Jump to content

Prekida zvuk, klima ne hladi, vrata skljocaju.... aaaargh


kuro

Recommended Posts

Budala se zaletio pa kupio nultu generaciju iz 2008. godine...

Evo malo vise o problemima koji me muce, nadam se da cete me moci uputiti odakle da pocnem, pokusat cu sam rijesiti sta mogu. Znam koristiti kacavidu, evo bas sam jucer uspjesno ocistio zenin fen za kosu...

  1. Dok slusam radio redovito mi se nakon nego vremena prekine zvuk prednjeg lijevog zvucnika u vratima. Nakon toga ga nema duze vrijeme, ali se nekad sam od sebe vrati pa opet nestane nakon kraceg vremena. Ako pojacam radio preko neke jacine zvuk se vrati i ostane. Kao da je negdje slab kontakt sto se rijesi kada kroz zice krene jaci signal. Model radija je Radiosat Classic Bluetooth, ima li netko shemu/upute audio instalacija i bi li podijelio pa da probam pratiti zicu?
  2. Klima je automatska i milina je kako je radiLA. Obicno je palim na 23°, a u zadnje vrijeme (dok je vani preko 35°) iz cista mira pocne grijati umjesto hladiti!? Onda je ugasim pa ponovo upalim pa proradi ok...
  3. Vrata su vjerojatno najzalosniji dio auta, vec nekoliko puta ode nesto u vratima i onda ono metalno koljeno koje moze drzati vrata u nekoliko polozaja vrlo glasno klikne kada vrata dodju u jedan od polozaja. Zvuk kao da se jako prstom kucne u karoseriju. To su mi vec 2 puta rjesavali pod garancijom, a sad mi se dogadja na oba prednja vrata...
  4. Bluetooth su mi uvalili kad sam ga kupovao, a ne vridi ni 2 kune. Ne radi s Android smartphoneom, jednostavno se totalno zablokira prilikom spajanja/sinkronizacije imenika/sl. Nece da se ugasi ni kada ugasim auto. Odspojio sam akumulator da bi to govno ugasio (vjerojatno ima neki laksi nacin, mozda se moze izvuc osigurac od radija?), je li to netko uspio osposobiti?

Mogao bi za sve ovo otici u ovlasteni servis, nisam ugrozen pa bi to mogao nekako financirati, ali mi se ne svidja ideja da financiram bagru koja prakticki sama sebi stvara posao i prihode nekvalitetnim proizvodima. Iako sam autom generalno zadovoljan, definitivno pada na sitnicama jer mu je stalno neki k..., a pazim ga ko oci u glavi i ne vidim kako bi ista od ovih stvari moglo biti moja krivica. Ukratko, frustriran sam do bola, pa molim savjete...

Takodjer, imate li neki link gdje se mogu skinuti upute za popravak raznih dijelova auta (uglavnom kokpit me zanima), bile bi mi od velike koristi. Ima jos stvari koje mi nevaljaju, ali ovo gore je dosta za prvi post :)

 

Link to comment
Share on other sites

2. sličan problem sam imao na meganeu 2. problem je bio u elektronici oko termostata, prelemili su neke žice i više nije bilo problema.

3. graničnik vrata, ili kupiti novi ili zamjeniti kotačiće u postojećem. treba skidati vrata.

4. bluetooth ugrađen u radio ili naknadno? ako je ugrađen u radio, normalno je da stalno radi, problemi se obično riješe novim softverom.

Link to comment
Share on other sites

nije potrebno skidati vrata, nemoj strašit čovjeka...dovoljno ti je zamjeniti plastični valjčić mesinganim,toakrenje takvog istog je do 50 kn,za zamjenu dovoljno je odškrinuti tapacirung,uostalom imaš negdje tutorial kojeg je kolega brzi negdje stavio,potraži malo...što se tiče radia ostalo mi je negdje u podsvjesti da je ekipa išla na update softvera radia zbog problema sa bluetooth-om...

Link to comment
Share on other sites

Budala se zaletio pa kupio nultu generaciju iz 2008. godine...

Evo malo vise o problemima koji me muce, nadam se da cete me moci uputiti odakle da pocnem, pokusat cu sam rijesiti sta mogu. Znam koristiti kacavidu, evo bas sam jucer uspjesno ocistio zenin fen za kosu...

  1. Dok slusam radio redovito mi se nakon nego vremena prekine zvuk prednjeg lijevog zvucnika u vratima. Nakon toga ga nema duze vrijeme, ali se nekad sam od sebe vrati pa opet nestane nakon kraceg vremena. Ako pojacam radio preko neke jacine zvuk se vrati i ostane. Kao da je negdje slab kontakt sto se rijesi kada kroz zice krene jaci signal. Model radija je Radiosat Classic Bluetooth, ima li netko shemu/upute audio instalacija i bi li podijelio pa da probam pratiti zicu?
  2. Klima je automatska i milina je kako je radiLA. Obicno je palim na 23°, a u zadnje vrijeme (dok je vani preko 35°) iz cista mira pocne grijati umjesto hladiti!? Onda je ugasim pa ponovo upalim pa proradi ok...
  3. Vrata su vjerojatno najzalosniji dio auta, vec nekoliko puta ode nesto u vratima i onda ono metalno koljeno koje moze drzati vrata u nekoliko polozaja vrlo glasno klikne kada vrata dodju u jedan od polozaja. Zvuk kao da se jako prstom kucne u karoseriju. To su mi vec 2 puta rjesavali pod garancijom, a sad mi se dogadja na oba prednja vrata...
  4. Bluetooth su mi uvalili kad sam ga kupovao, a ne vridi ni 2 kune. Ne radi s Android smartphoneom, jednostavno se totalno zablokira prilikom spajanja/sinkronizacije imenika/sl. Nece da se ugasi ni kada ugasim auto. Odspojio sam akumulator da bi to govno ugasio (vjerojatno ima neki laksi nacin, mozda se moze izvuc osigurac od radija?), je li to netko uspio osposobiti?

Mogao bi za sve ovo otici u ovlasteni servis, nisam ugrozen pa bi to mogao nekako financirati, ali mi se ne svidja ideja da financiram bagru koja prakticki sama sebi stvara posao i prihode nekvalitetnim proizvodima. Iako sam autom generalno zadovoljan, definitivno pada na sitnicama jer mu je stalno neki k..., a pazim ga ko oci u glavi i ne vidim kako bi ista od ovih stvari moglo biti moja krivica. Ukratko, frustriran sam do bola, pa molim savjete...

Takodjer, imate li neki link gdje se mogu skinuti upute za popravak raznih dijelova auta (uglavnom kokpit me zanima), bile bi mi od velike koristi. Ima jos stvari koje mi nevaljaju, ali ovo gore je dosta za prvi post :)

 

4. Update u ovlastenom servisu je rijesio stvar... imam galaxy s5 i bila je pucala veza svako malo.... nakon updatea radi kako spada... update mozes i sam napraviti skines software sa sluzbenih stranica stavis na usb i to odradis...

Link to comment
Share on other sites

4. Update u ovlastenom servisu je rijesio stvar... imam galaxy s5 i bila je pucala veza svako malo.... nakon updatea radi kako spada... update mozes i sam napraviti skines software sa sluzbenih stranica stavis na usb i to odradis...

E nije to isti radio, moj nema usb, eventualno da mi servis to odradi...

Ali popravak po popravak, opet se svodi da im dam brdo para, a nedam... Guglam malo i vidim da ove aplikacije mozda mogu rijesiti problema bluetootha:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android_rsap.irmc

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.medieval.blueftp

Koliko vidim radi se o tome da na mob treba instalirat prastari bluetooth "PBAP" profil za sync imenika s Megane (i drugim autima iz tog doba). Inace, radio se smrzne bas kada ide syncat imenik. Probat cu kad stignem

Link to comment
Share on other sites

2. sličan problem sam imao na meganeu 2. problem je bio u elektronici oko termostata, prelemili su neke žice i više nije bilo problema.


Bojim se da mi za ovo ne gine odlazak u servis, a za vrata cu probat iskopat te valjke pa napravit nove kod tokara, hvala za info!

Link to comment
Share on other sites

Vrata reklamiraj i trazi popravak besplatno. To je tvornicka greska koja nije otklonjena. Krpano u garanciji. Tako je meni bilo s podizacem. 3 promijenio u garanciji i 4.put mi krepalo 2 god iza garancije. Zalio se i RNH priznao i popravili besplatno. Nemoj to pustati

Link to comment
Share on other sites

1. Problem ti je u konektoru zvučnika. Treba ga otkačiti, očistiti kontakt sprejem kontakte na konektoru i na samome zvučniku. Za doći do zvučnika trebaš skinuti kompletnu unutarnju oblogu vrata.

Link to comment
Share on other sites

Ili puknuta zica u gumi koja spaja instalaciju iz vrata s ostatkom instalacije. I tu ima konektor koji zna oksidirati.

Link to comment
Share on other sites

1.) ili je riknuo sam zvučnik

 

2.) treba dijagnostika,moguć je neki kvar a moguće je i samo da treba reprogramirati komande klime

 

4.) pokušati reprogramiranje radija (CLIP)

Link to comment
Share on other sites

1.) ili je riknuo sam zvučnik

 

2.) treba dijagnostika,moguć je neki kvar a moguće je i samo da treba reprogramirati komande klime

 

4.) pokušati reprogramiranje radija (CLIP)

Ne mislim da je zvucnik pokvaren jer radi kada povecam glasnocu preko neke razine, i to odmah se upali, nije da polako ozivljava. Definitivno je nesto van zvucnika.

Evo sam pronasao upute za skidanje obloge i dr. Navalite narode:

http://mydisk.se/lapinpt/webpage/MEGANE_3_Workshop_Repair_Manual/

Vecina starih linkova za download na ovom forumu nazalost vise nevalja...

Link to comment
Share on other sites

Evo sam pronasao upute za skidanje obloge i dr. Navalite narode:

http://mydisk.se/lapinpt/webpage/MEGANE_3_Workshop_Repair_Manual/

Vecina starih linkova za download na ovom forumu nazalost vise nevalja...

Evo i mirror ovdje + popis specijalnih alata za razne popravke (Special tools for Renault.pdf)

https://309d7f18195c6b20c555ecafbd79395496344b3d.googledrive.com/host/0B4ECuKGSuPDdVktIcTFLd19IZXM/MEGANE_3_Workshop_Repair_Manual/

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je bila potpuno ista situacija kao kod tebe. Lijevi zvučnik mi je nekad radio, a nekad ne. Kad nebi radio pojačavao bi radio i tada bi proradio. Nakon toga bi smanjio zvuk i sve je bilo OK dok se u nekom trenutku nebi sam opet ugasio.

Skinuo sam zvučnik (kod mene je jednostavnije, netreba skidati oblogu vrata) i vidio da su stopice na samom zvučniku kao i one sa žicama lagano oksidirale (promjenile su boju). Očistio sam ih brusnim papirom i naprskao kontakt sprejem i otada zvučnik radi kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Evo dosao vikend i ja se bacio na servisiranje :)

Prvo sam isao popraviti nesto sto nisam ni spomenuo u ovoj temi - jedna polovica centralnog otvora za ventilaciju se nije mogla otvarati/zatvarati. Skinuo sam je i vidio da je lose montirana, to su vjerojatno sj... u Gašperova jos davno kada su mi unutar garancije mijenjali cijelu armaturu. Dva koraka naprijed, jedan natrag...

Dalje sam skinuo tapecirung s vozackih vrata da probam rijesiti prekidanje zvuka. To je islo glatko, ali vidim da je unutar vrata ko da je pala bomba, polomljeno nekoliko kopci, spuzvasta izolacija pokidana, itd. itd. Opet Gašperov koji mi je prije par godina unutar garancije zamijenio granicnik vrata. Prema stanju unutra bih rekao da je ovdje bilo jedan korak naprijed, dva natrag...

Kontakti od zvucnika su kao novi ali sam ih svejedno malo poprskao s wd40 (nemam kontakt sprej). Nazalost, nema promjene:( Dakle, moram dalje kopati. Sljedece su provjeriti stanje unutar onog fleksibilnog crijeva koje spaja vrata s karoserijom.

Sto se tice granicnika, skinuo sam masnog gada, hvala dragane na savjetu i brzome na genijalnim uputama. Srica nema potrebe za skidanjem cijelih vratiju. Ovih dana plasticni valjak nosim u tokara i radim 4 komada. Oba prednja vrata klikču, a vjerojatno ista sudbina ocekuje i straznja.

Sve u svemu, radije bi se objesija nego da za ovo placam Renaultu + Gašperovu koji me je jako razocarao kad vidim koliko je stvari polomljeno unutar auta nakon njihovih servisa. Ko da nije dovoljno sto je auto vec iz salona izasao polomljen...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Referiram se na točku broj 4. komunikacija putem bluetootha:

Kad sam kupio vozilo, koristio sam također Android smartphone, događalo mi se potpuno isto kao i kod tebe, možda uz iznimku, kod mene su se obrisale sve memorirane radio stanice. Servis mi je skrenuo pozornost da nisu svi mobilni uređaji kompatibilni sa ugrađenim radiom u bluetooth sustavom. Kad sam proučio popis, primjetio sam da je moj ondašnji smartphone na listi da kao neće raditi kako spada.

Kako mi je isticao ugovor kod operatera, promjenio sam mobitel i prešao sam na iphone (koji je na listi kao kompatibilan) i od onda mi se takve stvari više ne događaju. I funkcionira ok. Problem s radiom po meni jest samo ako je mobitel kompatibilan a svejedno ne radi kako spada.

Dakle popis kompatibilnih telefona:

Popis kompatibilnih telefona by Renault

Edited by Dino Cmrečnjak
Link to comment
Share on other sites

Mora to raditi sa svakim mobitelom! Kad se stavi zadnja verzija softvera u radio, raditi će. Evo mene je u Megane-u zezalo, a u Scenic-u radi odlično. Mobitel je isti i radio izgleda isto.

Link to comment
Share on other sites

Ček ček, meni je dakle u garantnom roku zamijenjen graničnik vozačkih vratiju, opet je počelo škljocati. Kome se mogu obratiti da to ponovo zamijene, naravno gratis. Kad sam bio u Auto Redanu onda su mi samo rekli da to dođe 400tinjak kn?

Što se radia tiče, potreban je tvornički update radia koji se radi u servisu, to nema nikakve veze sa updateom FW koji je raspoloživ na web stranicama renaulta. Imao sam identičan problem, spojim s4mini pa se on za par sec odspoji pa ne mogu ništa pa se zblokira cijeli radio. Daklem, put Renault servisa, i imaj na umu da je to posao od 45min minimum! I inzistiraj na tome! Meni su prvo odspajali akumulator, pa gledali što i kako 20tak min dok se nisu odlučili na tvornički update.

Što se pak klime tiče, najvjerojatnije ti je klima na pola sa plinom, a još vjerojatnije ti je da je otišao killer klime. Moj savjet je da provjeriš dal ti killer/sistem drži na određenom pritisku. Ja sam mijenjao prije dva/tri mjeseca killer. Zamjenski 980kn (s popustom 680kn) + 500kn montaža i punjenje plinom. Klima sad radi savršeno. Navodno killer počinje biti porozan u 6 godini pa pušta plin.

 

EDIT:

Razmišljam o kupovni Microsoft Lumia 640 jel neto ima MS telefon i da mu radi BT. Ne bi se htio zaletjet sa smartphonom pa da mi ne radi :)

Edited by Matt
Link to comment
Share on other sites

Popravio sam škljocanje u vratima - prema uputama brzoga sam napravio 4 mesingana valjka po mjerama od plasticnog kojeg sam izvadio te ga montirao u granicnik. Sada je sve ok, samo cekam da mi i suvozaceva vrata pocnu cesce skljocati pa da i tamo zamijenim valjak. Tamo je ko za inat skljocanje prestalo sada kada sam napravio mesingane valjke :) Preostala 2 valjka nek se nadju za straznja vrata ako i tamo nastane problem. Valjke sam platio 120kn ukupno. Inace, uz upute brzoga ovaj popravak nije kompliciran ali definitivno nije za njezne rucice :)

Sto se tice autoradija, problem kod mene ne mora biti jednak problemu kojeg se vi imali. Ima barem 5 modela autoradija u Renaultima od 2008 (samo u Megane se ugradjuju barem 3 vrste), svaki od njih drugacije radi i ima drugaciju listu kompatibilnosti s mobitelima. Jednom sam u servisu pitao hoce li mi bluetooth na andoroidu raditi ako im platim taj j*** upgrade, ali ne garantiraju nista. Oni samo rade upgrade i to naplate. Takodjer, ako se ne varam, upgrade popravlja softverske greske ali ne prosiruje listu kompatibilnih mobitela. Nazalost, nisam jos stigao cackati oko toga, ali cim stignem cu instalirati na android one aplikacije koje sam spomenuo pa cu vidjeti je li onda radi. Napisat cu ovdje rezultat.

EDIT: ovdje je lista kompatibilnih mobitela od mog autoradija. Jedva da ima android smartphonea, a to sto ima su prastare verzije tipa Andorid 1.6. Cisto sumnjam da bi upgrade firmwarea ovdje ista rijesio. Sumnjam da Renault zeli ulagati u stare modele ili drugim rijecima - ako oni prosire listu kompatibilnosti sta dobiju zauzvrat?

http://www.renault-multimedia.com/media/att00085630/5RadsatR208.pdf

Edited by kuro
Link to comment
Share on other sites

Ima barem 5 modela autoradija u Renaultima od 2008 (samo u Megane se ugradjuju barem 3 vrste), svaki od njih drugacije radi i ima drugaciju listu kompatibilnosti s mobitelima.

Malo sam i rekao, evo ovdje nekakva lista svih modela:

http://www.renault.hr/financiranje-i-usluge/produzenje-jamstva-novo-vozilo/navigacija-i-multimedia/telefoniranje-slobodnih-ruku/

Svaki model je posebna prica, moj je "RadioSat Bluetooth" (na stranici pise s tipfelerom "RadiotSat Bluetooth")

Link to comment
Share on other sites

Ne obaziri se na tu listu. Meni je radio HTC Desire prvi bez problema, kad sam spojio HTC One/S4mini i sl. nisu normalno radili. Nakon tvorničkog upgradea radi sve kako treba. A što se tiče komaptibilnih uređaja to isto zaboravi. Mogli su staviti da je podržano do Android sustava 4.4 i svi proizvođači bi radili bez ikakvog problema.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.