Jump to content

Pucketanje kad motam volan


capy

Recommended Posts

Imam jedan problem,naime kada motam volan na mjestu u lijevu i desnu stranu cuje se nekakvo pucketanje ali prije pucketanja se cuje nekakav metalni zvuk napinjanja i onda pucketanje do tri puta i primjetio sam da je zvuk pucketanja sve jaci.... bio sam i na servisu i nisu otkrili nista samo su mi rekli da je sve ispravno sto se tice trapa i amortizera i da pratim situaciju.Sad mi se i letva volana mota po glavi ali me cudi da to u servisu nebi vidjeli...molim pomagajte.. a radi se o meganu lll 1.9...

Link to comment
Share on other sites

Kazu da su gledali lezaje amortizera i da je sve ok... to su i oni pretpostavljali. Jos su mi rekli da se to cuje sam kad je trap po opterecenjem a kad je na dizalici nista...

Link to comment
Share on other sites

Zavojnica bi strugala po volanu,ovo pucketanje ili lezaj amortizera ili mozda puko amortizer skroz dolje

Link to comment
Share on other sites

Meni je to napinjanje cudno. Moje misljenje odmah je bilo da nesto sa oprugom nevalja jer mi je taj zvuk davao na to...i zvuk dolazi iza diska prema sredini motora kako idu spone i drugo.

Link to comment
Share on other sites

Križ kardana stupa volana se olabavio?

Link to comment
Share on other sites

Centrirao sam prije par mjeseci trap..i jedino je volan bio za centrirat...jel moguce da nisu nesto dobro stegli ako to ima veze s tim

Link to comment
Share on other sites

Meni je isto tak bilo samo što je meni cvililo kao da se cijeli raspada.I onda isto tako šalica amortizera,letva volana bla,bla..stari mi digno auto na dizalicu i veli zvuk izlazi iz kugle.Probušio kuglu tj.onu gumu i utiskao malo ulja i sad opet kao novo..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni su rekli da je bila slabo stegnuta letva....a koliko sam vidio ispod vozaceve strane su nesto zatezali i koliko sam cuo dok su radili da su spominjali lijevu stranu i da vida ima osigurac, a da je desna ok..e sad koja i gdje su oni stezali nisam tocno vidio..sory.

Uglavnom da se to od vibracija i od raznih udaraca po nasim cestama zna desiti.

Link to comment
Share on other sites

Znaci sa vanjske strane auta? Jer meni na Cliu nesto pucketa kod motanja, ali mi se cini da je zvuk u kabini kod nogu.

Link to comment
Share on other sites

Kriz volana, a letva ko letva se drzi na dva sarafa. Barem na cliu 3. Meni su mjenjali. Moze bit x stvari kad nesto pucka ili lupketa pa i sam elwktricni stup volana u clia 3.

Link to comment
Share on other sites

Da sa vanjske strane...kod trapa ispod vozaceve strane..nisam mogao ispod dizalice pa nisam vidio tocno koja. Isao sam kod ovih sta centriraju trap i popravljaju ovjes pa ako imas kojeg slobodno odi meni se uzeli 40 kn..Kod ovih u servis vise nema sanse sve strucnjak do strucnjaka.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.