Jump to content

Daljinsko zaključavanje ne radi


goran gagi

Recommended Posts

pozdrav ljudi,

imam problem evo po forumu trazim vec tri sata i po googlu od sinoc

naime auto je scenic 1,6 rt 1998 god sve super i sve pet do sinoc

isao u ducan i nisam mogao na daljinsko centralno zakljucati pa ga ostavio na deset petnest minuta otkljucanog 

vratio se natrag i blica lampica blokade motora( ok desavalo se udjem unutra na daljinski otkljucam -zakljucam i sve ok pali i vozi)

no sinoc nista klikam ko manijak ali nista nece da otkljuca zakljuca preko kljuca i nemogu ga upalitisamo vergla

1.baterije promijenio stavio nove ---0

2,skinuo minus klemu na pol sata vratio opet--- 0

3.centralno zakljucavanje  iznutra preko tipke na za zakljucavanje ispod sva 4  radi sve pet

4.na kljucu svjetli ledica crvena a kad pogledam preko kamere na mob blicne kad stisnem i ona druga lapica

5.auto kupio rabljeni dobio sam jedan kljuc otvorio ga ali u njema ni jednog 4znamenkastog broja samo vise brojeva

6.akumulator je skoro nov 

 

e sad sta da radim zvao desetak autoelektricara svima moram doslepat auto da ga spoje i ako ce uspjet popravit

ako ko zna da ne moram ici u servis plz.

pomoc

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najvjerovatnije ti se uključila zaštita paljenja motora,meni je tako bilo otišao je mislim da se zove imobiliser

Link to comment
Share on other sites

je ukljucila se blokada motora zanima me kako da je maknem nemam dva kljuca nije mi jasno kako odjednom sad

Link to comment
Share on other sites

a da pokušaš ponovno uparit ključ s autom..znači ubaciš ključ u bravu,stisneš i držiš tipku za zaključavanje na ključu i daš kontakt dok ti se ne ugasi lampica imobilizatora

Link to comment
Share on other sites

ok hvala nisam to probao to prvo ujutro idem probati pa javim . hvala

Link to comment
Share on other sites

nista ni od toga .obisao 5 elektricara svi cim kazem sta je odmah doslepaj ga pa ce mo probati e sad sam malo lud

Link to comment
Share on other sites

Ne tako. Ključ moraš ponovno sinhronizirati sa sustavom za otključavanje auta.

Napravi ovu proceduru.

 

1. Uđi u auto i zatvori vrata.

2. Pritisni i zadrži centralni botun za zaključavanje cca. 5 sec. Vrata će se automatski zaključati i odmah otključati. 

3. Sada će ti Immo lampica svijetliti konstantno (neće blicati) i u tome trenutku imaš 10 sec. za slijedeću akciju.

4. Usmjeri ključ prema prijemniku signala (na stropu pored retrovizora). Pritisni jednom na ključ i vrata će se zaključati. Pritisni drugi put i vrata će se otključati.

5. Sada će Immo lampica početi opet normalno blinkati.

 

Isprobaj da li ključ uredno otključava/zaključava vrata i da li možeš upaliti auto.

Link to comment
Share on other sites

E to sam i ja napravil kad nisam mogal otkljucat na daljinjski,a velis da to resava i problem bkinkanja imobilizstira,jer ja s jednim ključem palim auto,a s drugim ga otkljucavam..

Link to comment
Share on other sites

To riješava kod onih koji imaju IR daljinsko otključavanje/zaključavanje.

Ako ti imaš kao i ja RF onda ništa od toga.

Link to comment
Share on other sites

Ubiti ovim mojim postupkom se nije ključ sinkronizirao s autom jer sam moral svaki put ponavljat isti postupak da bi ga upalio..

Probat cu ,pa javim..

Edited by Ivan1902
Link to comment
Share on other sites

Evo ovako od silnih majstora koje sam zvao bio sam lud na preporuku frenda otisao u zak renault servis u karlovcu objasnio o cemu se radi covjek dosao prikopcao ga na laptop nakon pol sata sat posla popravio jeftino dao par savjeta ;) i preporucio da si narucim kljuc novi za svaki slucaj da imam (719kn) sto cu i napravit vjerojatno sam mogao to i sam no eto nakon 20-30 km biciklom i trazenja majstora i njihovih neprofesionalnih odgovora.....zvanja tel...

Ipak ja sam zadovoljan i moja preporuka za njih zak. Stvarno fer i ok.

P.s. nije nikakva reklama samo evo moje iskustvo i hvala decki na savjeetima!

Link to comment
Share on other sites

nisam jer u to vrijeme mi je bas on popravljao ali kao sto kazem dao mi je par savjeta za ubuduce ;) hvala ti svejedno

Link to comment
Share on other sites

A tako.

Onda možeš te savjete podijeliti s nama. Možda nekome budu od velike koristi i pomoći.

U svakom slučaju drago mi je da si to riješio. Nije baš ugodno imati auto koje nemožeš zaključati.

Link to comment
Share on other sites

slicno nesto je i on radio ali nije radilo ovo pod 2. nakon sto drzi tipku za otklj/ zaklj. nije se htijelo otkljucat zakljucat samo otkljuca i to to e sad onako amaterski od moje strane on je rucno unio kod koji su mu javili i onda je nastavio slicno ko tvoje sto si napisao sihronizirao kljuc s autom i sad radi tako da kazem mozda sam i ja to sam sve mogao ali eto ja zadovoljan s svojim francuzem

zapisao sam si taj kod i zapisao si kako to ide ali cu si napravit kljuc rezervni za svaki slucaj i on sam je rekao da to vrijedi za modele do 2000 da su to dosta nespretno napravili

Edited by Ivan1902
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.