Jump to content

Clio 2 1.6 16V plin


dirtyjack

Recommended Posts

Pozdrav,

Razmišljam o ugradnji plina u navedeni auto.

Auto je 2003 god i prešao 100k km.

Konkretno sam razmišljao o ugradnji u Autoplin Mišić.

Poslao sam im upit i rečeno mk je da bi za moj auto ova ugradnha od 5000 kn bila idealna.

To mi se nekako čini ok i svojom kalkulacijon sam izračunao da za god i pol isplačujem taj plin zajedno sa atestom.

Na ovom linku:

http://www.autoplin-misic.hr/html/cjenik.html

Se može vidjeti kompletna ponuda.

Zanima me kakav je taj sustav koji nude zs 5000 kn ? Da li je netko ugrađivao plin kod njih ?

Da li se isplati uložit dodatnih 700 kn za Hana injektore ?

Molio bi savjet jer nemam baš idkustva sa plinom.

Unaprijed hvala

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma kakav je taj proizvodac, sto je mozda vaznije ni kakvi su majstori koji ga ugraduj (pretpostavka je da negdje na netu netko o njima nesto napisao, paaaaa guglaj).

Tu ti se uvijek moze preporuciti auto tim i da se mjeris prema njihovim standardima. Oni bi trebali odrzavat razinu kvalitete (dijelova i ugradnje) i nekakve normalne cifre za instalaciju.

Nemoj bit skrt za ovakvu stvar dat koju kunu vise u startu, dugorocno gledano ce ti se isplatiti i mislim da ces bit zadovoljniji.

Ova kombinacija motora i automobila je najidealnija moguca za ugradnju plina. "veliki" motor (kvalitetniji/izdrzljiviji dijelovi), mali auto (gubitak na plinu, sto se performansi tice i samo opterecenje sto se motora tice ce biti apsolutno zanemarivo).

Prije ugradnje plina, motor dovedi u sto bolje stanje (sto ne bi treba biti problem, financijski) sve je tu relativno jednostavno i ne tako jako skupo.

Link to comment
Share on other sites

Preporučam da ugradiš plinsku instalaciju u auto timu. Ja sam kod njih dao raditi i svaka preporuka.

Auto mi je isto 2003 god. Ugradio sam plin 2013. i zasada prešao oko 40 000 km na plinu i sve 5.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno doplati za hana injektore,puno su bolji,tisi i nisu iz komada,nego je svaki posebno,pa se s time stavljaju kraca crijeva i injektori su puno blize usisnoj grani.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Hvala na odgovorima.

Naravno guglo sam sve što sam mogao pronaći o Mišiću i moram priznat da nisam nigdje našao negativnih iskustava na njihovu ugradnju dok o ugradnjama auto-tima svašta piše.

Iz auto-tima sam dobio preporuku za LPG TECH od 6400 kn.

Vladek koji si ti sustav ugradio?

Što se tiće motora s obzirom da auto ide ko zmaj sumnjam da će se osjetit znatna razlika kad je na plinu.

Moram ga pohvalit jer autić stvarno leti.

Na godišnjij razini znam da se extra plaća 550 kn na registraciji za ceste a šta je sa servisima za plin, kolko ćesto se na to mora ić i šta se sve mijenja?

Kolika boca stane u klia umijesto rezervnog kotača ?

Link to comment
Share on other sites

neće se osjetit neka razlika ako se dobro podesi, možda za nijansu... par %

toroidna stane oko 42L (puni se do 80%), ako nećeš da ti strši gore... mislim da ima i boca koje nisu šuplje u sredini, pa stane nešto više litara

Link to comment
Share on other sites

Bocu od 42l ja punim oko 27-30l... Cisto za info. Pkin imam u golfu, ugradjen u srbiji lovato.

Link to comment
Share on other sites

plovak ti je loše naštelan... treba barem 34L... čemu to ako svaki drugi dan moraš tankat :)

moja toroidna je bila Stako, poljska... Multiventil BRC-ov baš za tu bocu... redovito 35, uz skakanje po veznom limu 38 :D

Link to comment
Share on other sites

Meni je stajalo 36-38 u tu bocu od 42l, zavisi od pumpe do pumpe. Dovoljno za preko 400km svakako, a sad tih pumpi ima dosta tako da nije problem autonomija...

Link to comment
Share on other sites

plovak ti je loše naštelan... treba barem 34L... čemu to ako svaki drugi dan moraš tankat :)

moja toroidna je bila Stako, poljska... Multiventil BRC-ov baš za tu bocu... redovito 35, uz skakanje po veznom limu 38 :D

Hm.. morati cu vidjeti uskoro mi ide atest boce pa mozda. Meni na ini izbaci na 27-30 dok na tifonu pocne lupati na 27-30 ali tiska do 39-40l i u semeljcima kod jozinovica isto. Al nevolim prepuniti bocu. Neznam jel to ok :) i da traje mi 3 do 4 dana :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Hvala na odgovorima.

Naravno guglo sam sve što sam mogao pronaći o Mišiću i moram priznat da nisam nigdje našao negativnih iskustava na njihovu ugradnju dok o ugradnjama auto-tima svašta piše.

Iz auto-tima sam dobio preporuku za LPG TECH od 6400 kn.

Vladek koji si ti sustav ugradio?

Što se tiće motora s obzirom da auto ide ko zmaj sumnjam da će se osjetit znatna razlika kad je na plinu.

Moram ga pohvalit jer autić stvarno leti.

Na godišnjij razini znam da se extra plaća 550 kn na registraciji za ceste a šta je sa servisima za plin, kolko ćesto se na to mora ić i šta se sve mijenja?

Kolika boca stane u klia umijesto rezervnog kotača ?

 

I ja sam se dvoumio oko auto tima zbog nekog negativnog posta na forum.hr

Frend iam Fiat Punta na plin i kod njih ide zadnjih 15 god. i samo ih hvali.

Sada sam i ja jako zadovoljan s uslugom i cijenama pa preporučam dalje.

 

Meni je ugrađen Landi Renzzo, ali isključivo na moj zahtjev. Oni su bili generalni zastupnici, a sada su prešli na LPG TECH, ali su još ovlašteni servisrei za Landi Renzzo.

Auto mi ide isto kao i na benzin, samo mirnije radi na plinu. Ja nisam neki trkač i ne patim na ubrzanja.

 

Plaća se na regi nekih 500 kn više, ali se opet nešto drugo oko 100 kn manje plaća. Razlika na tehničkom ti se isplati nakon 2 tanka plina.

 

Meni je boca umjesto rezervnog kotača (čini mi se 42L), stane nekih 33L max. kada je skroz prazan (točim na Lukoil i Tifon).

 

Kolega s posla je ugradio u auto timu plin na škodu octavio prije neki dan i svaki dan mi govori koliko štedi. Do prije 2 mjeseca je isto bio skeptik, a sada vatreni vjernik. :D

Link to comment
Share on other sites

Ja imam lovato fast,gore je evo 9 godina,kod mene je auto 4 godine,svake godine napravim servis koji kosta 200kn i to je to.

Od problema,krepao komp,koji je slozen za 500kn.

Boca mi je 42 litre,sipam pretezno na tifonu buzin i kad je prazan stane mi skoro u deci isto plina.

Kod njih nejde preko 29,5 litara.

Sa tom kolicinom plina radim izmedu 330 i 350km.

Vladek koliko ti prelazis kilometara sa tankom?

Link to comment
Share on other sites

Ja na 350 tražim gdje ću točiti. Otprilike mi izdrži oko 370 km / tank

Jednom sam maksimalno uspio napraviti 402 km :D

Link to comment
Share on other sites

Honda civic 1.6 16V

Sa 40 litara plina napravim 550km (ne znam kolko je km benzina unutar te kilometraže)

Link to comment
Share on other sites

To je super, ja sam sa megane 2.0 136 ks/cca1300kg sa cca 40 l plina izmedu 350 i 400 km znao radit

Edited by tomo28
Link to comment
Share on other sites

Da vladek,ispada da nam onda slicno trose,oko 8,5 litara plina...

Link to comment
Share on other sites

Da vladek,ispada da nam onda slicno trose,oko 8,5 litara plina...

 

Je to je otprilike i moj osobni izračun. Koliko tebi sada pokazuje komp. prosjek?

Link to comment
Share on other sites

Sad na zadnjem tanku je pokazivao 7.9 a rucni izracun je bio 8.5.

Neznam jel toliko laze ili mi curi plin negdje,moram provjeriti.

Prosli tank je pokazao 7.3 a izracun bio preko 9l.

Link to comment
Share on other sites

Kaj bi curio, pa putni komp racuna benzin, kaj ne? A plina uvijek trosi 15-20% vise zbog razlicitih energetskih svojstava goriva,

Link to comment
Share on other sites

ja imam neku ludu bocu, nazivno mislim da je 45litara i svaki put toliko negdje stane..

45l - cca 510km, sa klimom jedno 100km , mjesovita voznja.U zadnjevrijeme isplatljivije i od dizela, malo se sreca osmjehnula ajd..

al dobro ja sam kupio auto s ugradenim plinom, to je isto svojevrsna lutrija.

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozz

 

Mislim da ti je bolje da uzmes ovaj sustav od 6500kn, To je najsofisciraniji di se sve stima za svaki injektor posebno.

Ja imam takav samo neznam koja marka je jer auto je prije stara vozila, a olin je ugrađen 2008. mozda BRC pitat cu na sljedećem servisu plina.

Auto ima sad 240 000km i od toga na plin je presao cca 140 000. Motor još ne trosi ulje :)

Do sad jedino senzor pritiska sam mjenjao jer se potrgala jedna žica cca 200kn

Na snazi se ne osjeti da je izgubi nesto mozda na momentu ali to se jedva primjeti.

Potrosnja na plin je cca 0.5l veća nezz točno jer vozim na plin sam :D

35l boca umjesto rezervne gume dosta mi je za 450km po ljeti. Potrosnja se kreće od 7-8l sad ljeti zimi je do 1l veća

Edited by Black Knight
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.