Jump to content

Kugla mjenjača


Sledge

Recommended Posts

Imam novi Megane III limited i kugla mjenjača je dosta loša, pa je razmišljam promijeniti. U salonu su mi rekli da mogu naručiti samo istu takvu (i to za dosta velike nofce).

Ima li netko ideju gdje bih mogao potražiti neku bolju npr. s kožnom varijantom? Problem je što Megane ima lift-up reverse pa je ponuda dosta ograničena. Paše li od nekog drugog Renaulta kugla (npr. Laguna).

Link to comment
Share on other sites

RS kugla aluminijska 300kn ebay (jedan lik iz turske, nema uvijek listing), u salonima skoro 800kn

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informacijama. Dosta je slaba ponuda tih kugli za megana :/

Jel netko vozio s tom RS kuglom, kakva je?

Link to comment
Share on other sites

RS kugla aluminijska 300kn ebay (jedan lik iz turske, nema uvijek listing), u salonima skoro 800kn

I najčešće su fake.

Hvala na informacijama. Dosta je slaba ponuda tih kugli za megana :/

Jel netko vozio s tom RS kuglom, kakva je?

Ne znam, meni se ne sviđa. Bolje su mi kožne.

Link to comment
Share on other sites

I najčešće su fake.

 

Da, skužio sam po komentarima ekipe kaj je naručivala od njega da je fake, i pritom dosta loša završna obrada.

Naručio sam ovo. Nemre biti lošija od ove tvorničke plastičnjače ;)

Hvala svima na informacijama. Postam slike kad namontiram!

Link to comment
Share on other sites

 

I najčešće su fake.

slikam ti ju jednom, pa vidis na sta lici nakon 2g koristenja...ista kao 1. dan...bez crtice, bez habanja, ko nova...

Link to comment
Share on other sites

slikam ti ju jednom, pa vidis na sta lici nakon 2g koristenja...ista kao 1. dan...bez crtice, bez habanja, ko nova...

Nije stvar u izgledu već težini. Lakša je od OEM, a tu je razlika u osjećaju onda.

Znam. Iz prve ruke. Imao sam obje u jednom trenutku u rukama (fake i OEM).

Link to comment
Share on other sites

Sledge ja imam takvu koju di naručio. Koža se izlizana i poderala nakon par godina, pa sam ju skroz ogulio. Ispod je crna plastika. Da se rastaviti na 3 dijela. Ispod centralne naljepnice je križni vijak

Link to comment
Share on other sites

Nije stvar u izgledu već težini. Lakša je od OEM, a tu je razlika u osjećaju onda.

Znam. Iz prve ruke. Imao sam obje u jednom trenutku u rukama (fake i OEM).

e to neznam, ali nije bas nesto pretjerano teska ova moja...al ok, da sam imao oem bi probao...

Link to comment
Share on other sites

gle, tih 50 grama mi ne igra nikakvu ulogu na 90ks xD a bome ne bi ni na 500ks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stigla kineska kugla :)

Nažalost, nije je moguće namontirati bez da se pokida plastična baza kugle, tako da sam od te ideje odustao i na kraju uzeo original RS kuglu (slika u attachu). Uspio sam se pogoditi za neki popust, tako da me na kraju ispala 760kn. Ja zadovoljan :)

Daklem, prodajem ovu kinesku i originalu plastičnu, ako nekome treba neka se javi.

20151001_072202.jpg

20150929_180953 (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

koliko je problem skinuti original kuglu i vratiti je opet?

moja je plastična pa bih je možda presvukao kožom...

Link to comment
Share on other sites

koliko je problem skinuti original kuglu i vratiti je opet?

moja je plastična pa bih je možda presvukao kožom...

Nije problem. Uhvati kuglu čvrsto s dvije ruke i povuci ravno prema gore. Pazi da se ne nokautiraš i da uloviš feder koji je ispod kugle.

Vratiti je još jednostavnije. Staviš feder i kuglu preko njega i samo lagano lupiš dlanom da sjedne.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.