Jump to content

ožiljci s parkinga;čime ukloniti-preporuka


dado_sk

Recommended Posts

Oba auta su puna dodira vrata od vrata s parkinga i susjeda koji imaju brige i obzira kao crno pod noktima. Ima li itko preporuku za kakvo sredstvo?

Link to comment
Share on other sites

Vodeno brušenje lagano sa 1500, zatim 2000. Ako imaš završi sa 2500-3000 granulacije.

Gruba polir pasta - može 3M ili Farecla, zatim srednje gruba .

Završno finiširati sa finom pastom

Pažljivo sa mašinom da ne skineš previše, ako nisi vješt rađe probaj rukom makar duže traje

Najbolje ako imaš ekscentričnu brusilicu

Vremenski ovisi o broju ogrebotina i dubini

Duboke ogrebotine vjerojatno nećeš uspjeti skinuti do kraja

Najbolje probati na jednom djelu koji nije jako vidljiv, da vidiš kako se stvari na limu odvijaju

Edited by laguna22
Link to comment
Share on other sites

Malo grublja pasta i skines 90% toga. Nema potrebe za smirglanjem...

Link to comment
Share on other sites

Renault ima male bočice laka prema kodu boje. 60-80kn koliko se sjećam. U paketu dobiješ i bezbojni. Nakon dan-dva se malo ispolira i nema nikakve razlike.

Vjerojatno nešto slično postoji i za Fiat/Opel.

Link to comment
Share on other sites

Citam cuda za wd40. Probam pa javim. Uzeti cu 3m scratch remover ako nađem

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Možda će to dobro izgledati taj tren ili nakon par dana, ali me baš zanima kako će ista površina izgledati nakon mjesec-dva-tri.

Bojim se da bi se ogrebotine mogle opet jako viditi kad se "masnoća" wd-a ispere.

Osobno, takve ostatke od boje skidam koncetriranim autošamponom i krpom od mikrofibre.....i udri trljat....ustvari odradim neki vrstu "poliranja"

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Ma da. To je privremeno. Pokusavam nacinone spuzvice za poliranje koje se stave na aku busilicu. Ako zna tko kakav link nek stavi

Link to comment
Share on other sites

Renault ima male bočice laka prema kodu boje. 60-80kn koliko se sjećam. U paketu dobiješ i bezbojni. Nakon dan-dva se malo ispolira i nema nikakve razlike.

Vjerojatno nešto slično postoji i za Fiat/Opel.

 

Taj lak si mislim kupiti i napraviti točno to. Kupio sam onu ekscentričnu polirku u Lidlu. Mogli bi organizirati neku akciju? ;)

Link to comment
Share on other sites

Taj lak si mislim kupiti i napraviti točno to. Kupio sam onu ekscentričnu polirku u Lidlu. Mogli bi organizirati neku akciju? ;)

koliko je kostala polirka? Uzeo bih si ja
Link to comment
Share on other sites

Najbolje sredstvo protiv oziljaka s parkinga je šamar,bas je djelotvorno...

Link to comment
Share on other sites

Ma da. To je privremeno. Pokusavam nacinone spuzvice za poliranje koje se stave na aku busilicu. Ako zna tko kakav link nek stavi

 

Dario i ja imamo ovakav set:

http://www.ebay.com/itm/4-100MM-High-Gross-Polishing-Buffer-Pad-Set-M10-Drill-Adapter-For-Car-polisher-/231330965285?hash=item35dc666725&item=231330965285&vxp=mtr

 

 

Taj lak si mislim kupiti i napraviti točno to. Kupio sam onu ekscentričnu polirku u Lidlu. Mogli bi organizirati neku akciju? ;)

 

Nema frke, najavi se i dođi.

Ako javiš dovoljno unaprijed, uzet ću i stroj za kemijsko pa si opet i to odradiš.

Usput mi pokažeš neke stvari na Cliu :D

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

meni isto bude skoro svaki dan kad parkiram po gradu, polir pasta srednje tvrdoce i sve ide dolje

Link to comment
Share on other sites

Jel moze na aku busilucu i jel to za jednokratnu upotrebu?

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zašto ne bi moglo na aku. Može se koristiti više puta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uzeo arexons abrazivnu pastu. Ubio se ali zadovoljan sam rezultatom. Sad sam jos kupio i boju u servisu u obliku laka za nokte. Budem popunio mala ostecenja bojom i lakom te ooet malo polirati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nakon sto sam popunio ogrebotine s bojom iz opela koju sam nanesao cetkicom kao u laku za nokte,šok. Blatobran je izgledao kao da ima variolu veru. Uzas. Vodene kozice. Uzeo abrazivnu pastu i ribaj. Ubio se danas ali sam dobio efekt. Ostecenje je dobilo malo boje a ostatak sam uspio istrugati pastom. Panika me ulovila ali hvala bogu,odlicno je ispalo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.