Jump to content

osiguraci za kratka svjetla?


sokre75

Recommended Posts

pozdrav,

danas su mi prestala raditi oba kratka svjetla. pretpostavljam da je stvar u osiguracu jer sva druga svjetla rade. e sad, problem je sto ne mogu odrediti koji osigurac je od farova, a u knjizici takodjer ne pise - odnosno navedeni su svi moguci upaljaci,ventilatori,radio...ali se ne spominju farovi!

u cemu je kvaka? gdje se nalazi osigurac od farova?

da stvar bude gora, sutra moram na put.

svaki savjet je dobrodosao.

unaprijed hvala.

Link to comment
Share on other sites

Mora biti ikona od svjetla.

Ne vidim koji auto imaš, vecina ima kad otvoriš vozaceva vrata lijevo od volana kod štoka vrata. Ako nisu tamo onda su dole kod rucice za otvaranje haube.

Link to comment
Share on other sites

imam clio3 2008 1.2 16v.

locirao sam kutiju sa osiguracima, desno ispod volana, ali ne mogu odgonetnuti koji je od farova. gledam u knjizicu ali niti u njoj nije navedeno.

vjerovatno sam previdio nesto ocito.

u svakom slucaku, fala na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Mora biti u knjižici. Ili pričekaj malo javit ce se netko tko ima Clio III.

Link to comment
Share on other sites

ne smije biti jedan osigurač za oba fara iz sigurnosnih razloga!!!

Ili su riknule obje žarulje ili ručka (što je mana cliu3 uz ponekad dim i vatricu iz ručke)

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

fala na odgovorima

ma sumnjam da su odjednom obje zarulje riknule, tim vise sto sam zamijenio jednu prije dva mjeseca. ovo sa rucicom nisam znao - to im je tvornicka mana(cesto odlazi)? moguce da je to.

a da li znas gdje se nalaze osiguraci od svjetala, bar da to provjerim i iskljucim?

Link to comment
Share on other sites

Moguće da su osigurači za svako svjetlo posebno u motornom prostoru, provjeri ih tek kad si siguran da sijalice nisu riknule...

Link to comment
Share on other sites

Da posebno su za svaku stranu za dugo i za kratko odvojeno

Link to comment
Share on other sites

Posebno su za svako svijetlo i nalaze se u motornom prostoru na PSU jedinici (iza lijevoga fara).

Osigurači su od 15A. Na slici su zaokruženi (108 - desno kratko svijetlo, 109 - lijevo kratko svijetlo).

 

Nemaju problem sa ručkom za svijetla nego sa ručkom za brisače.

 

post-14075-0-21659300-1429167807_thumb.j

post-14075-0-21659300-1429167807_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

aha, locirao sam PSU jedinicu, sad samo moram negdje u Puntaskali naci kljuc s kojim se otvara kutija:-)

puno hvala svima na odgovorima, a posebno Draganu na shemi.

javit cu vam kako se situacija razvija:-)

Link to comment
Share on other sites

Da problem je u brisačima, ali ovo mi smrdi na rucku svjetla

Link to comment
Share on other sites

Evo samo da javims situaciju - nisu  bili osigurači, nego ipak žarulje.

Puno hvala svima na pomoći!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imaju problem i s ruckom za svijetla..bar mene nekad zna zezati ukljucivanje i iskljucivanje dugog svijetla..sto sam do sad rjesavao sa WD-om

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.