Jump to content

Krckanje plastike na B stupu


franzi

Recommended Posts

Pozdrav, ona plastika izvana na B stupu, između prednjih i zadnjih vrata, krcka mi na obje strane, najviše kod uvijanja karoserije i kad se prelazi preko neravnina. Naočigled krcka jer je mogu savijati rukom, ima lufta i nije skroz čvrsta. Kako to riješiti? Koliko vidim ima samo jedan šaraf na dnu, zatezanje i ne pomaže.

Link to comment
Share on other sites

Jesi siguran da čuješ tu vanjsku plastiku.

Kod mene je slično škripanje prestalo kada sam silikonskim sprejom tretirao gumenu brtvu svih 5 vrata i to ponavljao svake godine.

Link to comment
Share on other sites

Jesi siguran da čuješ tu vanjsku plastiku.

Kod mene je slično škripanje prestalo kada sam silikonskim sprejom tretirao gumenu brtvu svih 5 vrata i to ponavljao svake godine.

 

100%. Zato jer kad je gurnem rukom čujem identičan zvuk. Ja sam silikonskim sprejem našpricao samu bravu (onaj unutarnji dio) i jedan dio krckanja je prestao, ali ovo je ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Jel tvoj karavan?

To je krckanje susjed imao na svom karavanu 2007g. Nakon puno muke otkrili smo da na B stupu fale 2 točkasta vara. U servisu su to riješili tako da su malo razmaknuli limove i stavili silikon.

Link to comment
Share on other sites

Nije karavan, hatchback, sa panoramskim krovom. Našao sam na netu da su u servisima ispod te plastike stavljali bubble foam... vidjet ću jel mogu nešto improvizirat, samo da nađem torx odvijač. :D

Link to comment
Share on other sites

Odvratno škripi :blink:

Probao sam kod sebe,plastika se na snažni pritisak uvija ali ne škripi.Skini je,očisti dosjede i našpricaj rubove silikonskim sprejem.

Ako to ne pomogne tada podmetni tanku gumu (od zračnice gume bicikla) pod ćoškove.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.