Jump to content

Ne radi veća brzina brisača


logan

Recommended Posts

Moj Twingo će stvarno trebati temeljiti remont. Jučer sam po kiši primjetio da mu ne radi druga brzina brisača. Kad se ručica brisača stavi u položaj veće brzine brisači se odmah jednostavno zaustave na mjestu. Nisam imao vremena istraživati je li problem u motoru brisača ili negdje drugo,

Možda je u pitanju tipičan kvar pa da ne gubim vrijeme tražeći ono što netko već zna?

Link to comment
Share on other sites

to je meni bilo na proslom autu ali nisam obracao veliku pozornost. naciljao bi sahtu pa bi proradili :D ali prijatelju je to bilo na puntu i motoricu brisaca je bio problem. promjenio ga je i radilo je

Link to comment
Share on other sites

Ili ručica ili motor.

Prije nego šta kreneš bilo šta rastavljati ispitaj u čemu je točno problem.

Odspoji konektor sa motora brisača (5-pinski). Raspored pinova je kao na slici.

 

post-14075-0-57550800-1425633183_thumb.j

 

Sa instrumentom mjeri napon na konektoru. Jednu pipalicu stavi na pin 5 (masa - crna žica). Stavi ručicu na prvu brzinu i sa drugom pipalicom mora na pinu 3 (bijela žica) biti 12V. Sada stavi u drugu brzinu i tada na pinu 4 (roza žica) treba biti 12V.

 

Ako nemaš 12V u obje kombinacije to znači da je problem u ručici. Ako imaš 12V u obje kombinacije onda je problem u motoru (izgorila veća brzina).

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Dragane ovo vrijedi barem ručak ili večeru kad se sretnemo :zivili: . Upravo to sam tražio :respect:

 

Btw. ovo objašnjenje kako ću ispitati meni starom HEP-ovcu je baš trebalo :hahahe:

Link to comment
Share on other sites

Hebi ga zaboravio sam da si ti stari "letričar". Ali kako french kaže ipak si ti doktor za najjaču struju pa da nebi išao sad sve spajati i ispitivati preko visokonaponskih transformatora možda je i dobro da sam stavio uputu.  :D

 

U svakom slučaju možda uputa pomogne nekom drugom tko nije baš na ti sa strujom.

Link to comment
Share on other sites

Hebi ga zaboravio sam da si ti stari "letričar". Ali kako french kaže ipak si ti doktor za najjaču struju pa da nebi išao sad sve spajati i ispitivati preko visokonaponskih transformatora možda je i dobro da sam stavio uputu. :D

U svakom slučaju možda uputa pomogne nekom drugom tko nije baš na ti sa strujom.

To je stari *****. :rotfl: Ne radi mu osvjetljenje a ko hepovac ne gleda osigurace. :zubo:
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.