Jump to content

Renault kartica popravak


tomislavwarm

Recommended Posts

Evo da opišem postupak:

 

Uzmete karticu i pokušate je otvoriti na sve načine. Od privjeska 1 cm možete slobodno trgati, ali kasnije morate jako paziti. Možete otvarati sa strane oštrim nožem (lakše je za nazubljenim jer brzo skida plastiku). Po poljepljenim sa strane režite dok ne dođete do kartice. Kad dođete samo je skinite.

 

E ovako kod mene je bio problem sljedeći:

 

Nije htio paliti i gasiti vozilo, ali je htio zaključavati.

 

Nije htio paliti i gasiti jer se zavojnica odlemila:

 

azi46as.jpg

 

Prilikom skidanja meni su se pokidali kontakti za bateriju pa sam i to morao lemiti. Uglavnom prilkom lemljenja tih mali pozlaćenih kontakata vraćate ih sa suprotne strane pločice:

 

fRF7aFH.jpg

 

Kod zavojnice Vam je bitna samo ona jedna strana gdje su dva velika lema. Sa druge strane se samo pridržava da ne "leti" po ključu. Meni se taj sa suprotne strane potrgao i više ga ne mogu zalemiti. 

 

EFzvwIs.jpg?1

 

Kad sam sve završio radi paljenje i gašenje (detektira karticu).

 

RE3NjQy.jpg?1

 

Problem je sada neće zaključavati i otključavati (baš sam sreće)... Brat mi je iskidao unimetar pa sam ne mogu izmjeri gdje "zapinje", ali ako neko zna neka opiše pa ću popraviti i staviti upute. 

Link to comment
Share on other sites

ja sam prilikom rastavljanja oštetio zavojnicu pa nije htjelo više ništa, no na ebay-u je nekih 50-ak kn bila nova zavojnica i nakon zamjene sve radi super

Link to comment
Share on other sites

Ja isto mislim da je do zavojnice... ali tražim potvrdu ... gledao sam ima za oko 10 funti oko 100 kn ... daj link ako si nedavno kupio... 

Link to comment
Share on other sites

Nije zavojnica. Problem ti je u bateriji. Vidim da si lemio i te metalne kontakte za bateriju. Ili si ih loše zalemio pa stoje razmaknuto i ne dodiruju bateriju ili je baterija oslabila.

 

A možda si jednostavno okrenuo bateriju naopako. 

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Sve sam pokušao od baterije do okretanje baterije .... Da sam loše zalemio poispadali bi kontakti... sumnjam da sam možda jedan od onih dva čipa oštetio prilikom otvaranja....

Link to comment
Share on other sites

Tko je u Zg to jednostavno riješi kod ključara u CC1. Popravlja kartice brzo i ne preskupo

Link to comment
Share on other sites

Tko je u Zg to jednostavno riješi kod ključara u CC1. Popravlja kartice brzo i ne preskupo

 

Nemoj mi njega spominjati. Bio sam kod njega 4 puta.

 

Donio sam mu ključ u srijedu i rekao mi je da će biti sutra gotov. Rekao sam mu da ću doći u petak. Došao sam u petak, rekao je kako nije još promijenio i da dođem sutra. Rekoh mu evo mene u ponedeljak.Dođem naravno nakon 3 dana te je rekao kako mu nema majstora i ne zna kad će mu doći, a da on ne želi ništa popravljati bez njega (jadničak mali, omatorio za to vrijeme). Pitao sam ga kad će stvarno biti gotovo rekao je dođi sljedeći tjedan oko četvrtka garantiram ti da će biti gotovo. Dođem ja kao budala ponovo i nije bilo popravljeno jer se gospodin selio na dugu lokaciju, kod drugih pokretnih ima radionicu. Zahvalio sam mu se na dobrome poslu, uzeo sam svoj ključ i krenuo sam u popravljanje :)...

 

Moram napomenuti da je gospodin imao moj broj mobitela i mogao me kontaktirati da nije još gotovo (da ne dolazim bezveze). Kad mi je vraćao ključ i  novo kućište tražio je kojih 20 minuta jer je zaboravio gdje je stavio. Toliko o dobroj i profesionalnoj usluzi. Ja sam iz Zagorja pa gorivo tamo-nazad izađe oko 50 kn. Znači polupao sam bezveze 200 kn. Ali sve je to u redu.

 

Toliko o njegovoj brzini, a cijena je bila 200 kn. Još mi je pričao kako je spustio sa 300 kn na 200 kn.

Link to comment
Share on other sites

Hm, moj prijatelj koji ima Scenic iz 2007 došao tamo u šoping, ostavio karticu, vratio se za 20 min i sve bilo gotovo...

Link to comment
Share on other sites

Nemoj mi njega spominjati. Bio sam kod njega 4 puta.

Donio sam mu ključ u srijedu i rekao mi je da će biti sutra gotov. Rekao sam mu da ću doći u petak. Došao sam u petak, rekao je kako nije još promijenio i da dođem sutra. Rekoh mu evo mene u ponedeljak.Dođem naravno nakon 3 dana te je rekao kako mu nema majstora i ne zna kad će mu doći, a da on ne želi ništa popravljati bez njega (jadničak mali, omatorio za to vrijeme). Pitao sam ga kad će stvarno biti gotovo rekao je dođi sljedeći tjedan oko četvrtka garantiram ti da će biti gotovo. Dođem ja kao budala ponovo i nije bilo popravljeno jer se gospodin selio na dugu lokaciju, kod drugih pokretnih ima radionicu. Zahvalio sam mu se na dobrome poslu, uzeo sam svoj ključ i krenuo sam u popravljanje :)...

Moram napomenuti da je gospodin imao moj broj mobitela i mogao me kontaktirati da nije još gotovo (da ne dolazim bezveze). Kad mi je vraćao ključ i novo kućište tražio je kojih 20 minuta jer je zaboravio gdje je stavio. Toliko o dobroj i profesionalnoj usluzi. Ja sam iz Zagorja pa gorivo tamo-nazad izađe oko 50 kn. Znači polupao sam bezveze 200 kn. Ali sve je to u redu.

Toliko o njegovoj brzini, a cijena je bila 200 kn. Još mi je pričao kako je spustio sa 300 kn na 200 kn.

Da je mene tako izvozao cuo bi me na veliko. Takve treba dobro prodrmat. Nebi mu nitko vise dosao kakav profesionalni jadnik. Tako je prosao od mene serviser za usisavac. Jest da sam poludio, ali jest da sam i glanc novi usisavac dobio.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam svadljiv. Uzeo sam ono što je moje. Imam konjske živce očito :) . Ako si ikad tamo bio dva su radnika: Onaj stariji je gazda on sve zaprima, ali neće ništa raditi, a onaj drugi mu je radnik i on sve radi. Puko mi je film kad je rekao da nema radnika i da on ne misli raditi, ali je zato dao garanciju da dođem sljedeći tjedan u četvrtak (10 dana vremena) da će sve biti rješeno. Očito da mu nije bilo radnika, a on se morao seliti....

 

Možda sam samo pogriješio vrijeme (možda bi sad napravio odmah), ali znam da me on više nikad neće vidjeti.

Link to comment
Share on other sites

Ja isto mislim da je do zavojnice... ali tražim potvrdu ... gledao sam ima za oko 10 funti oko 100 kn ... daj link ako si nedavno kupio... 

ima već pol godine, ne mogu pronaći link, ali negdje na forumu već ima tema, mislim da je bilo tako oko 50 kn...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.