Jump to content

promjena filtera kabine, klime....


skin

Recommended Posts

pozdrav,

 

Renault Laguna III, 1.5 dci, 110 ks, 2009...

"Čuje" mi se klima pa me zanima di se nalaze filteri zraka i ostalo... ima li tko kakav manual u PDF-u za podijeliti?

 

thnx!!!

Link to comment
Share on other sites

Filter klime ti je iza suvozacevog pretinca, kojeg skines i promjenis filter

Link to comment
Share on other sites

A kad ga skineš, prije nego staviš novi, odradi dezinfekciju sustava sa Sonaxom ili nekim drugim sprejem.

Link to comment
Share on other sites

A kad ga skineš, prije nego staviš novi, odradi dezinfekciju sustava sa Sonaxom ili nekim drugim sprejem.

Gdje je najbolje staviti sprej kad se radi dezinfekcija?

Ja sam uzeo onaj aerosol sprej u Lidlu i piše da ga treba staviti dalje od direktnog ispuha zraka.

 

Link to comment
Share on other sites

Gdje je najbolje staviti sprej kad se radi dezinfekcija?

Ja sam uzeo onaj aerosol sprej u Lidlu i piše da ga treba staviti dalje od direktnog ispuha zraka.

Preklopis prednja sjedala prema naprijed koliko idu i iza njih stavis to na sredinu

A prije toga upalis klimu i stavis na recirkulaciju zraka u kabini na najjace

Aktiviras taj sprej i ostavis 15 min da tak radi

Poslije toga razluftas auto i to je to

Edited by scenicRXE
Link to comment
Share on other sites

Mislim da treba paziti da klima bude upaljena, jer sam ja to odradio sa ugasenom i pocelo je opet smrditi za tjedan dana :-(

Link to comment
Share on other sites

Preklopis prednja sjedala prema naprijed koliko idu i iza njih stavis to na sredinu

A prije toga upalis klimu i stavis na recirkulaciju zraka u kabini na najjace

Aktiviras taj sprej i ostavis 15 min da tak radi

Poslije toga razluftas auto i to je to

Recirkulacija zraka..jel to ona klapna da ne vuce zrak izvana?
Link to comment
Share on other sites

Recirkulacija zraka..jel to ona klapna da ne vuce zrak izvana?

Da

Link to comment
Share on other sites

Ja trazim na svakom servisu da mi zamjene taj filter, nije nekakav trosak a u prosjeku sam na servisu svaka 3mj. i filter grozno izgleda svaki put! Tako da je moja preporuka da se mijenja barem jednom godisnje!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja trazim na svakom servisu da mi zamjene taj filter, nije nekakav trosak a u prosjeku sam na servisu svaka 3mj. i filter grozno izgleda svaki put! Tako da je moja preporuka da se mijenja barem jednom godisnje!

Evo prosli servis je bio 23.2. i onda mijenjan filter kabine.

Ovako on danas izgleda:

post-15263-14331566784989_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima!

Doslo je vrijeme za redovni servis, znaci ulje + svi filteri..

E sad, zanima me koji su najbolji filteri ulja i goriva, sjecam se nesto da mi je prijatelj govorio da je za filter ulja najbolje uzeti MANN filter, a filter goriva Bosch..

Jel to ok ili imate bolje prijedloge? Zanima me i di je najbolje kupiti te filtere? I u servisnoj knjizici pise da moja Laguna 3 2.0 150hp ima spremink od oko 5 ulja, nekako mi se to cini malo?!

Hvala na odgovorima! LP

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Doslo je vrijeme za redovni servis, znaci ulje + svi filteri..

E sad, zanima me koji su najbolji filteri ulja i goriva, sjecam se nesto da mi je prijatelj govorio da je za filter ulja najbolje uzeti MANN filter, a filter goriva Bosch..

Jel to ok ili imate bolje prijedloge? Zanima me i di je najbolje kupiti te filtere? I u servisnoj knjizici pise da moja Laguna 3 2.0 150hp ima spremink od oko 5 ulja, nekako mi se to cini malo?!

Hvala na odgovorima! LP

Provjeri ovo za ulje, znam da ide dosta ulja u vecinu varijanti 2.0dci, kod mene ide 7,8l ako se ne varam!

Link to comment
Share on other sites

Provjeri si u knizici vozila Kod dotocnog motora, pa ce ti mudriji od mene po njemu pronaci kolilo ide ulja unutra.

Meni ti je naljepnica s tim podatkom medju prvim stranicama servisne knjizice.

post-15263-14381828940812_thumb.jpg

Moj ti je ovaj M9R.

Link to comment
Share on other sites

Meni se Bosch filter goriva pokazao loš, zato što je niži par mm, pa u sustavu uvijek ima zraka i nakon što odstoji par sati upaliti motor iz prvog puta nije bilo moguće.

Sada sve filtere uzimam Purflux što i je prva ugradnja. Ulja ti vjerovatno ide 7-7.5L

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Doslo je vrijeme za redovni servis, znaci ulje + svi filteri..

E sad, zanima me koji su najbolji filteri ulja i goriva, sjecam se nesto da mi je prijatelj govorio da je za filter ulja najbolje uzeti MANN filter, a filter goriva Bosch..

Jel to ok ili imate bolje prijedloge? Zanima me i di je najbolje kupiti te filtere? I u servisnoj knjizici pise da moja Laguna 3 2.0 150hp ima spremink od oko 5 ulja, nekako mi se to cini malo?!

Hvala na odgovorima! LP

 

 

6.6, 7.4. 7.8 ili 8.2 litara. Kada je L3 u pitanju, to je zapremina ulja koje se menja uz zamenu uljnog filtera.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Prije par dana sam mijenjao filter klime i stavljao onaj spray za klimu ali smrada nikako se riješiti pa sam probao i sa aktivnom pjenom ali nista nakon nekog vremena par sati sto auto stoji i kad se upali zasmrdi i kasnije sve ok ko da je kakav leš u ventilaciji ima ko ideju kakvu kako riješiti u čemu je problem

Link to comment
Share on other sites

Upravo promjenio filter klime i dezinficirao sustav.

Ako vam ikoji majstor to radi bez da skida pretinac, bježi dalje. Filtri su bili nagurani jedan preko drugog, zguzvani i ne znam dal su icemu služili kao takvi.

One upute s gornjeg linka su super, samo u koraku (mislim 4) kod skidanja nemaju tri šerafa unutar pretinca nego dva, a treće je onaj pipac na klik klak pa se sam potegne van cijeli pretinac, nema 5-og šerafa.

 

Za dezinfekciju nisam uzimao taj aerosol koji se koristi u kombinaciji s recirkulacijom nego sam uzeo od Valea raspršivač koji ide na ulaz zraka pod haubom.

Po uputama ide 5x5 sekundi špricanja, ali ima ful toga u bočici pa sam toga duplo i još po malu u kabini u svaki otvor ventilacije i u praznu rupu di ide filter klime (dobije se cjevčica od pola metra na šprici pa možeš gurnuti).

 

Nadovezao bi se i na gornju sliku starog filtra od wankela: nije to zmazani filter (možda malo prašnjav) nego je sa aktivnim ugljenom u sebi (crno) pa djeluje zmazano. Moj je novi takav (osim prašine).

Link to comment
Share on other sites

Problem je u začepljenom odvodu kondenzata. Koji nastaje kad se klima ne koristi redovito. 

Link to comment
Share on other sites

Problem je u začepljenom odvodu kondenzata. Koji nastaje kad se klima ne koristi redovito. 

I ja sam to promislio ali ja je ne gasim uvijek je na auto i gledao sam ispod kad radi curi ispod kondenzat e sad jedino da probam nekom žicom malo pročistiti od ispod auta taj odvod nemam vise ideja

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.