Jump to content

Naramak pitanja


dragon

Recommended Posts

- Kako otkriti broj motora (D7F je unutra, trebam ostala slova, model Twinga je 2001.) kada je nemoguće pročitati na bloku?

 

- Ima li gdje neka tablica svječica prema tipu motora? Gledam NGK ali nisam ziher bez točnog broja motora koje bi bile... 

 

- Kupujem ljetne gume (155/65R14)...  :surf:  ima netko iskustva s Uniroyal gumama? Imao sam ih prije i pokazale su mi se bolje od Fulde i BF goodricha... Sava ima u Vulkalu super cijenu, ima tko na Twingu Savu, kako se to ponaša? Neka druga preporuka? Auto je za svakodnevnu vožnju...

 

- Imam klimu, ali ne mogu pronaći gdje je filter klime?!?! Našao sam na stranim forumima da ga i ne mora biti? Nedoumica nastaje kada vidim u katalogu rez. dijelova da je filter klime u ponudi...

 

- Nisam uz auto dobio onu knjižicu za korisnika... ima negdje to za skinuti u .pdf?  ...ja nisam uspio pronaći  :blush: ili ako je netko iz ZG voljan da to iskopiram si.

 

- Auto ima električni servo koji malo cvrći kada se okreće, da li ima gdje mjesto koje bi trebalo podmazati? Imao netko takav problem?

 

- ..uglavnom to je to  :D možda se još nečega sjetim... pa dopišem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Holly

    10

  • dragon

    7

  • petak

    6

  • DraganST

    6

Top Posters In This Topic

Daj oznaku tipa vozila pa ćeš dobiti neke odgovore. Tu oznaku imaš na onoj ovalnoj naljepnici na B stupu suvozača ili pogledaj Vin broj i daj četiri oznake nakon "VF1".

Kod tebe je isti motor kao i kod mene i izbacuje mi za njega D7F 720 ili 722.

Link to comment
Share on other sites

C06G :-)  ... ja sam pronašao da bi mogao biti D7F 702 ?!?

Edited by dragon
Link to comment
Share on other sites

Za C06G kaže da je motor ili D7F 702 ili D7F 708.

Možeš izvući koje svjećice idu (NGK, Bosch ili bilo kojeg drugog proizvođača)? Iste su za oba broja motora?

Link to comment
Share on other sites

;-) tnx

BKR5EK bi bile onda... ne znam da li se isplati stavljati Iridium BKR5EIX ili nešto tako "posebnije"? S NGK imam dobro iskustvo pa bi sigurno njih stavio...

Link to comment
Share on other sites

Svjećice sam više manje definirao, idu NGK ;-)

...ostao još naramak pitanja... 

Link to comment
Share on other sites

Za filter klime moli boga da ga nemaš. Za doć do njega treba rastaviti kompletnu unutrašnjost (volan, kompletnu gornju tablu, kompletnu centralnu konzolu) da se dođe do centralne distribucijske kutije zraka na kojoj se nalazi filter.

 

Ventilation distribution unit.pdf

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Promijeniš 2 puta i strgao si sve kopče i pogubio pola vijaka.

Link to comment
Share on other sites

Ma da se to lagano obaviti (nije jednostavno) ali treba raditi kada je toplo jer tada manje pucaju sve moguće plastike i kopčice...

Link to comment
Share on other sites

Pa sad kad ti je unutrašnjost raskopana iskoristi situaciju i provjeri da li imaš taj filter.

Link to comment
Share on other sites

Ma sastavio sam prije nego sam saznao za mogućnost da je filter unutra negdje... gledao sam neku radioničku knjigu ali nisam naišao na tu mogućnost. Vidio sam na njemačkom forumu da su naknadno ugrađivali neki nosač filtra iznad desnog blatobrana, ima kat. broj, ali toga više nema u ponudi. 

Imam neku ideju još nešto raskopavati, pa ću onda to pogledati... samo da uhvatim sunčani dan...  :happy2:

Volio bih to promijeniti do ljeta, kao i neke još druge stvari... ali polako, za sada nema ničega kritičnog za mijenjati pa kako bude vrijeme dozvoljavalo, tako ću raditi.. prvo ovaj servisni dio na motoru i ljetne gume, pa onda dalje.

Link to comment
Share on other sites

sta si cijelu tablu izvadio van? daj mi malo opisi, treba bi i ja za nesto svoje ali cekam malo ljepse vrijeme da se ne smrzavam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

- Auto ima električni servo koji malo cvrći kada se okreće, da li ima gdje mjesto koje bi trebalo podmazati? Imao netko takav problem?

Kad mi je meštar podešavao špur, onda mu se nije svidjelo cviljenje kad je zakretao kotače, pa je od ispod auta dosegnuo neku manšetu otprilike u centru motornog prostora kraj kabine, otpustio je i unutra razmazao masti. Poslije više nije cvililo. Auto je također ima električni servo, cca. 60.000 km.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imamo starog twinga iz 1997. pa bih ga malo dovela u red za kratku gradsku voznju i prijevoz pasa :D

Prije 2 godine je bio na velikom servisu, curilo je ulje, motor je bio na servisu i u nekoj komori, ali ne znam tocno sto se radilo. Poslije toga je vrlo malo vozen, mozda je presao 1000km od tog zadnjeg servisa.

Motor je 1.2i 43kw, koje ulje ide u njega? Po netu mi izbacuje 0w40 ili 5w40

U kabini se osjeti neki smrad motora, plinova..jel ima koji bolji filter zraka?

I gdje naci 13 cola celicne felge po pristojnoj cijeni, 350-400kn sto gledam po trgovinama mi je previse dat

I jos jedan problem, naslon za ledja vozackog sjedala se ne moze regulirati, mehanizam ne radi pa sam previse zavaljena, prakticki lezim. Jel komplkciran posao promijeniti sjedalo ako nadjem drugo, tj.koliko vjest mehanicar mi za to treba?

Hvala ☺

Edited by Holly
Link to comment
Share on other sites

Ma obično 10W40, štogod ti je pri ruci, ne treba filozofirati oko tog starog motora.

Mislim da ti taj auto nema filter, ako nemaš klimu, onda sigurno nema, a za one s klimom ne znam. Odi kod majstora da ti pogleda da negdje ne pušta auspuh ili tako nešto pa ulazi miris u kabinu.

Link to comment
Share on other sites

Nema klimu, nazalost, kuhanje je neizbjezno.

Znaci nema ni filter kabine?

Inace, vec par godina ne prolazi eko test :(

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.