Jump to content

Twingo 1 filter kabine


TheLemon

Recommended Posts

Još nisam sreo Twingo koji ima filter kabine, ali izgleda da ipak nešto postoji samo zasad ne mogu naći.

Na ovom linku vidi se da MANN nudi filter kabine za Twingo C06

http://catalog.mann-filter.com/EU/eng/vehicle/MANN-FILTER Katalog Europa/Vehicles/CARS %2B TRANSPORTERS/RENAULT/Twingo I/1.2 16V D4F 702 (T22354)

To je filter 2642, koji kao dolazi samo s adapterom 7701 401 323.

U ovom PDFu vidi se i taj adapter/okvir i kako se postavlja sami filter.

http://catalog.mann-filter.com/media/einbauanleitung/HBSjYFaO.pdf

Tražio sam filter po tom broju kod MANNa, nemaju taj okvir uz njega. Pitao sam u Renaultu imaju li što po tim šiframa ili općenito o tom okviru, oni ne mogu naći ništa. U onoj slici u PDF-u mi se čini da okvir ima Renault znak na sebi i šifru kraj znaka...

Nije problem filter, ima ih posvuda nego taj okvir. Zna li netko nešto o tome i gdje ga naći?

Edited by TheLemon
Link to comment
Share on other sites

Guglam taj Orione S474, nije mi baš jasno je li to onda već filter s okvirom i ide li na isto mjesto kao i onaj u mannovom pdfu?

Link to comment
Share on other sites

Moja krivnja, sad vidim da linkovi nisu radili, popravljeni su.

Znači traži se adapter kao ovdje dolje na slici 4.

 

twingo cabin filter.jpg

Link to comment
Share on other sites

A i onaj filter za zrak na videu nije baš isti kao kod mene :)

 

IMG_5199.JPG

Edited by TheLemon
Link to comment
Share on other sites

Trebas naruciti 77 01 409 323 u Renaultu ili negdje s interneta. Onda tu ide filter kabine kao za Twingo koji ima filter kabine u serijskoj opremi.

 

Ili da narucis ove retrofit filtere iz Italije: orione S1474 (s ugljikom S474).

 

Mislim da je ovo prvo elegantnije rjesenje, imas sve u slici ovdje: http://cdn.media.oscaro.com/pdf/218/m7056-1.pdf

Link to comment
Share on other sites

Guglam taj Orione S474, nije mi baš jasno je li to onda već filter s okvirom i ide li na isto mjesto kao i onaj u mannovom pdfu?

Ovaj orione se montira direktno na usisnike zraka, treba ponesto kemijati, odvrnuti par vijaka i sl. Or NOT.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

evo slike ;)

 

Ako ko nađe da ima za uzest po nekoj normanloj cijeni neka javi pa mozemo group buy. Preferiram ovaj orione a moze i adapter

 

 

twingo_8.jpg

twingo_7.jpg

twingo_6.jpg

twingo_5.jpg

twingo_4.jpg

twingo_3.jpg

twingo_2.jpg

twingo_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

U ZAK-u u Klc sam pitao za 77 01 409 323, oni pod tom šifrom ne vide ništa, poslali su upit u Sloveniju i odgovor je da nema ničega pod tim brojem.

Orione kao i taj Mecafilter su OK ako uz njih dolazi okvir. što zasad nisam ziher...

Link to comment
Share on other sites

Orione nije jednako kvalitetno rješenje kao adapter plus pravi filter, ali barem bi funkcioniralo za zaštitu od lišća i kukaca... Kad vidim gdje ima i po kojoj cijeni javim.

Link to comment
Share on other sites

Stigao odgovor od TRE EFFE QUALITY srl;

         1 piece of art. S474 costs Euro 24 + Euro 8 for transport.

·         2 pieces of art. S474 cost Euro 48. Transport for free.

·         5 pieces of art. S474 : for this quantity, we can offer all of them at a total price of Euro 110 (instead of Euro 120). Transport for fre

Plaćanje paypalom, pa ako ima 5 zainteresiranih, javite se pa ih dobijemo za 22 EUR / komadu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.