Jump to content

otvaranje haube


dado_split

Recommended Posts

Pozdrav, na koji najbezbolniji nacin da otvorim haubu. Sajla od haube mi je negdi ili pukla ili otkacila se od rucice pa do sistema za otvaranje. Vjerojatno kada sam spaja muziku na akomulator kad sam sve raskopa da provucem kabele negdi se odspojila sajla. Cita sam na stranim forumima da je iz dva dijela spojena...

E sad spominju i da se hauba moze otvoriti ako se maknu prednje dvi maske kraj prednjih farova al nisan bas vidija neke koristi. Pa ako ima ko iskustva sve ne dobro doslo

Link to comment
Share on other sites

Iz dva dijela je i najvjerojatnije ti se otkačila na tom spojnom mjestu.

 

Prvo skineš onu crnu plastičnu masku pored lijevoga fara (vozačeva strana). Kad nju skineš unutra poviše kilera prema haubi ćeš vidit drugu plastičnu masku (bijele ili sive boje) i nju isto skineš. Sada provučeš ruku kroz taj otvor i poviše rebraste cijevi usisa zraka napipat ćeš to spojno mjesto od sajli.

Na slijedećoj slici vidiš tu drugu plastiku kako izgleda i krugom je označeno mjesto gdje se nalazi ta spojnica kabela.

 

post-14075-0-64039300-1434447116_thumb.j

 

To spojno mjesto rukom povuci prema doli. Nije zavidano nego je samo zakačeno za šasiju. Na idućoj slici se vide dvije rupe u koje je zakačeno (ovo na slici je tip naknadno uvatio vezicama).

 

post-14075-0-48464500-1434447108_thumb.j

 

Kad je povučeš dolje odvoji plastiku na dva dijela i ugledat ćeš samo spojno mjesto.

 

post-14075-0-50194900-1434447122_thumb.j

 

Najvjerojatnije ti je pukla ili ispala kuglica prve sajle od metalnog držača druge sajle koji je u obliku slova "u".

Haubu otvaraš da povučeš ovaj završetak u obliku slova "u".

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Meni je danas isto pukla sajla ili se otkacilo negdje, nema otpora na rucici..

Kako uopce doc do ovog spoja..masku ne mogu skinut kad se skida iznutra-branik je drugaciji (Megane sport)a i mrezice su cak mislim u jednom komadu..

Ima neko bezbolnije rjesenje jel mogu zavuc ruku negdje drugdje?

Hvala

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

ako se samo otkacila skida se prednja maskica kod lijevog fara i tu se moze do nje...blizu tog fara je jedan po meni glupi sistem spajanja 2. sajle i tu se hoce otkvacit...

Link to comment
Share on other sites

Rjeseno..ispala sajla iz onog glupog spoja kraj desnog fara..hvala krunek.,hvala svima

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.