Jump to content

koje gume za clio tce


Clio 1.2 Tce www

Recommended Posts

Pozdrav ,

kako je došlo vrijeme izmjene svih guma a sa obzirom na financijsku limitiranost u ozbiljnoj sam dilemi već nekoliko dana a između dolje navedenih guma i proizvođaća koje bih stavio na Clio Tce u dimenziji 195/50/16.

 

1.FULDA 195/50 R16 ECOCONTROL HP 84V   sa ugradnjom = 740 kn  * po komadu

2.BARUM BRAVURIS3 HM XL 195/50 R16 88V  sa ugradnjom = 660 kn

3.KUMHO ECOWING ES01 KH27 195 / 50 / 16 sa ugradnom  = 560 kn

 

* godišnje prelazim cca 15000 km , grad 30 % otvorena cesta 50 % , autocesta 20 % , mjesto dalmacija , volim ga stisnuti ....

 

Uglavnom svi prijedlozi , iskustva i sugestije su dobrodošli .

 

 

Hvala !

Edited by Clio 1.2 Tce www
Link to comment
Share on other sites

pa imaš i rainexpert za tu lovu

Pozdrav ,

misliš u dimenziji 195 50 16 ...gdje  ? Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

Ja sam na isti clio uzeo Michelin pilot sport 3 ali u 195/45/16 dimenziji

Prezadovoljan

Cijena 730 kn po kom

Link to comment
Share on other sites

Od ovih koje si naveo ja bih uzeo Fuldu,inače bi ti preporučio Goodyear Efficientgrip,Dunlop Bluresponse sport

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

Ja sam na isti clio uzeo Michelin pilot sport 3 ali u 195/45/16 dimenziji

Prezadovoljan

Cijena 730 kn po kom

Pozdrav ,

mogu li se upisat u prometnu dozvolu ?

Link to comment
Share on other sites

nokian line 195/50 R15 su 388kn komad. gume su odlicno ocijenjene, ako i neces biti zadovoljan, duplo su jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

nokian line 195/50 R15 su 388kn komad. gume su odlicno ocijenjene, ako i neces biti zadovoljan, duplo su jeftinije.

 

je a na šta će stavit tu dimenziju? 

Link to comment
Share on other sites

Imaš na Gumax.hr Falken ze-914 za 600 kn, ja ih imam treću sezonu, vrlo dobre gume, baš u toj dimenziji. Conti Premium Contact je 699, samo kaj je xl, malo tvrđa bočnica.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ,

zahvaljujem svima na prijedlozima , falken i conti su XL tvrdja bočnica ? Sada imam conti sport concat 2 xl

Neznam za sada sam najskloniji odabrati Fuldu iz onoga što sam pročitao ili Falken .

Link to comment
Share on other sites

Ja bi conti od tog svega. Moj prijedlog.

Link to comment
Share on other sites

Conti bi trebao biti bolji od Falkena, Falkenje srednji rang proizvođača, Continental je ipak među top gumarima. 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ,

mogu li se upisat u prometnu dozvolu ?

Nisam siguran, al nitko te za to nece zezat. Znam da se mogu upisat 195/50/16.

Gume u toj dimenziji su preskupe.

Evo i slike sa 195/45/16

post-14154-14281564364428_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kaj ga ne prizemljiš malo, ovako moreš glavu gurnuti pod blatobran...

 

Jesi li dao upisati dimenziju u prometnu?

Link to comment
Share on other sites

Neće ali u slučaju nedaj bože teže prometne nezgode osiguranje sigurno hoće ukoliko ista dimenzija nije upisana u prometnu meni su upisane tri dimenzije ; 185 / 55 / 15 , 185 / 60 / 15 i 195 / 50 / 16 malo sam u nedumici sa obzirom da je preporuka proizvodjaca za indeks nosivosti V u dimenziji 195 / 50 / 16 ukoliko kupim gume te dimenzije ali manje nosivosti H dali sam tada zakonski siguran i ima li to utjecaja na vozne karateristike , potrošnju i upravljivost ???

Link to comment
Share on other sites

V i H uopće nisu simboli za nosivost već za brzinu. H je do 210, V do 240 km/h. Uvijek možeš uzeti jači indeks brzine, slabiji ne, osim kod zimskih guma, ako se ne varam 

Edited by moril
Link to comment
Share on other sites

Ispravak oznake brzina je V ali oznaka nosivosti je 84 kod Fulde ecocontrol hp 195 / 50 / 16 na vratima je preporuka prozvodjača 195 / 50 / 16 V 88 .

Link to comment
Share on other sites

Možda ne prođeš na tehničkom, ja se ne bi s time igrao. Uzeo bi minimalan indeks koji je propisao proizvođač, inače je kupnja guma moguće bacanje novaca

Link to comment
Share on other sites

Neznam jer imam bar tako mislim dobru ponudu za gume Fulda ecocontrol 195 / 50 / 16 84V sa demontažom , montažom , balansiranjem , novim ventilima i centriranjem trapa po kom = 740 kn ...trap moram centrirati zbog prevencije nedavno sam mjenjao ljevi krajnik i zglob volana.

Link to comment
Share on other sites

Kaj ga ne prizemljiš malo, ovako moreš glavu gurnuti pod blatobran...

 

Jesi li dao upisati dimenziju u prometnu?

Spušten je sa H&R orugama 4 cm al je taman slikan kad su zamijenjene felge pa još nije sjeo do kraja...

Nisam ih još dao upisati... Rega mi je u 5. mjesecu pa cu vidjeti dal da ih uopće upisujem... Prošle godine sam dao upisati 195/50/15.

Edited by Fila1987
Link to comment
Share on other sites

Neznam jer imam bar tako mislim dobru ponudu za gume Fulda ecocontrol 195 / 50 / 16 84V sa demontažom , montažom , balansiranjem , novim ventilima i centriranjem trapa po kom = 740 kn ...trap moram centrirati zbog prevencije nedavno sam mjenjao ljevi krajnik i zglob volana.

Po meni, ta ponuda nije ništa posebno povoljna. Ako voliš bržu vožnju, radije nemoj te "eco" gume.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

da ne otvaram novu temu.... kupujem gume 225/45/17... u dvojim izmedju kumho ventus v12 evo2 i fulde sportcontrol.... cjenovno su tu negdje, vrlo prihvatljive, a po testovima su u nekoj sredini ili gornjoj polovici... odbacil sam kumho ecsta, barum bravuris 3, yokohama c.drive, neki avon je mislim bio... otprilike su tu negdje, ak ima ko koju pametnu za reci bilo bi super... najvise me interesira,  ak neko ima iskstva s tim gumama, buka i izdrzljivost/trosenje... i eventualno utjecaj na potrosnju goriva... ostalo vjerujem testovima :D

 

hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.