Jump to content

scenic 2 2004g ne rade podizači zadnji


slajtman

Recommended Posts

Pozdrav

 

Ovako,ne rade zadnji podizači stakla,ni lijevi ni desni.Motirici su ispravni spojim + i - i rade, moduli isto rade probao ih spojit na prednje podizace. Šalteri su ispravni.osigurači ispod volana su cijeli. Sad dal su mozda jos koji osigurači za to nemam pojma.Kao da ne dobiva struju iza, napred na stekeru od modula sam probao sa ispravljacem i jedan pin ima struje i na lijevom i desnom, dok iza nema ni na jednom. Child lock radi,al podizaci ne rade ni kad je child lock ugasen

 

Ima ko kakvu ideju?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Na stražnje prozore napajanje dolazi sa zajedničkog origurača. Provjeri njega, ima simbol prozora i vrijednost od 40A.

Prednji prozori imaju svoje posebne osigurače. Svaki ima svoj osigurač od 25A i isto su označeni simbolima prozora.

 

post-14075-0-94192700-1426689848_thumb.j

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Na stražnje prozore napajanje dolazi sa zajedničkog origurača. Provjeri njega, ima simbol prozora i vrijednost od 40A.

Prednji prozori imaju svoje posebne osigurače. Svaki ima svoj osigurač od 25A i isto su označeni simbolima prozora.

 

attachicon.gifOsiguraci.jpg

Jel ima kakve vez child lock sa tim da ne daje struju iza? on radi cuje se i scjetli da mozda ne radi kako treba? ima to veze sa tim?

 

gledao sam taj osigurac 40A i ispravan je

Link to comment
Share on other sites

Ako je ukljucen child lock zadnji prozori rade samo na vozacevim vratima.

Link to comment
Share on other sites

Ako je ukljucen child lock zadnji prozori rade samo na vozacevim vratima.

ma ne radi ni kad je iskljucen child lock,probao, kao da ne dobija struju iza na podizače

Link to comment
Share on other sites

Izgorio ti je osigurač u motornom prostoru. Na slici je to poziicija 8 i osigurač ti je od 70A.

 

post-14075-0-63189500-1426690891_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Izgorio ti je osigurač u motornom prostoru. Na slici je to poziicija 8 i osigurač ti je od 70A.

 

attachicon.gifFuse box.jpg

di se ti osiguraci nalaze?desno kod akumulatora?di su svi oni za svijetla mali itd?jer gledam shemu na plastiki od osiguraca i nema ni jedan od 70A

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je konektor oksidiral pod vozacevim sicom.u ladici ispod.

Link to comment
Share on other sites

Žica ne ide ispod sica nega na crni konektor/spojnicu R2 koja ti se nalazi ispod plastike praga pored vozačevih nogu.

 

post-14075-0-72231800-1426753032_thumb.j

 

To ti je 52-piski konektor. Na pin br.1 dolazi žica napajanja (crvena) sa onog osigurača od 40A. Lako ćeš je prepoznati jer je najdeblja (3 mm2).

Odspoji i očisti konektor pa instrumentom provjeri da li tu dolazi 12V.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Ovaj r2 u pragu nije oksidiran,onaj r2 koji je ispod sica u ladici je oksidiran,cak mi se cini da fali jedno 5 piniva,taj u toj ladici kao salje sve prema iza,jer kad ga odpojim sam skuzil da ne svjetle svjetla u zadnjim vratima

Link to comment
Share on other sites

Provjeri da ti nisu pukle zice na pregibu na vratima.

Link to comment
Share on other sites

post-12094-14267611224376_thumb.png

Ovaj zaokruzeni je oksidirani.ovo na pregibima od vrata je ok

Link to comment
Share on other sites

Preko ta dva R2 konektora su spojene razne stvari na stražnjem kraju auta. Definitivno kod tebe napajanje oba stražnja motora prozora ide preko onoga koji u pinu br. 1 ima debelu crvenu žicu. Nađi koji od njih ima u tom pinu žicu i to je taj. Tu provjeri da li imaš 12V.

Link to comment
Share on other sites

Preko ta dva R2 konektora su spojene razne stvari na stražnjem kraju auta. Definitivno kod tebe napajanje oba stražnja motora prozora ide preko onoga koji u pinu br. 1 ima debelu crvenu žicu. Nađi koji od njih ima u tom pinu žicu i to je taj. Tu provjeri da li imaš 12V.

Aha probat cu.jer ovaj pod sicom je jako oksidiran.mozda nekaj i prek toga ne radi.

Daj mi reci mozda su na kojem od ta 2 konektora grijac stakla zadnjeg?(ponekad radi ponekad ne) i zadnje svjetlo za maglu jer mi uopce ne radi.

Jel taj auto ima automatsko zakljucavanje vratiju pri voznji?jer ni to ne radi

Link to comment
Share on other sites

Sve to ide upravo preko toga R2 ispod sica. Npr. crvena debela žica na tom konektoru je napajanje grijača zadnjega stakla (pin 35).

 

Pitanje: Da li ti imaš sve prozore impulsne ili je samo onaj od vozača impulsni?

Link to comment
Share on other sites

Sve to ide upravo preko toga R2 ispod sica. Npr. crvena debela žica na tom konektoru je napajanje grijača zadnjega stakla (pin 35).

Pitanje: Da li ti imaš sve prozore impulsne ili je samo onaj od vozača impulsni?

Impulsni kaj to znaci? Svi imaju one module na podizacima

Nego tu di je prekid di je korodirano,cviknem zice i spojim ih direkt?zalemim izoliram? Cvikam samo koje ne rade ili sve cvikam i spajam?

Link to comment
Share on other sites

Impulsno znači da samo jednom pritisneš na botun od podizača i onda prozor sam otiđe do kraja (skroz otvori ili skroz zatvori) bez da ti prstom držiš.

 

Možeš i tako da samo korodirane žice prekineš i spojiš, ali puno je bolje da korodirane pinove izvučeš iz konektora, dobro očistiš i naprskaš kontakt sprejem i vratiš natrag u konektor. Tako ćeš imat opet originalnu instalaciju.

Link to comment
Share on other sites

Impulsno znači da samo jednom pritisneš na botun od podizača i onda prozor sam otiđe do kraja (skroz otvori ili skroz zatvori) bez da ti prstom držiš.

Možeš i tako da samo korodirane žice prekineš i spojiš, ali puno je bolje da korodirane pinove izvučeš iz konektora, dobro očistiš i naprskaš kontakt sprejem i vratiš natrag u konektor. Tako ćeš imat opet originalnu instalaciju.

Da inpulsni su prednji sigurno,za zadnje se ne sjecam jer mi vec 3 godine ne rade.

A cuj pinovi su nestali od korozije tak da nemam kaj cistit treba bas prekinut i spojit.za ove ispod sica.

A daj mi reci di uzumas te slike di je sta? Koji pin sta znaci? Bas bi me zanimalo koji pin kaj znaci jer sad vidim da meni dosta toga ne radi pa bi slagal.

Daj mi jos reci tamo na regulatoru brzine ventilatora mi je zica prekurila plastiku i ne radi druga brzina ventilatora.teostat se to zove.koji lijek je za to?

Link to comment
Share on other sites

- Ako su pinovi nestali onda kratko spoji žice kojima su nestali pinovi. To možeš odraditi i sa luster klemama. Pinove koji su dobri nediraj.

 

- "Renault VISU" elektro sheme. U shemi raspored pinova togj R2 konektora ima više varijanti ovisno o ugrađenoj opremi u autu. Da bi ti dao sliku onoga koji je kod tebe bilo bi najbolje da slikaš tvoj postojeći pa ću po rasporedu žica i pinova u njemu zaključiti koja je prava shema konektora.

 

- Koliko sam razumio žica u konektoru reostata je rastopila taj konektor. Ako je tako onda trebaš promijeniti taj pin i dio žice koja je vjerojatno nagorila i ubosti nazad u konektor.

Link to comment
Share on other sites

Ovak plus crvena ispod sica odpojena spojil i radi zadnji desni levi ne radi.i odpojene su tanke zuta i smeda neka

Link to comment
Share on other sites

post-12094-14267802672064_thumb.jpg

Ovaj je ispod sica. Pa me zanima koji je pin za kaj.

Tu je plus debeli se odvojio

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.