Jump to content

Rasvjeta komandi na tabli Twinga


logan

Recommended Posts

Večeras sam prvi put vozio Twinga noću i shvatio da mi ništa od komandi na tabli nije osvjetljeno. Ni komande ventilatora/grijanja/hlađenja, ni prekidači maglenki i grijača zadnjeg stakla s lijeve strane upravljača. Čini mi se da bi čak i ona "kugla" kojom se uključuju četiri žigavca trebala biti osvjetljena?! Valjda bi i prekidači podizača stakala trebali biti osvjetljeni??

Je li moguće da su mi pocrkale sve te silne žaruljice ili je nešto drugo u pitanju. Svaki savjet iskusnih Twingaša je dobro došao kako ne bih previše gubio vrijeme na detekciju.

Naravno ukoliko moram mijenjat sve te žaruljice dobro bi došao savjet kako se demontira komanda ventilacije i osvjetljeni prekidači kako ne bih što pogrešno radio i slomio.

Na petici i Loganu to znam napraviti zatvorenih očiju ali Twingo mi je još novost.

Link to comment
Share on other sites

Osigurače pogledaj. Sram te bilo šta na njih nisi posumljao odmah. :plazi:

Link to comment
Share on other sites

Dok noćas nadzirem tvoje klimave dalekovode koji ispadaju po ovoj buri nemogu istovremeno i kontrolirat osigurače na autu :p

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sjećam svjetlo ti prekidači podizača, 4zmigavca i ventilacija ostali ti ne svijetle

Link to comment
Share on other sites

Treba još svjetliti i prsten oko upaljača za cigarete, prekidač maglenki, grijača stakla i regulator visine farova ne svijetle..komande ventilacije su najjednostavnije za skinuti, pepeljara van, četiri torxa i time si oslobodio ukrasni okvir ventilacije, onda su ti vijci komande ventilacije na gotovs i komanda van i vidjet ćeš žaruljice...o podizačima i o skidanju table imaš dosta toga u mojoj temi "twingo 1.2 authentique" u našim projektima..

Link to comment
Share on other sites

Najljepša kombinacija je kad ti ne svijetli nijedna žaruljica.  :D

 

Osigurač ti je izgorio (provjeri osigurače od 10A). Ne znam koja je točno oznaka na njemu pa zato provjeri sve one od 10A.

Link to comment
Share on other sites

Opcija osigurač ne igra jer radi rasvjeta kabine koja je na istom osguraču. Nešto je drugo u pitanju, vjerojatno žaruljice. U potpunom mraku se ipak nazire rasvjeta prekidača el. prozora premada mislim da bi se to ipak trebalo svijetliti malo jače.

Link to comment
Share on other sites

Znam da ne treba jako svijetlit jer onda odvlači pozornost vozača ali ovo je ipak jedva primjetno i to u potpunom mraku. Mora to ipak malo jače, sve ću ja to provjerit kad uhvatim vremena. Nije mi ovo ni prvi ni jedini auto s osvjetljenim prekidačima. Imam ja već iskustva sa zamjenom žaruljica u prekidačima i preinakama na led diode.

Link to comment
Share on other sites

meni je isto krepala zaruljica od kratkog svjetla u tabli. pozicija radi a do nje (kratko svijetlo ne). ako mi stvarno bude dosadno cu tablu skinut

Link to comment
Share on other sites

A da nemaš možda potenciometar jakosti osvjetljenja pa da je smanjen na nulu?

Link to comment
Share on other sites

Toga kod Twinga nema. Tu se samo jačina pozadinskog svijetla instrumenata smanji kad se upale svjetla tj. ide u night mode. Isto kao kod Logana.

Link to comment
Share on other sites

evo ja sam danas krenuo sa skidanjem table, nisam dovrsio jer je bilo prehladno u garazi a cijela tabla, bas cijeli komad se mora izvuc van da bi se lampica promjenila. katastrofa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

evo ja sam danas krenuo sa skidanjem table, nisam dovrsio jer je bilo prehladno u garazi a cijela tabla, bas cijeli komad se mora izvuc van da bi se lampica promjenila. katastrofa

 

Pricamo o displayu iza volana (lampica kratkih svjetala i ine ) ? Ako da , onda na krajevima displaya imas kao plasticne poklopce , maknes ih i ispod je torx vijak ( kao i manje vise svugdje u twingu  :p ) , mjenjao ih i jedini problem je bi sto mi je odvijac bio skoro prekratak , tipa treba za sikurecu bar 15cm... 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uspio promjeniti dvije žaruljice koje osvjetljavaju komande ventilacije/grijanja/hlađenja. Posao je bio lakši nego što sam očekivao tako da sam bez većih problema odradio zamjenu i sada na opće zadovoljstvo sve svijetli kao Las Vegas :yeah:

Link to comment
Share on other sites

Pricamo o displayu iza volana (lampica kratkih svjetala i ine ) ? Ako da , onda na krajevima displaya imas kao plasticne poklopce , maknes ih i ispod je torx vijak ( kao i manje vise svugdje u twingu  :p ) , mjenjao ih i jedini problem je bi sto mi je odvijac bio skoro prekratak , tipa treba za sikurecu bar 15cm... 

 

pa o tome sam i ja pricao. sta se moze tako? nisam bas previse paznju na to obracao. probat cu danas onda

Link to comment
Share on other sites

Pricamo o displayu iza volana (lampica kratkih svjetala i ine ) ? Ako da , onda na krajevima displaya imas kao plasticne poklopce , maknes ih i ispod je torx vijak ( kao i manje vise svugdje u twingu  :p ) , mjenjao ih i jedini problem je bi sto mi je odvijac bio skoro prekratak , tipa treba za sikurecu bar 15cm... 

 

car si :D svaka cast, dvije vide a ja krenuo cijelu tabli skidat, uopce mi to nije palo na pamet. samo sam zamjenio od airbaga i kratog svjetla

Link to comment
Share on other sites

LOL , srecom nisi , jer bis onda skuzio i pop.... . Twinga osnovnog sam gazio 10 godina , i otislo mi je to , senzor broja okretaja i prekidac stop svjetala . Nevjerojatno malo djubrence :D , a preselio me tri puta

Link to comment
Share on other sites

ma pop sam i ovako pa sam vratio nazad. ma twingo je najjaci :D jedino sad moram i plastiku na vratima skinut jer mi se nesto u njima odvidalo i sad nabija non stop

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja sam uspio promjeniti dvije žaruljice koje osvjetljavaju komande ventilacije/grijanja/hlađenja. Posao je bio lakši nego što sam očekivao tako da sam bez većih problema odradio zamjenu i sada na opće zadovoljstvo sve svijetli kao Las Vegas :yeah:

koje žaruljice idu unutra? i kolko ih je ukupno? za svaku kvaku po jedna ili...?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.