Jump to content

Podizac stakla na vozacevim vratima


olympya

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, danas kod podizanja stakla samo se je cuo udarac kao da je neko snajperom pucao u vrata. Znaci nesto je puklo. Staklo se taman podiglo do kraja. Sto da ocekujem kad skinem oplatu na vratima? Ako vec postoji tema, preusmjerite me. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi, danas kod podizanja stakla samo se je cuo udarac kao da je neko snajperom pucao u vrata. Znaci nesto je puklo. Staklo se taman podiglo do kraja. Sto da ocekujem kad skinem oplatu na vratima? Ako vec postoji tema, preusmjerite me. Hvala

Zvuči mi kao da ti je sajla pukla.

Možeš baciti oko ovdje za upoznavanje.

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/41140-laguna-ii-vozačev-prozor/

Mislim da su sve opcije pokrivene

Vjerojatno sajla, ili jedan od ova dva plastična komada na koji se kači sajla.

http://www.ebay.com/itm/121469809993?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ja kupio set za 60-ak kuna (za svaki slučaj).

 

Link to comment
Share on other sites

usrmaatre.....ajde vidi šta ti je sa PM-om jer nemožeš primiti poruku...očisti to malo....

 

sorry na OT-u

Link to comment
Share on other sites

usrmaatre.....ajde vidi šta ti je sa PM-om jer nemožeš primiti poruku...očisti to malo....

 

sorry na OT-u

Bio pun inbox, sad je pazan.

Link to comment
Share on other sites

Jel imate link za cijeli set?

Najprije pregledaj šta je u pitanju da ne kupuješ bez veze. Ako ti je otišla samo plastika onda je trošak oko 60 kn (s dostavom). A ako su  sajle u pitanju onda je to oko 130 kn (pretpostavljam da je prednji lijevi u pitanju):

http://www.ebay.co.uk/itm/LAGUNA-2-II-ELECTRIC-WINDOW-REGULATOR-REPAIR-KIT-FRONT-LEFT-PASSENGER-SIDE-NSF-/121707235006?fits=Car+Make%3ARenault|Model%3ALaguna&hash=item1c565106be

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj o čemu se radi, možda se nađe i kakav ostatak od nekog seta s kojim sam radio...

Za 30 minuta skineš oblogu i izvadiš podizač.

Staklo je ionako pametno podbočiti sa komadom drva da neodleti u vrata kad ti najmanje treba

Link to comment
Share on other sites

Danas otvorio i naisao na ovo. Sajla otkacena tu kod brave i ovaj mali plavi komadic sam nasao u vratima. Sajla se tamo kod motorina nesto ispreplice, valjda zato jer je ovo otkaceno. Sajle su cijele mi se cini. Sto je po vama tu za promjeniti?

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ove plave vodilice definitivno moraš promjeniti, a sajle i koloturu moraš viditi tamo na motoru pa odlučiti.

Ako su sajle počele se listati (pucati pojedine žice) i ako je kolotura oštećena onda moraš i njih mjenjati. U suprotnom nemoraš

Link to comment
Share on other sites

Trebaš promjeniti tu plavu vodilicu, pukla ti je.

Ovo na slici šta sam ti zaokružio u crveno ti je puklo (to je taj trokutasti komad koji držiš u ruci). Kad ti on pukne ispadne sajla iz vodilice. Zeleno sam ti na slici ucrtao kako sajla ulazi u tu plavu vodilicu i gdje se za nju zakači.

55ef36ac315bd__57.thumb.JPG.7ded95a391b0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Uspio popraviti, sve mi je dobro sjelo. Malo jesu neki cudni zvukovi naprezanja kad se prozor spusti, dali to tako mora bit neznam. Vidit cemo do kada ce

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Uspio popraviti, sve mi je dobro sjelo. Malo jesu neki cudni zvukovi naprezanja kad se prozor spusti, dali to tako mora bit neznam. Vidit cemo do kada ce

Jel bilo kasnije kakvih problema? Baš maloprije mi se ista stvar dogodila, ko da je netko bacio kamen na auto, još sam ogledavao, kad ono staklo malo spušteno i mehanizam ga odbija podići. Uspio sam ga podići rukama, valjda se neće spustiti samo od sebe do vikenda pa da mogu otvoriti to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma puklo je to odmah malo kasnije, sve sam bacio u smece i kupio podizač od valea za nesto manje od 500 kn i eto radi jos danas ?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pozdrav. 

Da ne otvaram novu temu, imam problem s podizacem vozacevog stakla. Naime, kad dizem staklo sve funkcionira normalno, a kad dode do kraja gore, automatski se spusti za 4-5 cm dolje i tako ostane. Ako ga dignem makar i milimetar manje od "do kraja" ostane tak u tom polozaju, al ak se digne do kraja odmah padne za tih 5 cm. Inace uredno radi osim toga, apsolutno nemam pojma u cemu je problem. 

Link to comment
Share on other sites

Probaj ga kalibrirati, tj. naučiti krajnje položaje.

Spusti do kraja i drži stisnut gumb za spuštanje 4-5s, isto napravi kad podigneš staklo.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam vec, ne funkcionira. Sad se snalazim tak da dizem malo po malo tolko da staklo ude u dihtung da mi ne ide voda unutra. Jel vise moguce da je kvar mehanicke ili elektronicke prirode?

Link to comment
Share on other sites

mislin da je problem u elektronici podizača. 

očito sigurnosni senzor za priklještenje misli da je nešto zapelo između stakla i okvira, a ne da je staklo došlo do kraja.

 

Link to comment
Share on other sites

Da vam dam pozadinu slučaja malo. Uglavnom, kupio sam ovu Lagunu u 10./2016., kaze vlasnik ne radi prekidač vozačevog stakla, reko dobro, to je 50tak kuna, rijesit cemo. Da bi ja jednom uzeo vremena nakon mjesec dva i skinuo tapecirung, a ispod samo jedna letva koja drzi prozor gore, drugim rijecima podizaca nije bilo. 
I sad mi je uletjelo da je jedan prijatelj kupio karamboliranu lagunu s ispravnim podizacem pa sam ga pred neki dan stavio unutra.

Nego, isao sam snimiti video da vidite tocno o cemu se radi i magicno je proradio podizac. Istina petak, prvo smo mislili da bi mogao biti taj senzor, al fora je u tome da kad bi stavili ruku podizac nije stao. Ne znam sto se dogodilo, uglavnom kad je stao u gornjem krajnjem polozaju sam drzao jedno vrijeme da se kalibrira i sad radi normalno. Prije ga nisam mogao kalibrirati na krajnju tocku kad se odma spustio dolje.

Evo video (i "popravak" dokumentiran :hop:): https://www.youtube.com/watch?v=jhQYVu7zBJY

Edited by iScream
Link to comment
Share on other sites

To ti se radi o famoznom samopopravljačkom modu kojeg sve Lagune 2 imaju.Samo se kod nekog češće pali, a kod nekog rijeđe :hahahe:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.