158-0-63972400-1425210108_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam daljinsko otključavanje/zaključavanje kod svih auta radi na 433 MHz.

Taj čip PCF7946 isto bi trebao biti OK. Možeš otvoriti taj svoj ključ i na štampanoj pločici pogledaj oznaku čipa.

Takav isti ključ je i kod mene, otvorio sam ga, ali nemogu bez povečala vidit oznaku čipa.

 

Taj novi ključ će isto trebati programirati da može otključavati. Na UCH se može povezati samo dva ključa pa će trebati iz njegove memorije izbrisati kod za ključ koji nemaš i ubaciti kod novoga ključa. Valjda ti ovo može odraditi onaj tip koji ti je već programirao ključ. 

Link to comment
Share on other sites

Na mom Cliu koji je iz iste godine RF frekvenciju otključavanja/zaključavanja sam upravo izmjerio i iznosi 433.946MHz, a vjerujem da je na Twingu ista ta.

Može tu bit malo odstupanja gore dolje, ali sve ti je to isto, odnosno "433".

Koliko mi je poznato originalni ključ se ne može programirati, već se UCH programira prema ključu.

 

Postoji opcija da ključar iščita kod blokade paljenja iz ključa i programira novi transponder, to je ok što se tiče paljenja, ali ostaje ti problem daljinskog zaključavanja.

Edited by filiplolic
Link to comment
Share on other sites

dva privjeska za 150 kn iz Kr Hi-Fi i riješiš se muke  :cool:

Link to comment
Share on other sites

Na mom Cliu koji je iz iste godine RF frekvenciju otključavanja/zaključavanja sam upravo izmjerio i iznosi 433.946MHz, a vjerujem da je na Twingu ista ta.

Može tu bit malo odstupanja gore dolje, ali sve ti je to isto, odnosno "433".

Koliko mi je poznato originalni ključ se ne može programirati, već se UCH programira prema ključu.

 

Postoji opcija da ključar iščita kod blokade paljenja iz ključa i programira novi transponder, to je ok što se tiče paljenja, ali ostaje ti problem daljinskog zaključavanja.

 

Ova vrijednost frekvencije od 433 MHz je zaokružena (tako je svi označavaju). Stvarna frekvencija je 433.9 MHz tako da je to tvoje OK.

 

Za programiranje otključavanja sam mu to i napisao. UCH se programira prema novom ključu (nemože obrnuto). Prvo je potrebno izbrisati jednu postojeću šifru ključa u UCH-u i umjesti nje ubaciti šifru novoga ključa. Istovremeno se mogu samo dva ključa povezati sa UCH jedinicom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo stigao novi ključ s Alibabe. Ključ narezan prema originalnom ali neće sve ići glatko. U ključu je chip 7946 međutim kod mene je izgleda prošle godine majstor iz HAK-a umjesto originalnog koji je bio puknuo stavio neki drugi chip i prema njemu programirao UCH
Sada će mi.morati i u novi ključ ubaciti novi chip a ovog koji je došao s ključem zanemariti. Još da uspijem novi ključ pridružiti centralnog bravi pa da mogu daljinski otključavati i zaključivati bilo bi dobro.

Edited by logan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.