Jump to content

Clio 1.5 dci 60 kw dimi i ficuka


luka96lukas

Recommended Posts

Dobar dan,novi sam na forumu pa ne zamjerite prvi puta pisem temu tako da slobodno me ispravite.:)

Ovako kupio sam clio 1.5 dci 60kw,kao jaci model sa dinamic opremom ako se ne varam 2003 je godiste..auto je mehanocar pogledo i rekao za te novce je super i na prvom zavoju nakon stp je kupljen pogledam u retrovizor auto dimi?mehanicar se vozio iza mene kaze egr ventil...on ga je ocistio ,ali nikakvih poboljsanja nije bilo,kao treba kupiti novi ventil..a turbina fino ficukala pa ja mislio tako

Mora jaci je model,ali neki dan govori mi prijatelj mehanicar ako ti auto dimi i ficuka moguce je da je turbina vrisnula..sada molim za pomoc sta uciniti??

Link to comment
Share on other sites

Crni gusti kao da čađa ide

Dizne, vt pumpa, EGR. Ako je meh očistio i ne pomaže probaj ga blokirati da ne kupuješ bez veze novi (drugi).

Link to comment
Share on other sites

Pumpa je mijenjana na velikom servisu cim sam

Kupio auto..

Dali

Imao tko iskustva u blokiranju egr-a da ne cekam kod mehanicara?

Link to comment
Share on other sites

Moj prijedlog kod ovakvih problema. Odvesti auto provjerenom i dobrom mehanicaru i pricekati cifru popravka. Ici redom i serafit lijevo desno je na razini igranja lota.

Link to comment
Share on other sites

Čim on fićuka i dimi crno, provjeri cijevi od kompletnog usisa. Rekao bih da ti je šupalj usis i da previše goriva dobiva. Pogledaj i MAP.

Link to comment
Share on other sites

A jesam se uvalio u probleme sa tim autom..

Dobro ima tko za preporucit mehanicara?

Link to comment
Share on other sites

da napišem nešto, jel auto fučka il trubi?

ak je više kao truba onda je možda intercooler podrapan puknut ili neko crijevo od njega,....malo to pogledaj sam...negdje gubi zrak možda

Link to comment
Share on other sites

a mehaničar na broj 01 3730777.

na mom 60kw je davne 2005. doktorirao, hehe

Edited by penezic
Link to comment
Share on other sites

Možda je samo fino načipan auto pa zviždi turbina i ide dobro.

 

Inače, pohvale mehaničaru koji ti ga je preporučio na prvu za kupnju :)

Link to comment
Share on other sites

Možda je samo fino načipan auto pa zviždi turbina i ide dobro.

 

Inače, pohvale mehaničaru koji ti ga je preporučio na prvu za kupnju :)

To je ipak samo čovjek koji štiti svoju struku :D

Link to comment
Share on other sites

Vidiš da je već dok se vozio iza njega nakon kupnje krenuo s dijagnozama, stvarno ima đon obraz :)

Link to comment
Share on other sites

Ma imam priliku voziti 1.5 dci 48kw ide 160 kmh,ovaj 60kw ide isto 160 kmh i a nije da nesto bolje vuce tak da mislim da nije cipiran jedino ako

Je otvorio turbinu pa zato ficuka,a nista bolje ne ide...

Link to comment
Share on other sites

Kao što ti rekoše ljudi , prvo promjeni majstora a onda neko ko zna nek ti pregleda sistem dovoda zraka u motor , jer po svim simptomima (dimi , ne ide , fućka) dio pritiska turbine izlazi gdje ne treba...

Link to comment
Share on other sites

Lukas, malo kasnim... Kod mene egr zakrenut/blokiran vec godinama... Od oko stotinjak i nesto tis km... Sad je oko 250 k km... Dimi crno sam kad se ga stisne, inace ne... Fucka samo ak pazljivo slusas. Moj je nasviran na cca 100ks jos odavno... Ide miljama bolje od 48kw, a malo bolje od 60tke.... Sretno i javi tu kak napredujes... Zivio!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

evo ovako nakon sto sam uhvatio vremena otisao sam kod mehanicara..Nastalo je sljedece..
zovem broj koji mi je korisnik Penezic dao javlja se gospodicna i kaze rade do 17 mogu doci.Autoservis gudač samoborska 72,uredu hvala vidimo se.Dolazim na samoborsku kucni broj 72,a tamo autoservis kocman,a na broju 70 gudač gledam lijevo desno ,a lijevo pun parkin renoa,a desno nista i reko odo lijevo i dok sam cekao mehanicara nitko iz gudaca u 20 min nije izasao ni usao,a sto se tice Kocmana samo rijeci hvale covijek je rekao sve kako je i vidi se da imaju iskustva rade ljudi pretežito reno ocistio egr ventil auto gotovo vise i ne dimi.Rekao je da sipam aditive i da moram promijeniti turbinu.
E sada sam zvao servis tubrine puric traze 1800-2200 za reparaciju a 2400 nova..misljenja iskustava?

Ps. kada sam dosao covijek je sacuvao čadu iz egr-a da pokaze ostao sam zaprepasten..(trzuo sam mobitel pa je ispalo lose ugl ima dostaa!)

post-16387-0-30623400-1434576895_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.