Jump to content

Prstenovi za felge + kumho guma


filip94k

Recommended Posts

pozdrav ljudi, 

 

zanima me ak neko zna prstenovi za felge, koji, kako, gdje? vidim ima svuda za kupoit plastične, metalne ovo ono, al frend mi je reko da odem do tokara i kažem mu da mi on to izradi.. veli ispadne bolje jer napravi od aluminija itd

imate li kakva iskustva? jel može on to izradit to u tako milimetar ili je bolje kupovat iz dućana?

 

 

također usput, evo sam štedim za gume 16'' 
znam da je glupo štedit na gumama i kupit jeftinije  ali jesu li "KH31 XL 88 V KUMHO " prolazne? govorim u usporedbi sa npr michelin energy saver koje sada imam na 15''

gledao sam neke recenzije i nije bilo previše razlika ? 
(za usporedbu, kumho 540 kn, energy saver 970kn u molydonu)

 

hvala  :happy2: 
 

Link to comment
Share on other sites

tokar ti moze to na tokarskom u 1/50mm tocnosti uraditi bez problema. mislim da ti moze ispast i jeftinije ako nadjes nekog normalnog tokara.

 

sto se tice guma, mislim da kumho ipak nije tolko losa kvaliteta al mi je cijena nekako visoka za to. di to gledas ?

 

pogledaj kod furlana i najjeftinije gume

Link to comment
Share on other sites

tokar ti moze to na tokarskom u 1/50mm tocnosti uraditi bez problema. mislim da ti moze ispast i jeftinije ako nadjes nekog normalnog tokara.

 

sto se tice guma, mislim da kumho ipak nije tolko losa kvaliteta al mi je cijena nekako visoka za to. di to gledas ?

 

pogledaj kod furlana i najjeftinije gume

 

hvala na odgovoru !

a za gume sam napisao cijene iz molydona, vjerojatno su jeftinije kod furlana ovo sam samo okvirno da usporedim (dimenzija gume je 195/50/16 pa je to valjda malo egzotično i time skuplje neg neka standardna)

sada gledam kod furlana za cijenu kumho kod nas mogu dobit : http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/seznam/artikel/4250427407470 jel to ikakav pomak?

usput ne gledam ja tu gume neke da mi se ljepe za cestu il slično samo da ne završim u prvom stablu kad padne kiša il slično  :D

Link to comment
Share on other sites

Negdje sam čitao (možda i na ovom forumu) da su bolji plastični prstenovi jer se lakše skinu. Aluminijumski zapeknu, pa je belaj.

Link to comment
Share on other sites

Tako je, plasticne stavi. Nece zapec, a funkcioniraju isto. Njih ce ti takodjer tokar napravit.

Link to comment
Share on other sites

Bježi od Kumha... pred 3 godine stari kupio Chevrolet Orlando. Tvornički dolazi na Kumhu. Prvo ih je mislio odmah zamijenit, al kaže valjda prva ugradnja nije baš smeće, nova je guma, bude ju vozio neko vrijeme pa će vidjet. 

Prva kiša, stari došao iz grada i već s vrata viče "Mali, traži gdje su najjeftinije Continentalke, ja se na ovom govnu više ne vozim"

 

EDIT: Ako već ideš na jeftinije gume, onda radije uzmi Hankook koji je u tom istom Molydonu 625 kn. 

Što se tiče prstena, ja sam i na starom Aveu i sad na Meganu imao plastične, i nikakvih problema. 

Edited by kljaka
Link to comment
Share on other sites

i abs ce mu biti dobar ak nemaju sipas plastiku

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

žao mi je što nisam ranije vidio temu... Što se tiče prstenove za felge pronađi tko je uvoznik. 90 % felgi je uvoznik vulco ili vulcal.... Uglavnom meni htio lik napraviti prstenove za 100 kn, a orginalne sam platio 130 kn... :) ...

A ove plastični prstenovi ti nisu prstenovi nego samo za lakše centriranje i ne daj se prevariti da je to "prsten"... Prsten se zna što je..... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.