Jump to content

Zapinjanje mjenjaca


Hell666

Recommended Posts

Nedavno sam kupio Megane II, 2007. godiste, sedan, 1.5 dci, 86 ks. Presao je 130000. Zadovoljan sam sa svime, ali sam primjetio da ponekad zapne mjenjac kod prebacivanja iz 1. u 2. brzinu. To se dogadja kada je auto hladan, ali ne uvijek. Do cega bi moglo biti?

Link to comment
Share on other sites

tako je i meni, mijenjao sam ulje ali i dalje osjetim da ide malo teze kada preko zime prebacujem u drugu, isto mi je bilo na ax-u

Edited by Zek@n
Link to comment
Share on other sites

Ja bi isto krenuo od ulja, u par navrata ista situacija. Odgovarajuće ulje i točna količina i nije bilo zapinjanja.

Link to comment
Share on other sites

Odi u bilo koju trgovinu kao auto kreso ili tokic i oni ce po katalogu vidjeti sta trebas.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj u papirima.

Vjerojatno ide GL4 75W80 trebaš kupit 2L i ostat će ti malo kod promjene

Link to comment
Share on other sites

Meni na starom autu ford fiesta 95 god. kada je bila zima nisam mogao ubaciti iz 1 u 2 i obratno... morao sam se voziti kilometar ili dva da bih mogao laganije ubaciti.... Cijelo sam vrijeme mislio da je do temperature :).... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.