Jump to content

Laguna 2.2 dCi 110kw info o injektoru


Dva

Recommended Posts

Pozdrav

Evo taman sam stigao na godisnji, a laguna mi je ostala na 2/3 puta pa si kalkuliram gdje i kako da je odvezem. Medjutim, imam nesto tehnickog i mehanickog znanja pa reko da pokusam sam otkloniti kvar prije slepanja, barem da pokusam :)

Dakle to je Laguna iz 2005. s motorom koji ima 110kw, 2.2 dCi. 

Problem je sljedeci, motor je odjednom poceo gubiti snagu i uocio sam da je 3. injektor fisko mastan i da pored njega izbija kompresija. Cuje se bas u leru izbijanje kompresije pored injektora ks ks i vidi se vruca para. Auto i dalje vozi, ali naravno to nije to i odlucio sam ga ostaviti da se ne desi jos veci problem.

E sad, bio je mrak, jucer kasno na vecer nigdje nikoga, auto sam ostavio, pa smo se preselili u drugi s prtljagom i dosli do mora.

Mene zanima u cemu je problem s tim injektorima, ovo mi je vec drugi u 4. mjeseca (prvi je stradao vec), inace ostalo je sve ok. Sto to odlazi, a injektor i dalje radi?

Kolike su sanse da je se podloska koja drzi injektor jednostavno otpustila, jer bih se zaputio do auta s alatom?

 

Isprika zbog duzeg posta.

 

Mario

Link to comment
Share on other sites

Bakrena podloška ispod injektora je vrisnula. Ne znam kako ti se to dogodilo, ja nikada nisam imao s tim problema. Pokušaj sam promijeniti tu podlošku (ako injektor nije zapekao jer onda će ti trebati izvlakač), nije skupa. Naravno, kupi je u ovlaštenog i dotegni injektor na propisani moment (prvo stezanje 6Nm, drugo stezanje 360+-30 stupnjeva).

Link to comment
Share on other sites

Moguce je, pogotovo ako je nedavno mjenjana. Ako nije ispod podloske ocisceno kako treba, nakon nekog vremena pocne pustati.

 

P.S.usrmaatre me prestigao :p

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na odgovoru. Mislio sam se sad zaletiti s kumom da pogledam situaciju, jer jucer nista nisam vidio (slabo svjetlo, masnoca). Jel mi mozete reci koji mi kljuc treba za skidanje injektora, posto sam malo ogranicen ovdje na moru, ali snaci cu se, ako nista drugo da mi se alat posalje busom.

Inace auto ima 122tkm, original. Injektor 3 nije nikada diran, dok je prvom isto otisla neka podloska nisam bio upucen zbog obaveza tada.

 

Ne mogu da vjerujem kakvi me glupi kvarovi snalaze, a sto mislite o daljnjoj voznji takvog motora (oko 90km do odredista), bojim se da taj cilindar bude izlozen presiromasnoj smjesi.

 

Hvala puno na susretljivosti i odgovorima :)

Btw tek sam danas saznao vise o tom motoru :(

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na odgovoru. Mislio sam se sad zaletiti s kumom da pogledam situaciju, jer jucer nista nisam vidio (slabo svjetlo, masnoca). Jel mi mozete reci koji mi kljuc treba za skidanje injektora, posto sam malo ogranicen ovdje na moru, ali snaci cu se, ako nista drugo da mi se alat posalje busom.

Inace auto ima 122tkm, original. Injektor 3 nije nikada diran, dok je prvom isto otisla neka podloska nisam bio upucen zbog obaveza tada.

 

Ne mogu da vjerujem kakvi me glupi kvarovi snalaze, a sto mislite o daljnjoj voznji takvog motora (oko 90km do odredista), bojim se da taj cilindar bude izlozen presiromasnoj smjesi.

 

Hvala puno na susretljivosti i odgovorima :)

Btw tek sam danas saznao vise o tom motoru :(

nisam ti siguran, ali mislim da idu imbusi (5, ili 6 mm). Vjerojatno će ti trebati i izvlakač za injektore.

Link to comment
Share on other sites

Evo da se javim posto sam dobio vjetar u ledja od Vas :)

Kupio sam bakrenu podlosku od injektora u ovlastenom koji je imao odmah na lageru istu (21kn) i uputio se s kovcegom alata do Lagune.

Injektor drze 2 vijka torx (ne znam koji tocno), na svu srecu sam ih imao i predvidio. Lijepo skinuo sve, i uz malo srece iscupao dizu van. Odmah sam uocio abraziju na 2 mjesta kod stare bakrene podloske, pocistio i vratio sve nazad. Odzracio na injektoru, iako sumnjam da je to kod tog motora bio pravi posao, ali nakon 5 pokusaja paljenja je kresnuo, a aku je bio na izdahu. Sad radi kao novi, presao je vec 150km :)

Ovim putem se zahvaljujem svima, spasili ste mi godisnji!! :)

 

 

PS Ispod 2 vijka koja drze injektor, nalazi se nekakvo kuciste u koju ide 1 zica, djeluje mi kao grijac, ispod svakog injektora je tako. Jesu li to grijaci?

 

Lijep pozdrav, i hvala Vam!

Link to comment
Share on other sites

Eto žao mi je što se to dogodilo, ali glavno da si riješio. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.