Jump to content

Pokazivač goriva Laguna II


iglocsfi

Recommended Posts

Imam pitanje. Otkako sam uzeo Lagunu jučer mi se prvi put desilo da je auto na rezervi tj nije pokazivao da je na rezervi.

Auto je bio na nizbrdici i na kontakt kazaljka pokazivača skoro pa se nije pomakla. Komp. kaže da ima goriva za 113 km no kazaljka zabijena u crvenom a lampica od rezerve ne svijetli.

Upalim auto a on počne kasljati kao da je bez goriva (srećom benzinska na 300 m od mene) i natankam ga i sve 5.

Mene zanima na koliko se pali lampica od rezerve? Tj kako on gleda rezervu po putnom kompu ili po kazaljci obzirom da lampica svijetli prilikom kontakta pa predpostavljam da je po tom pitanju OK.

Link to comment
Share on other sites

Meni na benzincu (1.6 16v) se pali kad kilometri padnu na nekih 90 do praznog tanka. I onda se u istom trenu pali lampica i na kompjuteru više nema kilometara nego se pokažu crtice.

Link to comment
Share on other sites

znaci komp. odradjuje paljenje lampice a ne kazaljka. Hvala na informaciji

Link to comment
Share on other sites

Tako nekako!

 

Kako mi je objašnjeno, plovak daje početni signal kompu i početni položaj kazaljki goriva kod paljenja auta, a onda komp miče kazaljku i smanjuje kilometre prema režimu vožnje i potrošnji.

Link to comment
Share on other sites

Meni se pali lampica kad po kompu ima jos za 70 km

I onda isto samo stavi crtice

Link to comment
Share on other sites

a kako kazaljka stoji da li si primijetio? da li je zakucana skroz dolje ili je ipak malo dignuta?

Link to comment
Share on other sites

Kad upali lampicu zakucana mi je skorz dolje

Nekad zna bit na pola crvenog al jos lampicu ne pali

Mislim da ti se kazaljka pomice po trenutnoj potrosnji

Ako se zesce vozis ona bude opala malo dolje a nakon toga se vozis normalno i stalnom brzinom bude se malo podignula

Tak je barem kod mene

Link to comment
Share on other sites

meni je kazaljka bila skros dolje ... možda milimetar da se pomakla a rezerva nije svijetlila... zato me zanima Vasa iskustva.... ma ovaj put idem dok ne zasvijetli pa makar ostao na cesti... da znam na čemu sam :) Jel radi ispravno ili ne :)

Link to comment
Share on other sites

Pa onda karnister u gepek i vozi dok se ne upali

Prati po kompu za koliko jos km imas pa ces vidjet

Meni se svega 2 puta upalila jer cim dodjem do crvenog odma idem na benzu

Jer ako slucajno moram punicu nekam vozit ona fraze dobije cim vidi kazaljku blizu crvenog

Hehehehe

Link to comment
Share on other sites

Tak ce i biti sa karnisterom... kod mene uvijek troje djece u autu ... ali čisto sam radoznao :)

ja osobno vise volim kad punica sjedne u auto :) ona tanka auto cim ima ispod pola rezervoara :) samo...HM... nešto se rijetko vozi u mom autu u zadnje vrijeme :(

Link to comment
Share on other sites

Nisam obracao pozornost na položaj kazaljke kad se upali rezerva, ali je sigurno pri dnu crvenog podrucja ili skroz na dnu. Kad mi kazaljka dirne crveno područje na instrumentu onda imam još nekih 150 km vožnje.

Link to comment
Share on other sites

Upamtio sam kilometražu kad je dirnula crvenu 176 km je pisalo da ima još goriva... Definitivno ide karnistar dizela u gepek kroz koji dan... moram istestirati da znam situaciju...

Link to comment
Share on other sites

Lampica se sigurno pali ispod 100 km. Koliko ispod ovisi o režimu vožnje

Link to comment
Share on other sites

Zašto ne otiđeš u "Test Mode" table pa će ti prikazati točnu količinu preostalog goriva u tanku u litrama.

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da mi je dokumentacija na njemackom ne razumijem pretjerano istu a niti dio prebacivanja po prikazu kroz opcije putnog kompa nisam bas sve skuzio iskreno...

Ali ipak do sada sam se uvijek oslanjao vise na kazaljku pokazivaca a sa ovim autom nisam siguran u sto da se oslanjam :)

Link to comment
Share on other sites

Idi u test table jer ćeš usput testirati i lampicu da li je OK.

 

Daj kontakt (bez paljenja motora). Pritisni i zadrži par sekundi pritisnuto tipklalo putnog kompa na ručici brisača. U jednom trenutku će ti se popaliti sve lampice na tabli, na displayu će se popaliti svi njegovi segmenti i kazaljke će se same pomicati.

Tada pustiš tipkalo.

Sljedećim kratki pritisak na tipkalo kompa na displayu će ti prikazati količinu goriva u tanku.

Sa sljedećim kratkim pritiskom na tipkalom će ti na displayu prikazati da li postoji koja memorirana greška na kompu table (grešku prikazuje u obliku slova - četiri slova ukupno).

 

Iz test moda izlaziš (usput time i poništavaš eventualne greške) tako da stisneš Reset botun na tabli.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na detaljnom odgovoru.

Napraviti cu po tvom opisu cim auto bude kod mene ..

Hvala jos jednom

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.