Jump to content

problem sa lagunom


Dinko

Recommended Posts

Prije 2 mjeseca sam kupio Lagunu 1.8 16v sa prijeđenih 212 tkm. Kad krećem u prvoj brzini prednji kraj auta se zatrese i osjeti se lagano podrhtavanje kvačila pri manjoj brzini. Bio sam kod majstora i pregledani su nosači motora koji su čini se u redu pa je pretpostavka da je u pitanju set kvačila. Možda je netko na svojoj laguni imao ovakve simptome i da li problem može biti u nečem drugom? Koji zamjenski set je najbolji za navedeno vozilo i gdje je najpovoljnije ? Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

najvjerojatnije lamela, al može bit da je i do zamašnjaka, onečisti ga lamela.. u tom slučaju pomaže par puta jače startat kroz prve dvije tri brzine, tako je meni bilo

Link to comment
Share on other sites

lamelu ne mogu samu promjeniti zar ne? znači kupiti set kvačila i nadati se da su zamašnjak i potisni ležaj u redu. ako netko zna koji set kvačila najbolje uzeti i gdje je najpovoljniji neka se oglasi. svaki savjet je dobrodošao

Link to comment
Share on other sites

Pro parts daje sad dobar popust, lageros takodjer ima jako dobre cijene.

Zamasnjak se ne mijenja al ga je dobro poravnat kod nekog tokara.

Link to comment
Share on other sites

Kad kupujes set dobijes lamelu, korpu i potisni lezaj u kompletu

I sve mijenjas

Link to comment
Share on other sites

ima setova gdje su samo korpa i lamela, a ovi sa potisnim su duplo skuplji. majstor kaže samo lamelu i korpu a ovo ćemo viditi kad se rastavi. hvala svima na savjetima i na pomoći

Link to comment
Share on other sites

tanatosu oproštena izjava budući da je iz šibenika.

 

@Dinko prvo probaj ju malo potiskat da nije do zamašnjaka a onda dalje. Iako na toj km lako moguće treba kvačilo zamjenit

Link to comment
Share on other sites

Zamjena je oko 500-600 kuna kod vecine majstora jeb treba dosta toga rastavit da bi se do getribe doslo pa je najpametnije u kompletu zamijeniti jer ces doci ponovno za 50 kkm.

Link to comment
Share on other sites

U setu ne dobijes druk lezaj. Obavezno uzmi valeovo.. kvacilo oko 700 kn i druk lezaj ono 450.. i ruke : 400-500 kn

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kod Valea dobio druk ležaj, čak i pvc šipku za centriranje

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kod Valea dobio druk ležaj, čak i pvc šipku za centriranje

Sigurno da ga u setu ne bi dobio da nije na sajlu. U 4p kitu ga nema i kupuje se posebno (oko 700kn hidraulički).

Link to comment
Share on other sites

Sigurno da ga u setu ne bi dobio da nije na sajlu. U 4p kitu ga nema i kupuje se posebno (oko 700kn hidraulički).

Upravo tako , na Laguni 2 je hidrauličko kvačilo , a druk ležaj je integrisan sa cilindrom kvačila , kupuje se odvojeno od seta kvačila (korpa i lamela) a preporuka je da se obavezno mijenja , da ne bi mjenjač u kratkom roku morao opet dolje.

A kod tebe 99% problem pravi korpa kvačila.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pomoći, čim se skupi lova ide novi set kvačila.

Link to comment
Share on other sites

i da.. kad ti dodje druk lezaj obavezno provjeri dali štima na crijevu! 

Ima ih 3 vrste. 

Da nebi prošao kao ja. 

Lega sastavio sve i na kraju ispada crijevo iz cilindra. Pa smo sve morali skidat dolje 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.